Zemřel zakladatel společnosti dm Götz W. Werner

|

Rozloučení

Zakladatel řetězce dm drogerie markt prof. Götz W. Werner zemřel dne 8. 2. 2022 ve Stuttgartu ve věku 78 let. Jeho rodina uvedla, že ačkoliv mu během posledních několika měsíců ubývaly síly, snášel situaci smířlivě a s velkou osobní statečností. Syn Christoph Werner, jednatel společnosti dm Německo, sdělil, že jeho otec a výjimečný průvodce životem zemřel pokojně. Rodina zůstává v hlubokém a tichém zármutku.

Götz W. Werner

Götz W. Werner se narodil v Heidelbergu v roce 1944 jako syn drogisty. Jeho největším přáním bylo stát se jednou také drogistou a být k dispozici zákazníkům. Drogistou se vyučil v Kostnici a poté nastoupil k otci do „Drogerie Werner“. Jeho nápady se však nesetkaly s pochopením, a tak v roce 1969 opustil rodné město Heidelberg a nastoupil do karlsruheské společnosti „Drogerie Roth“. Ani v „Drogerii Roth“ se mu však nepodařilo prosadit své představy o dalším rozvoji drogistického oboru. V roce 1973 se proto Götz W. Werner rozhodl své nápady realizovat sám ve vlastní firmě dm drogerie markt.

Jeho vize vytvořit takové podmínky, které umožňují lidem zapojit se a najít si vlastní cestu, udávala směr a pronikavou sílu jeho snaze o inovaci. Vzniklo tak pracovní společenství dm drogerie markt, které bylo zpočátku mnohými vnímáno jako neobvyklé, ale postupem času začalo být chápáno jako vizionářské.

Jeho vlastnost „trvalé, konstruktivní nespokojenosti se stávajícími poměry“ a z toho plynoucí nezlomná vůle společnost znovu a znovu měnit výrazně formovala úspěch dm. Společnost dm drogerie markt nyní působí ve 14 evropských zemích. Pracovní společenství tvoří více než 66 000 lidí, s obratem 12,3 miliard eur je dm lídrem na evropském drogistickém trhu.

Od počátku 90. let a ve větší míře poté, co v roce 2008 opustil operativní vedení dm, zasvětil Götz W. Werner svůj volný čas myšlence nepodmíněného základního příjmu, kterou propagoval na mnoha přednáškách a v diskuzích. Považoval za společensky přínosné, aby lidé mohli svobodně převzít iniciativu a zapojit se do života svobodné občanské společnosti, a to i v době rostoucí globalizace, digitalizace a automatizace. Vždy si byl vědom toho, že se dokončení této myšlenky nedožije. Přesto pro ni pracoval s velkou energií, protože ji považoval za správnou, smysluplnou a jedinou cestu k udržitelné budoucnosti.

Götz W. Werner byl uznáván i v akademickém světě. Univerzita v Karlsruhe ho v květnu 2005 pověřila vedením Mezifakultního institutu pro podnikání a udělila mu titul profesor. Za jedinečný přístup k podnikání a rozvoj společnosti získal o tři roky později Řád za zásluhy Spolkové republiky Německo.

Zdroj: www.dm.cz

dm

Gerhard Fischer odchází z pozice jednatele dm

Z pozice předsedajícího jednatele dm drogerie markt odchází k 30. září 2021 Gerhard Fischer. Rozvoji společnosti dm se věnoval téměř 40 let, u zrodu jedné z nejoblíbenějších drogerií na českém i slovenském trhu a současné jedničky na drogistickém trhu stál takřka od samého počátku.