Společnost dm přispěje 3 miliony Kč na podporu klimatického vzdělávání středoškoláků

|

Úspěch iniciativy Giving Friday 2023

Výtěžek iniciativy Giving Friday, do níž se v pátek 24.11.2023 opět zapojila dm drogerie markt, se díky zájmu zákazníků vyšplhal na 2,63 milionu Kč. Společnost částku navýšila na 3 miliony Kč, které věnuje vzdělávací organizaci TEREZA.

TZ_Giving Friday

Společnost dm již tradičně poslední listopadový pátek nabídla zákazníkům alternativu ke slevové horečce Black Friday. Díky garanci dlouhodobých cen jsou výhodné nákupy v dm samozřejmostí po celý rok. Podle našeho názoru je taková nabídka pro zákazníky atraktivnější než jakákoli jednorázová sleva,“ komentoval Jiří Peroutka, manažer komunikace dm drogerie markt. Strategie dlouhodobých cen v dm znamená, že každé snížení ceny platí nejméně čtyři měsíce.

Již pošesté společnost dm věnuje pět procent z celkového denního obratu v kamenných prodejnách, v aplikaci Moje dm a v online shopu dm.cz na společensky prospěšný projekt, tentokrát z oblasti trvalé udržitelnosti. „Pět procent z denního obratu letos činilo 2 626 432 korun. Tuto částku jsme se rozhodli navýšit na 3 miliony korun. V souladu s filozofií dm vnímáme odpovědnost vůči životnímu prostředí jako samozřejmost. Proto nás velmi těší, že tato iniciativa oslovila i naše zákazníky a byla tak úspěšná,“ doplnil Jiří Peroutka.

Celá podskupina dm Rakousko a dceřiné společnosti včetně dm Česká republika darovaly v rámci letošního Giving Friday částku odpovídající přibližně 726 000 euro. Společnost dm Česká republika věnovala za šest ročníků iniciativy Giving Friday celkem 17 milionů Kč.

Středoškoláky čeká hra o klimatu

Letošní výtěžek poputuje na podporu organizace TEREZA, jež bezmála 45 let vytváří inovativní environmentální vzdělávací programy, učební materiály, publikace pro učitele i rodiče a metody, které vedou děti k zodpovědnosti vůči životnímu prostředí.

„Díky Giving Friday podpoříme klimatické vzdělávání žáků prvních a druhých ročníků středních škol prostřednictvím edukativní hry BASE CAMP. Jejím cílem je motivovat žáky k aktivnímu získávání informací o klimatických změnách, přispět k rozvoji jejich strategického uvažování a posílit týmovou spolupráci,“ přiblížil Jiří Peroutka.

Zdroj: www.dm.cz

dm

První prodejna dm v Česku po třiceti letech mění adresu. Představí nový design, který postupně získají i ostatní prodejny

Historicky první česká prodejna dm drogerie markt se přestěhovala. V novém Retail parku Strakonická představí vylepšený design fasády i vnitřního uspořádání. Společnost dm tak startuje novou etapu modernizace prodejen. Její součástí je rozdělení prodejny do sortimentních čtvrtí, které zákazníky inspirují a usnadňují jim orientaci v prodejně, a výrazný příklon k využívání recyklovaného materiálu.

dm

Jak potěšit svou lásku na Valentýna? Tipy na překvapení, která nezklamou

Blíží se den svatého Valentýna, který s očekáváním vyhlížejí všichni zamilovaní. Oblíbený zimní svátek zasvěcený lásce, kdy se lidé vyznávají ze vzájemné náklonnosti a sdílejí radost. Ještě nevíte, jak drahou polovičku potěšit? Nechte se inspirovat a přichystejte překvapení v podobě společné romantické koupele, masáže nebo vlastnoručně připravené večeře.

dm

Chcete začít s tréninkem? Zátěž zvyšujte postupně a nepodceňujte regeneraci

České Budějovice, 01.02.2024 – Pravidelný sportovní trénink není jen o zlepšení kondice, ale přináší také radost, odbourává stres a celkově zvyšuje kvalitu života. Mnoho lidí však dlouho váhá, než se do cvičení pustí, nebo se nevyvaruje začátečnických chyb. Přílišné obavy však nejsou na místě. S pozitivním přístupem a díky několika základním tipům zvládne s pravidelným tréninkem začít opravdu každý. Důležité je nastavit si reálné cíle, vytvořit si plán tréninku a nezapomínat na to, že cvičení prověří kromě těla i vaši psychiku.