AAA Auto··4 min

Bude z vozů značky MG nový fenomén? Jen v Mototechně se jich letos prodalo již dvojnásobek toho, co vloni za celý rok

Rostou nejen prodeje modelů značky MG, ale také počet lidí, kteří si auta pořizují do dlouhodobého pronájmu.

Není to tak dávno, co na český trh vstoupila se svými modely automobilka MG. Díky modernímu designu, komfortním jízdním vlastnostem a dostupné ceně postupně získává stále více zákazníků. Jen v Mototechně, která se zabývá prodejem zánovních automobilů ve skupině AURES Holdings, se modelů této značky prodalo letos již dvojnásobek toho, co vloni za celý rok. Na celém českém trhu pak nabídka za první dva měsíce roku vzrostla trojnásobně. Velký zájem o tyto vozy je i do dlouhodobého pronájmu. Jen v Mototechna Drive se modely MG pronajmou vždy do tří dnů od uveřejnění v nabídce.

„Vzhledem k tomu, jak se poslední roky zvyšují naše životní náklady od běžného spotřebního zboží, přes energie a paliva až po pořízení si bydlení, je logické, že lidé hledají levnější alternativy i v případě mobility. Takovou alternativou jsou i vozy značky MG, které ale nejsou jen cenově dostupnější. Vynikají i moderním designem a řadou komfortních prvků a asistentů,“ uvedl Jan Hrubý, generální ředitel Mototechna Drive, která se v rámci skupiny AURES Holdings již 9 let zabývá střednědobým a dlouhodobým pronájmem automobilů. „V současnosti jezdí v naší společnosti v rámci naší zaměstnanecké flotily i střednědobého pronájmu na sto vozů značky MG. Nejčastěji jde o modely HS nebo ZS. S ohledem na stále rostoucí zájem plánujeme rozšířit nabídku o dalších 250 modelů,“ doplnil Jan Hrubý. Model MG ZS si zákazníci mohou pronajmout již od 4 399 korun měsíčně bez DPH, model MG HS pak od 5 533 Kč za měsíc bez DPH. Modely MG se v Mototechna Drive daří pronajmout vždy do 3 dnů od uveřejnění v nabídce. Zákazníci využívají i možnosti vyzkoušet si tyto vozy v krátkodobém pronájmu, než se rozhodnou pro jejich koupi.

Roste i nabídka MG na celém českém trhu. Nejčastěji v inzertní nabídce najdete nejlevnější ojetý model MG ZS, který se dá pořídit od 350 000 Kč s rokem výroby 2022, nebo MG HS s cenou od 500 000 kč a rokem výroby 2023. „V rámci značky Mototechna, která prodává zánovní automobily, nabízíme kontinuálně na deset aut od MG, jejichž cena začíná pod čtyři sta tisíc korun. Letos jsme prodali již dvojnásobek toho, co vloni za celý rok. Zánovní MG ZS je přímou konkurencí Dacia Duster či Mitsubishi ASX, MG HS pak supluje městská SUV jako Škoda Karoq, Kia Sportage či Hyundai Tucson. Díky výrazně dostupnější ceně a sedmileté záruce jsou tak téměř bezkonkurenční,“ doplnil Jan Hrubý.

Modely MG jsou součástí i vozového parku organizace Oktagon MMA, největší československé organizace, která pořádá turnaje bojových sportů nejen u nás a na Slovensku, ale také v Německu nebo Velké Británii. „Naše organizace pořádá ročně desítky turnajů, které vyžadují poměrně náročnou logistiku. Potřebujeme auta nejen k běžnému dennodennímu provozu, ale i nárazově o víkendech, kdy jsou turnaje. S Mototechna Drive spolupracujeme již třetím rokem, protože nám nejen pomáhá řešit dlouhodobou mobilitu, ale vykrýt i krátkodobé rozšíření našeho autoparku,“ komentuje spolupráci Ondřej Novotný, spolumajitel Oktagon MMA. Organizace v loňském roce rozšířila dlouhodobý pronájem aut právě o modely MG, čímž s nižšími náklady efektivně rozšířila svoji jízdní flotilu.

Zdroj: www.aaaauto.cz

Zadavatel
AAA Auto

AAA Auto

Síť autocenter AAA AUTO působí na trhu již 30 let. Ze své základny v ČR expandovalo i do dalších zemí regionu. Provozuje jí společnost AURES Holdings.

Další články od AAA Auto

Experti radí: Jak vybrat levné a bezpečné auto na letní cestování s dětmi?
AAA Auto

Experti radí: Jak vybrat levné a bezpečné auto na letní cestování s dětmi?

