LEXUS ODHALÍ KONCEPT BATERIOVÉHO ELEKTROMOBILU PŘÍŠTÍ GENERACE

|

Lexus v roce 2026 uvede na trh bateriový elektromobil příští generace, jenž přinese revoluční stavebnicovou konstrukci karoserie. Ta bude zcela odlišná oproti stávající výrobní technologii a přinese od základu modernizovanou softwarovou platformu.

První koncept zhmotňující tento nový přístup bude letos v říjnu odhalen na Japonské přehlídce mobility 2023 na důkaz snahy značky Lexus měnit budoucnost automobilů prostřednictvím elektrifikace.

Prezident společnosti Lexus International Takaši Watanabe představil novou modelovou nabídku značky Lexus, sladěnou s různorodými potřebami zákazníků a regionů po celém světě.

Lexus od svého vzniku v roce 1989 podporuje mentální postoj „posouvání hranic“, kdy průběžně odmítá konvenční chápání prémiových vozů a důsledně svým zákazníkům přináší stále nové technologie a hodnoty.

Různorodost

V Japonsku se během akce LEXUS SHOWCASE poprvé představila modelová nabídka spojená s novými hodnotami různorodého luxusu. „LM“ znamená novou volbu v kategorii vozidel s vlastním řidičem. „LBX“ překračuje konvenční rozměrovou hierarchii jako vůz pro neformální příležitosti, určený zákazníkům s náročným vkusem.

„GX“ spojuje originální terénní schopnosti s kultivovaným luxusem na zpevněných cestách, zatímco „TX“ se zaměřuje výhradně na severoamerické zákazníky, které osloví prostorným interiérem se třemi řadami sedadel pro pohodlné cestování celé posádky. Lexus plánuje i nadále nabízet modely odpovídající různorodým potřebám zákazníků z celého světa.

Lexus dále v Japonsku uvede program zákaznických zkušeností se zaměřením na budoucí praktickou využitelnost koncepčního modelu ROV (Recreational Off-highway Vehicle), který jako první vůz značky využívá spalovací motor na vodíkové palivo. Cílem vývojářů ROV bylo nabídnout výjimečný požitek z jízdy, kterého u běžných osobních vozidel nelze dosáhnout.

Zvolen byl proto kompaktní rozměr karoserie a mimořádné terénní schopnosti pro opojný požitek za volantem s možností zkoumat velkolepý svět přírody. ROV s vodíkovým spalovacím motorem ideálně vyvažuje ekologický přístup s radostnými pocity, které v řidiči vyvolává typický zvuk motoru. Díky spolupráci s firmami sdílejícími tutéž vizi se při výrobě komponent ROV uplatňují technologie s nízkými dopady na životní prostředí. Lexus bude i nadále zprostředkovávat pestré zkušenosti, aby si každý zákazník mohl vychutnat outdoorový životní styl v souladu s myšlenkou spojení s přírodou.

Poznatky a názory získané prostřednictvím programů zákaznických zkušeností Lexus využije na podporu dalšího technologického vývoje s praktickým uplatněním.

Elektrifikace

Lexus bude pokračovat ve svém úsilí dosáhnout uhlíkově neutrální společnosti postavené na bateriových elektromobilech. Jako výrobce automobilů pak Lexus nabídne i nové služby a radost z řízení. Lexus přibližně již 10 let neustále zdokonaluje základní výkonové parametry i charakteristiky vozidel a současně kultivuje typický jízdní projev svých vozů. Uvedené jízdní vlastnosti se samozřejmě promítnou i do bateriových elektromobilů, kde díky technologiím elektrifikace dosáhnou ještě vyšší úrovně.

Z klíčových technologií pod drobnohledem značky Lexus jmenujme hladký přenos hnací síly v rámci systému pohonu všech kol DIRECT4 nebo systém čistě elektronického řízení ‚Steer-by-Wire‘, zprostředkující intuitivní a lineární zpětnou vazbu od volantu.

Lexus bude i nadále usilovat o přirozený dialog mezi řidičem a vozidlem ku prospěchu radosti z řízení. Lexus kromě toho hledá nové způsoby, jak i v éře elektromobilů na cestě k uhlíkové neutralitě vyvolávat v zákaznících lásku k řízení a automobilům obecně, jak dokládají modely AE86 a RZ Sports Concept, odhalené letos v lednu na autosalonu v Tokiu.

Prostřednictvím koncepčního modelu Lexus Electrified Sport Concept dále podpoří vývoj budoucích technologií elektrifikace, jako např. všestranných baterií, aerodynamiky, snižování hmotnosti nebo zvyšování tuhosti.

Lexus bude kromě toho aktivně prosazovat iniciativy na poli trvalé udržitelnosti s ohledem na přírodní prostředí. Bez ohledu na konvenční chápání hodnot luxusu budou při vytváření nových vysoce kvalitních interiérů využívány recyklované a syntetické materiály.

Zdroj: www.lexusnews.eu

Lexus

LEXUS PROMĚNÍ EVROPSKÁ NÁMĚSTÍ VE STREETARTOVÉ GALERIE

Lexus při příležitosti uvedení nového modelu LBX pořádá sérii zážitkových akcí ve čtyřech evropských městech, Miláně, Londýně, Madridu a Paříži. Od 26. do 29. října promění madridské náměstí Plaza de Colon ve streetovou galerii. Prostřednictvím velkých námořních kontejnerů v růžové barvě budou moci návštěvníci poznat, jak lze tradiční náměstí proměnit v prostor věnovaný umění, designu a technologiím.

Lexus

LEXUS ODHALÍ KONCEPČNÍ ELEKTROMOBILY PŘÍŠTÍ GENERACE

Lexus na přehlídce mobility 2023 (Japan Mobility Show) odhalí hned několik koncepčních modelů čistých elektromobilů příští generace. Dále ukáže nové pokročilé technologie s cílem přiblížit návštěvníkům svoji vizi požitku z jízdy budoucnosti.