dm informuje: Společnost dm drogerie markt stahuje z prodeje produkt dmBio mandle Tamari, pražená jádra 50 g

|

Společnost dm drogerie markt preventivně stahuje z prodeje produkt: dmBio mandle Tamari, pražená jádra 50 g. Stažení se týká produktů s uvedeným datem minimální trvanlivosti 15.12.2023 (číslo šarže 0722121202) a 01.12.2023 (číslo šarže 0722112901). Číslo šarže a datum minimální trvanlivosti lze snadno nalézt na zadní straně obalu, v bílém poli vpravo dole.

Stahování produktu

Nelze vyloučit, že jednotlivá balení obsahují zvýšené množství hořkých mandlí. Při konzumaci hořkých mandlí se během trávení uvolňuje kyselina kyanovodíková. To může za určitých okolností vést k příznakům otravy, jako jsou bolesti hlavy, nevolnost nebo zvracení, které by se projevily brzy po konzumaci. Pokud se tyto příznaky projeví, doporučujeme zákazníkům vyhledat lékaře.

Zákazníky, kteří výše uvedený produkt zakoupili, prosíme, aby jej nekonzumovali a vrátili v kterékoli prodejně dm se zárukou vrácení peněz. Peníze budou zákazníkům vráceny bez předložení účtenky i v případě vrácení již otevřených výrobků.

Kvalita nabízených produktů má pro nás vysokou prioritu, proto velice litujeme vzniklé situace a zákazníkům se za tuto nepříjemnost omlouváme.

Zdroj: www.dm.cz

dm

Celiakie neboli nemoc chameleon? V Česku jí trpí na 25 tisíc lidí, reálný odhad je však až čtyřnásobný

České Budějovice, 15.05.2023 – „Nechť je tvé jídlo tvým lékem a tvůj lék nechť je tvým jídlem,“ řekl kdysi slavný lékař Hippokratés. U celiaků to platí dvojnásob. S abnormální vnímavostí na lepek (gluten), se lidé rodí a nemoc nelze vyléčit, lze pouze její projevy výrazně až zcela potlačit správným stravováním. „Jediným základním a dostatečným léčebným opatřením je úplné vynechání lepku ze stravy – takzvaná bezlepková dieta,“ potvrzuje ve své publikaci Státní zdravotní ústav. Víte, jak poznat citlivost na lepek? V čem spočívá záludnost diety? A proč se jí říká nemoc chameleon?