Společnost dm se zapojila do Sbírky potravin, zákazníci v prodejnách darovali přes 12,5 tuny zboží

|

Jarní kolo Sbírky potravin poprvé za účasti dm

Zákazníci dm drogerie v prodejnách po celé republice darovali v sobotu 22. dubna více než 12,5 tuny zboží lidem v nouzi. Společnost dm se totiž rozhodla zapojit do jarního kola charitativní Sbírky potravin, a lidé tak mohli ke svým nákupům přikládat trvanlivé potraviny a drogerii, které za pokladnami odevzdali dobrovolníkům. Ve všech prodejnách dm se mezi 8 a 18 hodinou podařilo vybrat přes 3 tuny potravin a více než 9,4 tuny drogistického zboží.

TZ_sbirka_potravin

Zájem je o trvanlivé potraviny a drogerii

Čtvrtá dubnová sobota se nesla ve všech krajích republiky v duchu solidarity a pomoci, a to díky Sbírce potravin, která letos slaví 10 let. Společnost dm se každoročně zapojuje do podzimního kola charitativní aktivity, letos byla poprvé účastníkem i kola jarního. Zákazníci tak v sobotu mohli ke svému nákupu přiložit trvanlivé potraviny či drogistické zboží, které následně po zaplacení odevzdali dobrovolníkům u pokladen. „V našich prodejnách se podařilo vybrat 12,5 tuny zboží. Z toho bylo více než 9,4 tuny drogerie a hygienických potřeb a přes 3,1 tuny potravin. Našim zákazníkům tak patří veliké poděkování. Jako každý rok dokázali, že jim osudy lidí v nouzi nejsou lhostejné,“ říká Jiří Peroutka, manažer komunikace společnosti dm drogerie markt. Velmi žádané jsou v bankách zejména konzervy, dětské výživy, instantní polévky, trvanlivé mléko, olej, rýže a luštěniny, těstoviny a základní i dětská drogerie.

Zboží putuje lidem v nouzi

Zboží vybrané ve Sbírce potravin následně putuje do skladů potravinových bank. Z nich pak míří přes jednotlivé charitativní organizace zejména k seniorům, rodinám v krizi, rodičům samoživitelům, pěstounským rodinám, hendikepovaným občanům či lidem bez domova. Nad jarním kolem Sbírky potravin letos převzali záštitu ministr zemědělství Zdeněk Nekula, ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka a Evropská federace potravinových bank.

Zdroj: www.dm.cz

dm

Společnost dm podpoří třicítku udržitelných projektů za 12 milionů korun: ekologickou prádelnu, bylinkovou louku i energeticky soběstačnou farmu

V roce 2022 slaví společnost dm drogerie markt 30 let na tuzemském trhu. Při této významné příležitosti podpořila prostřednictvím společensky odpovědné iniciativy {SPOLEČNĚ} celkovou částkou 7 milionů korun rovnou 30 projektů, které se věnují trvalé udržitelnosti. Podpořené projekty se dotýkají nejrůznějších oblastí. Pozornost odborné poroty dm si mezi jinými získaly programy pro udržitelný šatník mladých, ekologická prádelna v centru Brna či vyhloubení Vršovického mokřadu. Společnost dm dodatečně podpoří také projekt v jižních Čechách. Na revitalizaci rybníka a úpravu kruhového objezdu poskytne 5 milionů korun, které navýší celkovou finanční podporu všech projektů na výsledných 12 milionů korun.

dm

Čtyři ročníky Giving Friday vynesly již 10 milionů korun, do Sbírky potravin dm letos přispěla více než 16 tunami zboží

Listopad se ve společnosti dm drogerie markt tradičně nesl ve znamení dobročinnosti. V rámci letošní aktivity Giving Friday věnuje společnost 3,3 milionu korun na pomoc obětem domácího násilí. Celkově tak dm za všechny čtyři ročníky dobročinné aktivity darovala 10 milionů korun. Síť drogerií se také zapojila do celonárodní Sbírky potravin a letos vybrala přes 13,6 tuny drogistického zboží a 3 tuny potravin.