AlzaBox se stává první sítí výdejních míst, do které nově nabízí možnost doručení všichni klíčoví dopravci

|

Jednička české e-commerce a leader v prodeji elektroniky, Alza.cz, zapojila do své sítě AlzaBoxů dalšího dopravce, společnost PPL. Tím se stává první otevřenou sítí plně automatizovaných boxů, do kterých nabízí možnost doručení zásilek všichni velcí balíkoví dopravci. Síť AlzaBoxů nyní nabízí zákazníkům více než 1400 výdejních míst po celé České republice.

Alza reaguje na rostoucí poptávku po rychlém a pohodlném doručování a navyšuje počet dopravců využívajících síť AlzaBoxů pro doručování zásilek. Po pilotním otestování se v Česku napojuje společnost PPL. Tato spolupráce je dalším krokem v otevřené síti AlzaBoxů, která již dříve integrovala další velké dopravce, jako je Zásilkovna, Balíkovna (Česká pošta), GLS, DPD, WE||DO a DHL. Zákazníci tak mají možnost využít pohodlný způsob doručení.

Flexibilita, jednoduchost a rychlost dodání

„AlzaBoxy v České republice, na Slovensku a v Maďarsku disponují měsíční doručovací kapacitou až 6,7 milionů balíčků a tento počet navíc neustále narůstá. Doručení do AlzaBoxů patří mezi oblíbené způsoby dodání objednávek z Alza.cz, volí ho víc než 50 procent zákazníků, a to zejména díky časové flexibilitě, jednoduchosti a rychlosti dodání,” říká Jakub Krejčíř, místopředseda představenstva Alza.cz.

Jen za první polovinu letošního roku rozšířila společnost Alza svou síť výdejních boxů o 140 nových míst napříč Českem a na 50 místech Česka navýšila kapacitu stávajících boxů. Alza vybírá místa pro nové AlzaBoxy na základě počtu obyvatel, velikosti e-commerce trhu v dané lokalitě a vytíženosti okolních boxů. Cílem je nabídnout zákazníkům co nejlepší dostupnost a pohodlí při doručování jejich objednávek.

Snadné podání, vracení a reklamace zboží prostřednictvím AlzaBoxů

AlzaBoxy lze využít i pro podání zásilky. Zákazníci tak mohou podávat, vrátit nebo reklamovat zboží bez nutnosti navštívit pobočku nebo odesílat zásilku tradiční formou. Služba je dostupná nejen pro zákazníky Alzy, ale i pro zásilky doručované dopravcem DHL a brzy i DPD. „Za pouhý červen bylo přes systém zpětného toku prostřednictvím AlzaBoxů podáno 54 000 zásilek. Alza.cz tak zjednodušuje a urychluje proces reklamací a vracení zboží a opět tak potvrzuje svůj zájem o maximální spokojenost zákazníků a kvalitní poprodejní služby,” zmiňuje Jakub Krejčíř.

AlzaBoxy jsou šetrné k životnímu prostředí

„Podle našich dat ujede balíček doručovaný do AlzaBoxu o třicet procent kratší trasu než ten, který se doručuje na adresu, takže jeho uhlíková stopa je nižší,” vysvětluje Peter Šupák, ředitel expanze Alza.cz, a dodává: „Kromě toho je důležité zmínit, že dalším pozitivním aspektem je efektivní distribuce mimo dopravní špičku. Díky 24hodinovému provozu AlzaBoxů můžeme zajišťovat rozvoz zásilek mimo dopravní špičku. Instalace AlzaBoxů také přispívá k redukci počtu zásilek doručovaných na konkrétní adresu o 35 %.”

První AlzaBox byl instalován již v roce 2013 a od té doby se jejich počet neustále zvyšuje. Každý AlzaBox má 100 úložných schránek různých velikostí (XS – L). AlzaBoxy jsou přístupné 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, takže zákazníci si mohou vyzvednout své zásilky kdykoliv a kdekoliv. Jako první nabídla Alza volnou kapacitu výdejních schránek v roce 2021 logistické společnosti Zásilkovna.

Zdroj: www.alza.cz

Alza

Alza marketplace se mění na Alza Trade: jednoduchost, rychlost a 100% garance vrácení peněz

Jednička české e-commerce a leader v prodeji elektroniky Alza.cz oznamuje důležitou změnu pro zákazníky i dodavatele. Od 26. července 2023 mění Alza marketplace název na Alza Trade. Cílem této změny je lépe vystihnout specifika této služby, která zahrnují výběr zboží od více než tisíce dodavatelů, jednoduchost objednání, rychlost doručení a 100% garanci vrácení peněz.

Alza

Alza rozšiřuje prodejní síť, během prázdnin otevřela 4 nové pobočky

Jednička české e-commerce a leader v prodeji elektroniky Alza.cz vstupuje do nového akademického roku hned s několika novými pobočkami. Firma o letních prázdninách nasadila vysoké tempo a otevřela hned čtyři kamenné pobočky, z toho jednu v Česku, dvě na Slovensku a jednu v Maďarsku. Rozšiřování sítě přitom pro letošek zdaleka nekončí, zákazníci se mohou do konce roku těšit ještě na několik dalších poboček.

Alza

Alza.cz eviduje před začátkem školního roku 40% nárůst prodejů notebooků

Období krátce před začátkem školního roku navyšuje poptávku po některé elektronice. Například společnost Alza letos v srpnu eviduje oproti červenci o 40 % vyšší prodeje notebooků. Rodiče a studenti ale musí zpravidla pro nový školní rok pořídit celou řadu dalších nezbytností. Mnoho lidí už proto dnes vítá možnost nákupů u jednoho prodejce. Je tak možné ušetřit nejenom čas a náklady na dopravu, ale například i celkovou cenu pořízeného zboží díky speciálním nabídkám či studentským slevám.