Alza podporuje dárcovství krve, za pravidelné odběry dává členství AlzaPlus+ až na 1 rok zdarma

|

Společnost Alza, jednička české e-commerce, navazuje spolupráci s největším hematologickým centrem v Česku – Ústavem hematologie a krevní transfúze (ÚHKT) v Praze. Cílem spolupráce je zvýšit povědomí o důležitosti dárcovství krve, oslovení nových dárců a odměnění těch, kteří dobrovolně a bez nároku na finanční odměnu krev darují pravidelně. Ti, kdo darují krev opakovaně, se tak mohou těšit na členský program AlzaPlus+ až na jeden rok zdarma.

Od 1. září 2023 budou dárci, kteří absolvují alespoň jeden úspěšný odběr krve v ÚHKT na Praze 2, odměněni členstvím v programu AlzaPlus+ zdarma na 3 měsíce. Pravidelní dárci, kteří absolvují alespoň tři odběry krve během jednoho roku, pak získají členství v AlzaPlus+ dokonce na 1 rok. Díky programu AlzaPlus+ tak může dárce krve nakupovat na Alza.cz s bezplatným doručením na cokoliv, klidně každý den, vysvětluje PR manažerka Alzy Eliška Čeřovská. Lidé si tak mohou díky aplikaci Alzy krátit čas už při samotném odběru. Ten trvá přibližně hodinu a než tak dárci sesednou z odběrového křesla, vybrané zboží už mohou mít připravené na pobočce nebo odeslané k doručení do AlzaBoxu či na ostatní výdejní místa.

ÚHKT si od spolupráce s Alzou slibuje podporu programu darování krve a navýšení počtu denních odběrů krve, jakožto nejcennější tekutiny, které je pro účelné navrácení a záchranu života a zdraví obyvatel České republiky stále nedostatek. Obvykle během jednoho dne uskuteční okolo patnácti odběrů plné krve. Kapacitu má přitom hematologické centrum dvakrát větší. Darovat krev může téměř jakákoli zdravá dospělá osoba. Základní podmínkou pro úspěšný odběr je vhodný zdravotní stav dárce, věk do šedesáti pěti let a váha minimálně padesát kilogramů. Ženy mohou darovat krev třikrát do roka, muži až čtyřikrát. Každý dárce pak získá v hematologickém centru tištěný poukaz s unikátním kódem, který mu umožní stát se členem programu AlzaPlus+. Alza tak ocení dlouhodobý přínos dárců, kteří dobrovolně, na základě své svobodné vůle a svého uvážení, učinili rozhodnutí pravidelně a bezplatně krev darovat.

„Děkujeme Alze za spolupráci. Věříme, že to povede ke zvýšení počtu našich dárců a do budoucna doufáme, že třeba tyto aktivity i rozšíříme a budeme inspirovat dárce krve i jinde v ČR,” říká přednosta týmu ÚHKT MUDr. Jan Loužil.

Společnost Alza nám již před půl rokem darovala moderní přístroj NGS Star Hamilton, který kvalitativně zlepšil péči o naše pacienty. Spolupráce na náboru dárců krve je dalším organickým krokem v naší cestě a společné snaze věci posouvat, inovovat a zlepšovat. Dárcovství krve je velmi zásadní činnost, nezbytná pro záchranu lidských životů – současným dárcům za jejich aktivitu děkujeme a ty nově příchozí velmi vřele vítáme,” říká tajemnice ředitele ÚHKT Andrea Daňková.

Podmínky a obsah členství v programu AlzaPlus+ jsou definovány pravidly stanovenými společností Alza.cz a jsou k dispozici online na adrese: Podmínky AlzaPlus+ | Alza.cz.

O Ústavu hematologie a krevní transfúze:

ÚHKT je předním zdravotnickým zařízením zaměřeným na diagnostiku a léčbu hematoonkologických i dalších pacientů s onemocněním krvetvorby. Součástí této péče je i zajištění substituce krevních složek. Z toho důvodu provádíme odběry a zpracování krve od našich dárců. Více informací na www.uhkt.cz.

Kontaktní adresa Ústavu:

Ústav hematologie a krevní transfúze

U Nemocnice 1,

128 00 Praha 2

Zdroj: www.alza.cz

Alza

Dobrá cena, včasné doručení nebo doprava zdarma. To jsou pro zákazníky hlavní faktory při nákupu vánočních dárků

Praha 9. listopadu 2023 – Cena zboží je pro zákazníky v předvánočním období klíčovým faktorem pro výběr prodejce. Vyplývá to z říjnového průzkumu společnosti Alza. Jednička české e-commerce se v rámci vlastního dotazníkového průzkumu ptala tisíců zákazníků také na to, kdy a kde vánoční dárky nejčastěji nakupují a kolik za ně letos plánují utratit.

Alza

Alza otevřela svou 60. pobočku a je zase o krok blíž zákazníkům

Alza, přední e-commerce společnost v České republice, zaznamenala důležitý milník expanze a otevřela již svou 60. prodejnu, tentokrát v Třebíči. Nová pobočka nabízí možnost pohodlných nákupů, vyzvedávání zboží i odborného poradenství, a to nejenom pro zákazníky v Třebíči, ale v širokém okolí.