K Láskyplnému pátečku se přidává nejen Rodinný pivovar Bernard. Originální benefit chtějí i další firmy a zaměstnanci.

|

K aktivitě Láskyplný páteček, s níž nedávno přišla společnost Kofola ČeskoSlovensko, se přidávají Rodinný pivovar Bernard, společnost Tatry Mountain Resorts i další firmy. Všichni jejich zaměstnanci si nově mohou vybrat jeden volný pátek navíc, aby jej mohli strávit se svou partnerkou či partnerem. Originální benefit zavedla Kofola poté, co průzkumem zjistila, že Češi i Slováci se svými polovičkami tráví v průměru jen dvě a půl hodiny denně, z toho většinu zaberou rutinní činnosti či starost o domácnost*.

K Láskyplnému pátečku se přidává nejen Rodinný pivovar Bernard. Originální benefit chtějí i další firmy a zaměstnanci.

Po „work-life balance“ je tu „work-love balance“. Láskyplným pátečkem Kofola symbolicky otevřela téma nedostatku lásky ve společnosti a své zaměstnance podpořila, aby partnerkám a partnerům věnovali více času. Zároveň svou aktivitou chtěla inspirovat ostatní. A to se daří. O Láskyplný páteček projevilo zájem dalších zhruba 50 firem v Česku a na Slovensku.

„Jsme rádi, že se náš nápad ujal. Nejde jen o samotný den volna na lásku. Celá Kofola je o lásce a vztazích, a my chceme o jejich důležitosti nahlas mluvit. Je proto skvělé, že nám v tom pomáhají další ikonické značky jako Rodinný pivovar Bernard, nebo například jeden z nejvýznamnějších středoevropských provozovatelů hotelů a zábavních areálů, společnost Tatry Mountain Resorts,” říká Jannis Samaras, majitel a náčelník Kofoly ČeskoSlovensko.

Rodinný pivovar Bernard se připojil se svými zhruba 260 zaměstnanci. „Den volna na lásku je skvělý nápad, který rádi využijeme. Chceme, aby lidé v našem pivovaru byli spokojení, a to bez dobrého partnerského a rodinného zázemí nejde. Vztahy s našimi nejbližšími a dobře strávený společný čas jsou základ, na kterém stavíme vše ostatní,“ vysvětluje Stanislav Bernard, zakladatel a spolumajitel Rodinného pivovaru Bernard.

A obdobně se k nápadu staví i Igor Rattaj, předseda představenstva Tatry Mountain Resorts. „V našich resortech na Slovensku, v Česku, Rakousku a Polsku se o to, aby každý mohl strávit se svou partnerkou či partnerem láskyplné chvíle, starají stovky zaměstnanců. Za to si i oni zaslouží svůj Láskyplný páteček,” potvrzuje.

Z dalších firem, které se k projektu přidaly, lze jmenovat například výrobce domácích spotřebičů Haier, COOP Jednotu Borský Svätý Jur, síť čistíren Kvapka či realitní kancelář Romantické chalupy. Zájem projevili například i zaměstnanci slovenského Telekomu nebo Podravky.

Věnovat lidem čas na vztahy je pro firmy výhodné. Zaměstnavatel se může odlišit od konkurence na pracovním trhu, přilákat nové zaměstnance a lépe si udržet ty současné. Na work-love balance nejvíc slyší nastupující generace, jak potvrzuje psychoterapeutka Markéta Šetinová: „Mladí lidé o vztazích hodně přemýšlí a řeší, jak na nich pracovat. Zaměstnání si raději hledají ve firmách, které si důležitost vztahů a osobního života uvědomují. Důležité ale je, abyste se v záplavě nabízených benefitů na trhu práce nějak odlišili a zaujali. Láskyplný páteček je vtipný a výrazný symbol, kterého si lidé všimnou a také si jej zapamatují.“

Přidat se k Láskyplnému pátečku je jednoduché
Zájem veřejnosti připojit se k Láskyplnému pátečku potvrzují data z průzkumu**: čtvrtina dotázaných si myslí, že by jejich firma byla k nápadu vstřícná. Zároveň třetina respondentů říká, že by se nebáli o den volna na lásku svého šéfa či firmu požádat.