Letošní dovolené jsou v plném proudu a mnoho českých rodičů míří svými vozy na nejrůznější cesty. V drtivé většině s sebou vozí i své děti. Opatrnosti není v tomto případě nikdy dost. O to pádnějším důvodem je skutečnost, že oproti školnímu roku se řidiči pohybují znatelně vyššími rychlostmi mimo město, například na dálnicích. Bezpečnost posádky je tedy na prvním místě. Ne všechny rodiny si mohou dovolit nový vůz, experti AAA AUTO však dokáží poradit i při výběru co nejdostupnějšího a zároveň nejbezpečnějšího auta.
Auto na dovolenou: Kombíky si pořizuje téměř třetina lidí
AAA Auto

Auto na dovolenou: Kombíky si pořizuje téměř třetina lidí

Už před prázdninami tradičně roste zájem o větší rodinné vozy. Kombi, SUV nebo MPV si teď pořizuje 61 % zákazníků AAA AUTO. Kombi v červnu dokonce předhonila v prodejích dosud nejprodávanější hatchbacky.
AURES Holdings v roce 2023 pokračoval v silném růstu na klíčových trzích
AAA Auto

AURES Holdings v roce 2023 pokračoval v silném růstu na klíčových trzích

V roce 2023 AURES pokračoval v posilování své pozice na klíčových trzích, včetně České republiky, Slovenska a Polska. Robustní digitální webová prezentace společnosti přilákala za rok přes 30 milionů unikátních návštěvníků, což vedlo k prodeji téměř 100 000 automobilů. Díky tomu od roku 2020 do roku 2023 výkon AURESu vzrostl o více než 20 %.
AAA AUTO otevřelo nové centrum elektrických vozů v Čestlicích
AAA Auto

AAA AUTO otevřelo nové centrum elektrických vozů v Čestlicích

Praha, 21. 6. 2024 – Nejvýznamnější prodejce zánovních elektromobilů v ČR, společnost AURES Holdings, provozovatel autocenter značek AAA AUTO a Mototechna, otevřela dnes na okraji Prahy v Čestlicích první centrum, specializované na elektromobilitu. Aktuálně v něm soustřeďuje kolem 40 elektromobilů nejrůznějších značek z více než 120, jež AURES momentálně nabízí. Zákazníci mají k dispozici rovněž odborné poradenství při výběru elektroauta, zajišťované speciálně vyškolenými prodejci.
20 let AAA AUTO na slovenském trhu: 300 tisíc prodaných automobilů
AAA Auto

20 let AAA AUTO na slovenském trhu: 300 tisíc prodaných automobilů

V roce 2004 začala společnost AAA AUTO nabízet ojeté vozy slovenským motoristům. Síť autocenter AAA AUTO, která spolu s Mototechnou, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskont patří do skupiny AURES Holdings, prodala za dobu své existence na slovenském trhu vozy více než 300 tisícům zákazníků a stejný počet vozů vykoupila. V současné době je po celé Slovenské republice dvanáct poboček AAA AUTO. AURES působí na více než šedesáti místech v pěti zemích Evropy, kde nabízí až 15 000 vozů. Historicky již skupina obsloužila na výkupních a prodejních místech za 32 let existence celkem více než 3,2 milionu zákazníků.
Karolína Topolová z AURESu si polepšila v žebříčku Nejvlivnějších žen Česka
AAA Auto

Karolína Topolová z AURESu si polepšila v žebříčku Nejvlivnějších žen Česka

Generální ředitelka a předsedkyně představenstva skupiny AURES Holdings se z 200 žen umístila na 28. pozici a jde o doposud nejlepší ohodnocení v rámci žebříčku Forbes
Trend: ojetých aut na trhu dále ubylo, jejich ceny stagnují
AAA Auto

Trend: ojetých aut na trhu dále ubylo, jejich ceny stagnují

Po razantním nárůstu na počátku letošního roku začíná na tuzemském trhu ojetých automobilů ubývat. Meziměsíčně poklesl počet vozů, nabízených na českých inzertních serverech, o pět procent – na květnových 113 040 z dubnových 118 674, oproti březnu je nabídka nižší o devět procent. Trend poklesu je zjevný: v meziročním srovnání činí úbytek dokonce procent 11 procent – v květnu loňského roku se v české inzerci vyskytovalo 125,5 tisíce vozidel. Vyplývá to z analýzy provedené experty AURES Holdings, provozovatele největší sítě prodejců ojetých vozů v Česku AAA AUTO a Mototechna.
Ceny ojetin dosáhly svého maxima a snižují se i přes pokles nabídky
AAA Auto

Ceny ojetin dosáhly svého maxima a snižují se i přes pokles nabídky

Ojeté automobily mohli Češi v červnu kupovat nejčastěji za 189 000 korun, což je nejméně od ledna. Průměrně bylo na trhu nabízeno 120 250 aut, která měla najeto nejčastěji 156 000 km a byla deset let stará.
Expert AAA AUTO radí na Den dětí: Kdy je třeba sedačka, kdy podsedák?
AAA Auto

Expert AAA AUTO radí na Den dětí: Kdy je třeba sedačka, kdy podsedák?

Mezinárodní den dětí, který se slaví každoročně 1. června, nezřídila OSN kvůli nafukovacím skákacím hradům a malování na obličej, ale proto, aby upozornila alespoň jednou ročně „světovou veřejnost na práva a potřeby dětí“. A právě v oblasti dopravy najdeme spoustu témat, které se jejich potřeb týkají. Experti AAA AUTO a bezpečnostní platformy Vize 0 si posvítili na správné používání autosedaček.
I přes zvyšující se životní náklady roste poptávka po prémiových značkách, jejich prodeje rostou čtyřnásobně
AAA Auto

I přes zvyšující se životní náklady roste poptávka po prémiových značkách, jejich prodeje rostou čtyřnásobně

38 % aut prémiových značek prodaných v AAA AUTO a Mototechně tvoří SUV, 60 % těchto aut je v dieselu a pětinu pak tvoří elektromobily a hybridy