NOVÝ LEXUS LBX ZÍSKAL OCENĚNÍ OD MAGAZÍNU WHAT CAR?

|

Model Lexus LBX získává první významná evropská ocenění v podobě titulů Auto roku 2024 a Kompaktní SUV roku 2024, které udělil přední automobilový magazín What Car?

Prestižní ocenění udělená na slavnostní akci v Londýně předznamenávají nástup modelu, jenž by měl značce Lexus přinést změnu pravidel hry, tedy otevření nového segmentu evropského trhu s potenciálem posílit prodeje a přilákat ke značce mnoho nových zákazníků.

Lexus si zároveň udržel absolutní nadvládu v hodnocení spolehlivosti s rekordním počtem titulů, které značce získává již sedm let v řadě.

„Titul ‚Auto roku‘ magazínu What Car? patří takovému modelu, který během posledních 12 měsíců postoupil nejdále, a letos je jím Lexus LBX. Přestože spadá do nesmírně konkurenčního trhu kompaktních SUV, je celkově lepší než všichni rivalové, v neposlední řadě i proto, že jako první vůz v této třídě spojuje úsporný hybridní pohon s luxusem na úrovni velkých vozů,“ říká Steve Huntingford, redaktor britského magazínu What Car?

„Tato kategorie na rozdíl od jiných ocenění What Car? vyzněla naprosto jednoznačně, protože v našem nejnovějším hodnocení spolehlivosti skončil Lexus jako nejlepší již sedmým rokem po sobě. Nejenže vozy této značky patří k nejspolehlivějším na trhu, ale pokud se nějaká závada sporadicky vyskytne, prodejci ji rychle a efektivně vyřeší. Vzhledem k tomu, že sesterská značka Toyota byla v tomto průzkumu druhá, je zřejmé, že tyto standardy platí pro celou firmu,“ dodal.

„Toto ocenění bude zdrojem velké hrdosti a radosti pro všechny, kteří za vznikem LBX stáli, od hlavního konstruktéra až po pracovníky na výrobních linkách. Je odměnou za ohromné úsilí, které bylo investováno do vzniku tohoto vozu, který je ve všech ohledech skutečně luxusní a zůstává autentickým produktem Lexus,“ říká Chris Hayes, ředitel značky Lexus pro Velkou Británii.

Zdroj: www.lexusnews.eu

Lexus

ZCELA NOVÝ LEXUS RX ZÍSKAL PĚT HVĚZD V TESTECH EURO NCAP

Zcela nový Lexus RX se o bezpečnost při každé jízdě stará velmi pečlivě. Kvalita technologií tomuto modelu zajistila nejvyšší pětihvězdičkové ohodnocení v přísných bezpečnostních testech nezávislé organizace Euro NCAP. V rámci testování se vyhodnocuje základní odolnost konstrukce vozidla a jeho schopnost ochránit řidiče, cestující a chodce v případě nehody.

Lexus

MILÁNSKÝ TÝDEN DESIGNU PŘEDSTAVÍ INTERPRETACI LEXUS ELECTRIFIED

Lexus se letos vrací na Milan Design Week s novou instalací uznávané newyorské umělkyně a architektky Suchi Reddy. ‘Shaped by Air’ se stane středobodem účasti značky na nejvýznamnější světové přehlídce mezinárodního designu. Proběhne zde také veřejné odhalení prototypů vytvořených čtyřmi držiteli ocenění Lexus Design Award 2023.

Lexus

NOVÝ LEXUS UX 300h 2024: VYŠŠÍ VÝKON A LEPŠÍ JÍZDNÍ VLASTNOSTI

Městské SUV Lexus UX, jeden z nejprodávanějších modelů značky v Evropě, se v roce 2024 bude moci pochlubit vylepšeným pohonem a zdokonalenou jízdní dynamikou. UX bylo navržené s cílem zprostředkovat pocit bezpečí a praktickou všestrannost v kombinaci s jízdními vlastnostmi hatchbacku.