Během jarních prázdnin je v Alze největší poptávka po výbavě na hokej, sjezdových lyžích, ale i po cyklistických kolech

|

Praha 28. 2. 2024 – Jarní prázdniny jsou v plném proudu a největší český e-shop Alza.cz během nich zaznamenává zvýšenou poptávku po zimním vybavení. To teď mohou zákazníci pořídit ve výprodeji i s 30 % slevou. Největší zájem je na Alze zatím o hokejové vybavení, sjezdové lyže a běžky, naopak úpadek zaznamenalo skialpinistické vybavení. Mimo zimní výbavu roste už nyní poptávka také po cyklistických kolech.

Jednička české e-commerce společnost Alza je předním prodejcem nejen elektroniky, ale zaměřuje se i na další segmenty, včetně lyžařského a jiného zimního vybavení. Ve svém portfoliu má lyže, běžky, snowboardy a příslušenství k nim, ale také brusle, sáňky a boby nebo zimní oblečení. „V kategorii zimní sporty nabízíme zákazníkům více než 3 000 unikátních položek zboží,“ říká Eliška Čeřovská, PR manažerka Alzy.

Ceny zimního vybavení v Alze zůstávají stejné jako v zimní sezóně 2022/2023, pohybují se od několika stovek korun do několika tisíc v závislosti na kvalitě a značce. Typ zboží by si zákazníci měli zvolit podle úrovně svých dovedností. Alza nabízí vybavení pro začátečníky, pokročilé i profesionály.

Velký zájem je mezi zákazníky Alzy dlouhodobě o sjezdové lyže a běžky. „Běžky u nás, co se zimních sportů týče, stále hrají prim. Když srovnáme leden 2023 s letošním, je vidět 59% nárůst,“ říká Jaroslav Kremín, Business Unit Manager Alzy a dodává, že naopak oproti minulým letům poklesl zájem o skialpy. „Prodej skialpinistického vybavení se nám téměř zastavil. Obrovský boom, který tento sport zažil v roce 2021, postupně upadá.“ I přesto Alza skialpinistické vybavení stále nabízí. Ve svém sortimentu má jak lyže, tak boty i příslušenství.

Největší český e-shop Alza.cz se však nezaměřuje pouze na zimní sporty provozované na sněhu. Umí vybavit kupříkladu děti, které se chtějí věnovat hokeji. „Mezi sporty, které jsou finančně náročnější na výbavu, patří například lední hokej. Pro tento sport je zapotřebí investovat do hokejky, bruslí, výzbroje, helmy a dalších potřebných doplňků,“ říká divizní ředitel Alzy Martin Hadraba. I přes finanční náročnost ovšem Alza zaznamenala letošní zimní sezónu historicky největší zájem o tuto kategorii zboží.

Vše na hory nebo zmíněný hokej seženou zákazníci díky Alze na jednom místě a zboží nakoupí pohodlně a online. Navíc s členským programem AlzaPlus+ společnost zboží doručí do AlzaBoxů, na prodejny nebo partnerská výdejní místa zdarma. „Pokud by se zákazníci netrefili například s délkou lyží nebo by jim neseděly brusle, není problém nepoužité, pouze vyzkoušené zboží vrátit do 14 dnů. Je možné ho přinést buď na jednu z prodejen, nebo méně objemné zboží vrátit přes AlzaBoxy, které jsou dnes už téměř na každém rohu,“ upozorňuje Eliška Čeřovská.

Vzhledem k aktuálnímu stavu počasí tráví řada lidí jarní prázdniny i jinými nežli zimními sporty, proto první vyjížďky na kole nejsou ojedinělé a zákazníci se už teď v únoru poohlížejí po nové cyklistické výbavě. „I přesto, že celý trh cyklistiky od začátku roku 2023 konstantně klesá a zažívá velký propad, tak průběh zimy přispěl k tomu, že i přes nepříznivou situaci vidíme od začátku letošního roku nárůst poptávky nejen o kola a elektrokola o desítky procent, ale také o příslušenství,“ upozorňuje Jaroslav Kremín.

Zdroj: www.alza.cz

Alza

Alza bude doručovat i na Štědrý den, nevhodné dárky zdarma vymění

Praha 28. listopadu 2023 – Alza se i letos před Vánoci zaměří na maximální dostupnost zboží a jeho rychlé dodání. Doručovat tak bude i na Štědrý den. A nejčastěji elektroniku. Tu totiž, dle dotazníkového průzkumu Alzy, plánuje koupit jako vánoční dárek nejvíce respondentů. Proto i letos Alza navýšila zásoby jak elektroniky, tak dalšího zboží. Jednička české e-commerce navíc svým zákazníkům nabízí bezplatnou výměnu nevhodných dárků, a to i přes AlzaBoxy.

Alza

Alza v pražském Showroomu představí v měřítku 1:1 realistický model auta LEGO® PEUGEOT Le Mans

Praha 25. 3. 2024 – V Showroomu společnosti Alza.cz v pražských Holešovicích zažijí návštěvníci jedinečnou podívanou. Jednička české e-commerce ve spolupráci se společností LEGO představí zákazníkům v Česku unikátní model LEGO® Technic PEUGEOT 9X8 Hybrid Hypercar ze závodů 24 hodin Le Mans. Prohlédnout si ho budou moci už od zítra. Auto v životní velikosti postavené celé z kostek LEGO® bude k vidění až do 14. dubna, následně vyjede do světa. Stavělo se 24 hodin z více než 600 000 dílů.

Alza

Alza.cz šetří planetu (nejen na Den Země) díky projektu Nebalení i 24hodinovému provozu AlzaBoxů

Praha 22. 4. 2024 – Jednička české e-commerce nejen v oblasti elektroniky společnost Alza od února 2024 vlastní certifikát Udržitelný e-shop roku pro český a slovenský trh, který uděluje Heureka.cz. Většinu objednávek do svých výdejních schránek AlzaBoxů nebalí a díky jejich husté síti po celé České republice, Slovensku i Maďarsku a 24hodinovému provozu přispívá k ochraně životního prostředí.