AURES Holdings prodal za první půlrok trojnásobek elektromobilů ve srovnání s loňskem

|

Provozovatel mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO a Mototechna zaznamenal rekordní nárůst prodejů bateriových ojetých vozů. Zájem o elektromobily i nadále roste.

Skupina AURES Holdings, provozovatel mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO a Mototechna, prodala meziročně za prvních šest měsíců letošního roku trojnásobný počet elektromobilů. Nejvíc se prodalo v České republice, dále na Slovensku a třetí místo patří Polsku. Na celém českém trhu pak zákazníci mohou měsíčně vybírat z až devíti stovek čistých elektrických aut a dvanácti stovek hybridů. Zájem o oba typy aut nadále roste.

„I díky razantně rostoucím prodejům elektrických aut v porovnání s loňskem můžeme vidět, že lidé začali o mnoho víc vnímat nastupující elektromobilitu. Naše společnost neustále rozšiřuje nabídku těchto aut na všech našich šedesáti pobočkách, a zároveň školíme náš tým pracovníků tak, aby byli schopni poskytovat zákazníkům všechny potřebné informace k velkému množství modelů, které nabízíme. K tomu zároveň budujeme nabíjecí infrastrukturu včetně instalace fotovoltaických panelů, máme k dispozici univerzální diagnostické řešení, které nám umožňuje objektivně hodnotit stav vykupovaných bateriových aut. U elektromobilů jsou pro zákazníky podstatné jiné parametry než u klasických spalovacích motorů, proto jsme například na našich webových stránkách www.aaaauto.cz vytvořili samostatnou sekci, která se těmto vozům věnuje a je přizpůsobena tak, aby se zákazník o vozidle dozvěděl vše podstatné,“ informuje Petr Vaněček, provozní ředitel skupiny AURES Holdigs, která provozuje síť autocenter AAA AUTO a Mototechna.

Nejprodávanější elektromobily v síti autocenter AAA AUTO a Mototechna za 1. půlrok 2022 a 2023:

SlovenskoČeská republika
2022202320222023
1.Nissan LeafNissan LeafBMW i3BMW i3
2.Škoda EnyaqŠkoda Citigo-eNissan LeafTesla Model 3
3.BMW i3Škoda EnyaqŠkoda Citigo-eŠkoda Citigo-e
4.Hyundai IoniqSmart ForfourTesla Model 3Nissan Leaf
5.VW e-up!BMW i3VW e-up!Mazda MX-30

Co se týká poptávky, v české síti autocenter AAA AUTO a Mototechna dominuje stejně jako vloni BMW i3, které tvoří aktuálně 18 % celkových prodejů bateriových aut. Na Slovensku se ve 25 % prodává nejvíce Nissan Leaf. Z barev jsou nejoblíbenější bílá (37 %), stříbrnošedá (25 %) a černá (18 %).

Nejnabízenější elektromobily na českém a slovenském trhu za 1. půlrok 2022 a 2023:

SlovenskoČeská republika
2022202320222023
1.Tesla Model 3Mercedes EQCBMW i3Škoda Enyaq
2.Nissan LeafTesla Model 3Škoda Enyaq BMW i3
3.BMW i3Nissan LeafTesla Model 3Tesla Model 3
4.BMW iXTesla Model STesla Model STesla Model S
5.Škoda EnyaqBMW i3Nissan Leaf Nissan Leaf

Nabídka na českém i slovenském trhu se ale od poptávky trochu liší. V české nabídce najdete nejčastěji Škodu Enyaq (8 %) a jen o něco méně nejoblíbenější BMW i3. Slováci zase najdou v nabídkách nejčastěji Mercedes EQC. Na českém trhu můžete nejčastěji vybírat elektromobily ve stáří 2,7 roku a s nájezdem 30 000 km, na Slovensku je nabídka těchto aut nepatrně starší a na tachometru tato auta mají nejčastěji o dvacet tisíc kilometrů více.

Zdroj: www.aaaauto.cz

AAA Auto

AURES v červenci prodal rekordních 8882 aut, zákazníky táhne i akce na palivo zdarmaAURES v červenci prodal rekordních 8

Skupina AURES Holdings, provozovatel mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO, prodala v červenci rekordních 8 882 automobilů. To je nejsinější červencový výsledek v celé jednatřicetileté historii společnosti. Rekordní prodeje podpořila i kampaň, díky které každý 250. zákazník, který si koupí auto v síti autocenter v Česku, na Slovensku nebo v Polsku, získá palivovou kartu v hodnotě 20 000 korun. Společnost do dnešního dne již rozdala kupujícím karty na nákup paliva v celkové hodnotě 1 120 000 korun.