Alza nabízí pomoc s financováním Vánoc. Nákup na splátky nebo službu Třetinka využívají desítky tisíc zákazníků

|

Praha 11. prosince 2023 – Na e-shopu Alza.cz lze díky širokému portfoliu zboží pohodlně pořídit vánoční dárky pro celou rodinu. Díky unikátní službě Třetinka či splátkám dokonce i bez výrazného jednorázového finančního vydání. Nejčastěji jednu či druhou službu zákazníci využívají k nákupu mobilních telefonů.

„Zaplaťte třetinu ceny a rovnou si odneste vybrané zboží domů. Zbytek stačí doplatit kdykoliv do 3 měsíců,“ představuje Alza na svých webových stránkách službu Třetinka. Ta funguje od října roku 2017 a od té doby tímto způsobem zaplatily objednávku už statisíce zákazníků. Více než 50 % z nich ji využívá opakovaně. „Dle aktuálního vývoje máme letos naběhnuto na rekord, co se týče počtu uhrazených zakázek na Třetinku za letošní rok. Průměrná výše ceny objednávky hrazená touto metodou je více než 11 000 Kč,“ říká ředitelka služeb Alzy Petra Janovská. Ze všech nákupů realizovaných na Třetinku je mezi zákazníky největší zájem o mobilní telefony, audio-video, chytré hodinky či bílé a domácí elektro.

Možnost využití nákupu na Třetinku mají všichni zákazníci, kteří splňují následující podmínky. Mají platnou registraci na Alza.cz po dobu alespoň 3 měsíců nakoupili alespoň za 6 050 Kč za posledních 12 měsíců, mají na uživatelském účtu 2 dokončené zakázky (nevrácené, nestornované) nebo jsou platícím členem programu AlzaPlus+ déle než 30 dní.

Nákupy na splátky i bez navýšení

Zákazníci Alzy mohou nejen vánoční dárky nakupovat i na splátky. Mají možnost využít také splátek bez navýšení, tato služba se ovšem vztahuje pouze na vybrané produkty. Ve srovnání s Třetinkou poskytuje nákup na splátky zákazníkům výrazně delší čas na uhrazení celého nákupu. Platby si mohou rozložit do období nejčastěji 11 až 48 měsíců, v ojedinělých případech už od 10 měsíců. „Nákupy na splátky zůstávají i letos velmi oblíbenou metodou. Zákazníci nakupují na splátky více méně obdobně jako v předcházejícím roce a odpovídá to našim očekáváním a plánům. Velký zájem v letošním roce vidíme o splátky bez navýšení (splátky s 0% úrokem), tyto splátky umožňují, stejně jako naše služba Třetinka, rozložit si cenu nákupu do více měsíců a odlehčit tak svému domácímu rozpočtu bez toho, že by zákazník svůj nákup jakkoliv přeplatil,“ vysvětluje PR manažerka Alzy Eliška Čeřovská.

Průměrná výše objednávky hrazené na splátky na Alze přesahuje 19 tisíc korun. Oblíbená je tato služba především pro úhradu mobilních telefonů a jejich příslušenství, následují notebooky, bílé elektro, chytré hodinky a domácí elektro.

Nákup na splátky v Alze zajišťuje společnost Home Credit. Zákazníci od ní dostanou flexibilitu při financování, včetně možnosti předčasného uhrazení splátek. Podzimní měsíce a předvánoční čas jsou tradičně nejsilnější v zájmu o nákup na splátky. Zákazníci takto nakupují hlavně elektroniku, mobilní zařízení a vybavení domácnosti, obvykle si před Vánocemi rádi vybavují svou domácnost novým spotřebičem, sedací soupravou nebo je zaujme novinka mezi mobilními telefony od předních značek. Home Credit dlouhodobě půjčuje zodpovědně, doptává se na příjmy i výdaje žadatelů a snaží se apelovat na zodpovědné nakupování pouze potřebných věcí, u kterých platí, že půjčka je splacena mnohem dříve, než skončí životnost zakoupeného produktu,“ popisuje Marek Tomčík, vedoucí sekce obchodu Home Credit ČR a SR.

Zákazníci Alzy mají navíc nově možnost vyzvednout si objednávku na splátky i prostřednictvím AlzaBoxů, tedy v nejrozsáhlejší síti výdejních schránek. Po celé České republice jich je více než 1 600 a stále přibývají nové. Tuto možnost dopravy využívají před Vánoci nejhojněji a na splátky letos nakupují více herní konzole a hry.

Konec zdlouhavého vypisování údajů

Sjednání nákupu na Třetinku i na splátky je v Alze mnohem jednodušší, a to díky identifikaci přes BankID. Zákazníci si mohou sjednat nákup na Třetinku nebo splátky přímo na e-shopu Alza.cz a vyřízení je otázkou několika minut. BankID plně nahrazuje zdlouhavé přepisování osobních údajů z dokladů zákazníků.

Občanský průkaz je stále také způsob, jak identifikaci vyřešit. Občanku je však třeba vyfotit a poslat, a navíc je v takovém případě možné vyzvednout objednávku pouze na pobočce. Při ověření přes BankID si může zákazník nechat doručit zboží do AlzaBoxu, na pobočku nebo až domů. „Postup při identifikaci přes BankID je opravdu velmi jednoduchý. Zákazník si zvolí v procesu nákupu právě tuto formu ověření. Následně se mu nabídne seznam bank, které mají tuto službu integrovanou do svých systému a zákazník si vybere svoji banku. Nejčastěji v mobilní bankovní aplikaci potvrdí souhlas s tím, že nám banka vrátí jeho osobní údaje. Díky tomu nenastane situace, že dojde k chybě při vypisování údajů a je to extrémně rychlé a i snadné,” dodává Petra Janovská.

Zdroj: www.alza.cz

Alza

Dárky do Štědrého dne a doprava zdarma. Takové byly Vánoce s Alzou. Dnes začíná povánoční výprodej

Praha 27. 12. 2023 – I o letošních Vánocích se největší český e-shop Alza.cz snažil zákazníkům co nejvíce zpříjemnit prožití svátků. Díky unikátní službě Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš objednávky uskutečněné do 22. prosince stihla Alza doručit do Štědrého dne. Alza má pro své zákazníky připravené ale i další skvělé cenové nabídky. Dnes (27. 12.) spouští výprodej.

Alza

Alza fandí vzdělání. Podporuje studenty i školy

Praha 24. 1. 2024 – Největší český e-shop Alza.cz nabízí studentům a školám nepřeberné množství produktů ke vzdělávání, ale také vzdělávací i slevové programy. A to nejen na Mezinárodní den vzdělání, který připadá právě na dnešek. V rámci programu Alza pro školy mohou veřejné instituce nakupovat se speciálním ceníkem nebo si vyzkoušet 3D tiskárnu zdarma. Osobní výhody pro studenty zase nabízí mezinárodní studentský program. Zahrnuje slevy a speciální ceníky. Stačí mít platný průkaz ISIC.