Druhý život použitých obalových fólií z prodejen dm: Česká firma z nich vyrábí pytle na odpad

|

Obalové fólie používané při přepravě zboží do prodejen společnosti dm drogerie markt nacházejí nové využití. Česká firma MATEO PACKING s.r.o je vykupuje jako sběrnou surovinu a vyrábí z nich pytle na odpadky. Tuto novinku z recyklovaného materiálu si pak mohou zákazníci koupit v prodejnách dm.

Mateo pytle

Společnost dm se dlouhodobě snaží snižovat množství odpadu a podporovat cirkulární ekonomiku. Nyní našla opětovné využití pro krycí a strečové fólie používané při přepravě produktů na prodejny. Po vybalení produktů se fólie sesbírají a odešlou zpět do centrálního skladu.

„Místo toho, abychom museli řešit jejich likvidaci, je jako sběrnou surovinu přeprodáme společnosti MATEO PACKING s.r.o. Díky tomu se nám daří snížit množství odpadu a využívat naše zdroje efektivně. Pytle pak od výrobce nakoupíme jako zboží pro naše zákazníky,“ říká Jiří Peroutka, manažer komunikace dm drogerie markt.

Odpadkové pytle MATEO PACKING se vyrábí v České republice čistě z recyklovaného materiálu. Získaly certifikát Blauer Engel, jenž označuje produkty šetrné k životnímu prostředí. Jsou k dostání v několika velikostech, od 60 l až po 240 l. Zákazníci si je mohou pořídit ve vybraných prodejnách dm, v aplikaci Moje dm a v online shopu dm.cz.

Odpadkové pytle od MATEO PACKING:

MATEO PACKING zatahovací odpadkové pytle 60 l

Množství: 10 ks

Cena: 47,90 Kč

K dostání ve vybraných prodejnách dm, v aplikaci Moje dm a v online shopu dm.cz.

MATEO PACKING zatahovací odpadkové pytle Premium 60 l

Množství: 20 ks

Cena: 44,90 Kč

K dostání ve vybraných prodejnách dm, v aplikaci Moje dm a v online shopu dm.cz.

MATEO PACKING zatahovací odpadkové pytle Premium 160 l

Množství: 10 ks

Cena: 109,00 Kč

K dostání ve vybraných prodejnách dm, v aplikaci Moje dm a v online shopu dm.cz.

Zdroj: www.dm.cz

dm

Zdravá sebeláska neznamená sobectví. Dopřejte si meditaci, vědomé stravování a možnost říci „ne“

České Budějovice, 27.06.2023 – V dnešní uspěchané době se často stává, že ženy samy sobě věnují jen minimální pozornost. Svým pocitům, psychickým i fyzickým bolestem, diskomfortu. Mnohdy zcela upozaďují své potřeby ve prospěch okolí. To následně vede k celkové nespokojenosti, životní únavě, pocitu vyhoření, rezignaci. Jak z tohoto bludného kruhu ven? Klíčem je zdravá sebeláska. K podpoře vnitřního klidu, vytvoření bezpečného prostoru a vlastního přijetí však často vede dlouhá a nelehká cesta. Pojďte zjistit, čím začít své putování k nalezení vnitřní harmonie a vztahu sama k sobě. Víte, co můžete udělat hned zítra ráno? Jak na vědomé stravování? Nebo jaké bylinky mohou pomoci?

dm

Člověk ve středu zájmu. Společnost dm se připojuje ke Světovému dni sociální spravedlnosti

Na 20. února připadá Světový den sociální spravedlnosti, který vyhlásila OSN na podporu myšlenek rovných příležitostí, solidarity a respektu ve všech oblastech života. Společnost dm dlouhodobě upozorňuje na situaci znevýhodněných lidí ve společnosti. Podporuje projekty pomáhající lidem v nouzi, svou firemní kulturu zakládá na dialogu a diverzitu vnímá jako zdroj energie, kreativity a nových impulsů.

dm

Společnost dm promítne snížení DPH do cen u více než 1 700 produktů

Po náročných oslavách Vánoc a silvestra se domácnosti se začátkem nového roku vracejí k úspornějšímu režimu. Vysoká inflace a rostoucí ceny se v loňském roce významně podepsaly na stavu českých peněženek. Společnost dm se však dlouhodobě snaží dopady vysoké inflace na své zákazníky mírnit. Zároveň neváhá do cen promítnout i pozitivní změny, a proto od ledna v souvislosti se změnou DPH zlevní více než 1 700 produktů. Zákazníci si navíc mohou být jisti, že i v novém roce nakoupí v dm vždy výhodně.