Nástroj BOXOLLO pomáhá v Alza.cz šetřit čas i náklady a množství obalu redukuje až o 30 %

|

Praha 30. 1. 2024 – Alza.cz nasadila pro výpočet rozměrů minimálních obalů nástroj BOXOLLO.COM, kterým odbavuje miliony dotazů ročně.

BOXOLLO je algoritmus pro výpočet nejmenší možné velikosti krabice pro přepravu produktů.

Nástroj dokáže pomoci s výpočtem minimální velikosti obalu pro objednávku v e-shopu nebo spočítat ideální balení pro komponenty skříně v nábytkářské firmě. Pro obě možnosti pomůže zrychlit proces balení, snížit spotřebu obalů až o 30 % (v konkrétním materiálovém toku) a přispěje k bezpečnější přepravě ke klientovi.

Jak nástroj funguje?

Z informačního systému odešlete dotaz s rozměry a váhou jednotlivých položek objednávky. BOXOLLO navrhne obal s optimálními rozměry pro danou objednávku. Vizualizace optimálního umístění produktů v krabici navíc usnadní operátorovi balení.

Výhody:

  1. Vytvoříte balící proces odpovědný k životnímu prostředí.
  2. Okamžitá znalost ceny balení. Díky výstupům z výpočtu lze porovnat nový návrh balení. s aktuálním stavem, zároveň ukáže možnosti konkrétní úspory ve spotřebě obalového materiálu.
  3. Nástroj dokáže zařadit produkty do správných typů krabic na základě vlastností (ideální pro křehké zboží), je také možné oddělit produkty, které by neměly být baleny dohromady.
  4. Pokud používáte automatický balící stroj, propojení s nástrojem umožní jeho efektivní využití díky rozdělení objednávek, které se balí automaticky nebo ručně.
  5. Efektivněji vyberete typ dopravy objednávky na základě produktových dat a zároveň aktivně snížíte náklady na přepravu vzduchu – kapacitu závozů lze zvýšit až o 30 % (pozn. interní data BOXOLLO).

Jaké výhody má BOXOLLO pro Alza.cz

Hlavním cílem implementace nástroje BOXOLLO bylo zjednodušení procesu a zajištění informace o obsahu jednotlivých balíků ve chvíli vzniku objednávky. V důsledku toho bylo možné zjednodušit některé procesy, zefektivnit počet balíků a snížit náklady na zpracování objednávky.

Nástroj BOXOLLO se rychle stal součástí balícího procesu společnosti. Nabídl také jednoduchost instalace, což minimalizovalo potřebné úpravy a integraci s existujícím IT ekosystémem společnosti. „Alza.cz má v rámci nástroje BOXOLLO dedikovaný vlastní server pro zajištění rychlosti, bezpečnosti a stability. V rámci implementace jsme prováděli zátěžové testy včetně testů na reálných datech pro zajištění, co nejlepších výsledků. K tomu máme poskytnutou také testovací instanci serveru, na které se nemusíme bát experimentovat,“ uvádí Tomáš Zacha, IT Division Director pro logistiku.

Lukáš Krejčí, Product Owner logistky Alza.cz, vysvětluje, že nástroj nabízí mnohostranné použití: „Neexistuje jen jedno konkrétní použití, v implementační analýze se ukazuje aktuálně až 7 typů užitečných směrů, kterými uvažujeme a můžeme jít. To zahrnuje například výběr správné velikosti krabice (balící technologie), vhodného vychystávacího boxu pro pickery, ale i konsolidaci produktů mezi sklady.“

Díky používání BOXOLLO Alza.cz ušetří na konkrétních typech distribučních kanálů až 30 % nákladů na balení

Fact check

Flexibilita je klíčem

Unikátnost BOXOLLO spočívá v jeho flexibilitě a schopnosti adaptovat se na různé požadavky oddělení IT i Logistiky. Právě to je pro společnost Alza.cz obrovskou výhodou.

„V BOXOLLO nasloucháme potřebám zákazníků a fungujeme spíše na partnerské bázi. Díky tomu lze nástroj upravovat a přizpůsobovat. Upgrady u ostatních klientů automaticky propagujeme napříč platformou, “ dodává Honza Klaška, Product Owner BOXOLLO.COM.

Spolupráce s BOXOLLO je úspěšná

Adam Kratochvíl, CEO společnosti Packung.cz (pozn. autor nástroje BOXOLLO.COM), shrnuje spolupráci s Alza.cz: „Máme radost, že se BOXOLLO jednoduše zařadilo do ekosystému nástrojů, které Alza.cz používá, aby byla dlouhodobě jedničkou na trhu.“

Zdroj: www.alza.cz

Alza

Během jarních prázdnin je v Alze největší poptávka po výbavě na hokej, sjezdových lyžích, ale i po cyklistických kolech

Praha 28. 2. 2024 – Jarní prázdniny jsou v plném proudu a největší český e-shop Alza.cz během nich zaznamenává zvýšenou poptávku po zimním vybavení. To teď mohou zákazníci pořídit ve výprodeji i s 30 % slevou. Největší zájem je na Alze zatím o hokejové vybavení, sjezdové lyže a běžky, naopak úpadek zaznamenalo skialpinistické vybavení. Mimo zimní výbavu roste už nyní poptávka také po cyklistických kolech.

Alza

Alza bude doručovat i na Štědrý den, nevhodné dárky zdarma vymění

Praha 28. listopadu 2023 – Alza se i letos před Vánoci zaměří na maximální dostupnost zboží a jeho rychlé dodání. Doručovat tak bude i na Štědrý den. A nejčastěji elektroniku. Tu totiž, dle dotazníkového průzkumu Alzy, plánuje koupit jako vánoční dárek nejvíce respondentů. Proto i letos Alza navýšila zásoby jak elektroniky, tak dalšího zboží. Jednička české e-commerce navíc svým zákazníkům nabízí bezplatnou výměnu nevhodných dárků, a to i přes AlzaBoxy.