Na webu www.laskyplnypatecek.cz, který spustila v květnu Kofola, si lidé mohou otestovat vztah s partnerem nebo svému zaměstnavateli poslat žádost o volno na lásku. Pro Láskyplný páteček v České republice zde již hlasovalo téměř 10 tisíc lidí. Firmám, které se rozhodnou se k iniciativě připojit, Kofola nabízí podporu. Stačí jen vyplnit formulář nebo napsat na [email protected]. „Rádi bychom nastartovali pozitivní změnu napříč společností. Jsme ochotni sdílet naši zkušenost. Rádi poskytneme informace z výzkumů, ale i návod, jak na celou věc jít a jak ji uchopit například v interní komunikaci,“ říká generální ředitel Kofoly Dan Buryš.

Společný čas není samozřejmost
Podle průzkumu, který Kofola realizovala prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos, by den volna na lásku uvítalo 82 % lidí. Téměř dvě třetiny dotázaných (63 %) ve výzkumu řekly, že mají na partnera méně času, než by bylo zapotřebí. Kvalitně prožitého partnerského času si užívá 58 % lidí jen občas, 22 % dokonce jen jednou až dvakrát za měsíc nebo i méně.

Důvod, proč se především v pracovních dnech lidé jeden druhému dost nevěnují, jsou rutinní povinnosti jako péče o děti či domácnost. Na druhém místě je psychická únava z práce, následuje únava fyzická. Lidé také komunikaci přesouvají do online prostředí. Celých 42 % partnerů je schopno si namísto osobního rozhovoru chatovat i když jsou fyzicky spolu.

Bližší informace najdete v tiskové zprávě ke startu Láskyplného pátečku.

*Výzkum Go4insight pro společnost Kofola ČeskoSlovensko, březen 2023, 1 000 respondentů

** Výzkum na vzorku 300 respondentů žijících v páru, duben 2023. Sběr dat Kofola realizovala prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos.

Zdroj: www.kofola.cz

Kofola

Pramenitou vodu Rajec dostanete ve vlacích RegioJet v lahvích ze 100% rPET

Cestování vlakem je považováno za ekologicky nejpřijatelnější alternativu dopravy. RegioJet jako největší soukromý železniční dopravce ve střední Evropě je důležitou hybnou silou v převádění obrovského objemu dopravy na železnici. S pevným závazkem k ochraně životního prostředí aktivně hledá způsoby, jak minimalizovat negativní dopady dopravy. Jedním z dalších kroků je nahrazení klasických PET lahví u balené vody za recyklovaný PET (rPET). Zákazníci RegioJetu, kteří dostávají pramenitou vodu Rajec zdarma ke každé vlakové jízdence, si budou moci od 1. července tuto vodu vychutnat z lahví vyrobených ze 100% rPET.

Kofola

Kofola a Bernard uvádí společný televizní spot na podporu Láskyplného pátečku

Rodinný pivovar Bernard se přidává k originálnímu nápadu Kofoly podpořit lásku ve společnosti a rovněž poskytuje svým zaměstnancům jeden volný pátek na lásku. Na podporu myšlenky Láskyplného pátečku vznikl společný televizní spot obou tradičních českých firem, který se natáčel v pivovarské Pivnici Na Štokách a zahrálo si v něm několik zaměstnanců pivovaru.

Kofola

Herec a zastupitel Vladimír Polák na Colours of Ostrava oddává zamilované páry v Kofokapli lásky

Šest zamilovaných párů bude na letošní Colours of Ostrava vzpomínat celý život – Kofola jim totiž zorganizovala svatbu přímo v areálu festivalu. První páry si již své ano v Kofokapli lásky řekly, další je budou do konce festivalu následovat. Zamilované dvojice oddává Vladimír Polák, herec známý ze show Tři tygři a zároveň zastupitel městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.