Vodafone zavedl změnu, která výrazně usnadňuje život trans lidem. S novými doklady do prodejny nemusí

|

Zdánlivá maličkost, která pro trans zákazníky a zákaznice představuje obrovskou úlevu. Právě tak lze popsat změnu, kterou Vodafone zavedl ve svých interních systémech. Lidé, kteří prošli tranzicí, museli dříve docházet s novým dokladem na pobočku nebo svou situaci vysvětlovat na zákaznické lince. Nyní vše snadno vyřídí na dálku skrze samoobslužnou aplikaci Můj Vodafone během pár minut.

Obavy z otevřenosti ohledně genderové identity bohužel nejsou mezi trans lidmi ničím novým. Národní ústav duševního zdraví v roce 2022 uspořádal rozsáhlý výzkum Být LGBTQ+ v Česku 2022. Šetření se zúčastnilo téměř 3,5 tisíce osob, rozmanitých z hlediska jejich genderové identity nebo vztahové orientace. Data ukazují, že během posledních pěti let se v práci s obecně negativními postoji vůči LGBTQ+ lidem setkalo 95 % trans žen a 93 % trans mužů.

Je logické, že představa vysvětlování cizímu člověku tak osobní věci, jakou tranzice je, působí lidem obrovský stres. Vodafone proto zavedl možnost změny úřední identity skrze samoobslužnou aplikaci Můj Vodafone, což je pro trans klientelu obrovským ulehčením jejich situace. Stačí jen během pár chvil nahrát scany nových dokladů a jednoduše odeslat ke zpracování.

Je pro nás nesmírně důležité, aby se u nás všichni cítili dobře bez ohledu na pohlaví, věk, vztahovou orientaci, genderovou identitu, vyznání, původ nebo zdravotní znevýhodnění. Platí to nejen pro naše zákazníky a zákaznice, ale také pro všechny trans lidi z firmy, kteří u nás automaticky užívají své preferované jméno,“ říká Jana Vychroňová, manažerka diverzity a inkluze Vodafonu.


Na opatřeních Vodafone spolupracuje s neziskovým sektorem

Možnost změnit své osobní údaje i doklady na dálku Vodafone zavedl již před rokem v pilotním režimu, dnes se z ní stal naprosto standardní proces. Na většině opatření, která usnadňují život trans lidem, pak firma dlouhodobě spolupracuje s organizací Transparent.

"Vodafone na poli podpory trans osob mezi firmami vede. Díky této možnosti se opět zvýší komfort v přístupu k nabízeným službám, každá cesta na pobočku totiž představuje pro trans zákazníky nadměrný stres a obavy z nutnosti znovu vysvětlovat svou identitu cizím lidem. Těší nás, že se Vodafone v péči o trans klientelu rozhodl pro tento vstřícný a podpůrný krok," doplňuje Viktor Heumann, který organizaci Transparent spoluzaložil.


Vodafone je nejlepší LGBTQ+ zaměstnavatel po osmé v řadě

Za svůj přístup nejen k trans lidem sbírá Vodafone i řadu ocenění. Platforma Pride Business Forum každoročně oceňuje právě ty zaměstnavatele, kteří zavádějí opatření směřující k lepší inkluzi svých LGBTQ+ zaměstnanců a zaměstnankyň a aktivně bojují proti diskriminaci na pracovišti. Již poosmé se titulem v kategorii GOLD pyšní právě Vodafone. Porota také v červnu udělila manažerce diverzity a inkluze, Janě Vychroňové, titul The Pride Business Forum Hero. Vodafone uspěl i v letošním žebříčku udržitelnosti týdeníku Ekonom, kde porota ocenila mimo jiné právě přístup k LGBTQ+ lidem a prosazování rovných práv.

„Ocenění jsou pro nás důkazem, že naše dlouhodobá práce dává smysl. Už od roku 2015 mají všichni naši lidé v případě uzavření manželství nebo registrovaného partnerství, narození dítěte či v případě úmrtí svého protějšku stejné nároky na placené volno. Bohužel česká legislativa stále LGBTQ+ lidem měří dvojím metrem, my jako zaměstnavatel touto cestou jít rozhodně nechceme,“ vysvětluje Vychroňová. Vodafone se ovšem snaží narovnat podmínky i v rodičovských benefitech. „Zavedli jsme například benefit 16týdenního plně placeného rodičovského volna pro druhého z rodičů, který platí pro všechny rodiny bez rozdílu. Duhovým rodinám samozřejmě kompenzujeme otcovskou dovolenou, na kterou ještě stále nemají od státu nárok,“ doplňuje.

Už po páté je Vodafone hrdým generálním partnerem festivalu Prague Pride, který v letošním ročníku nabízí v Praze zhruba 190 akcí a vyvrcholí duhovým průvodem v sobotu 12. srpna 2023.

Zdroj: www.vodafone.cz

Vodafone

Americká zpěvačka LP vystoupí na Prague Pride. S podporou Vodafonu zde natočí nový videoklip

Překvapením letošního programu Prague Pride je příjezd americké zpěvačky LP, která se identifikuje jako genderově neutrální a používá zájmeno they, i když připouští i ženský rod. LP v Praze natáčela již letos v květnu klip k písničce One Like You a naši metropoli si zamilovala. Proto si její prostředí vybrala i pro klip k další písni z nového alba Love Lines nazvané Dayglow. LP potěšilo, že v době jejího pobytu bude probíhat festival Prague Pride, a rozhodla se točit přímo v prostředí Pride Village na Střeleckém ostrově a v Pride Parku na Letné. Nový videoklip vzniká i díky podpoře generálního partnera festivalu, společnosti Vodafone.

Vodafone

Prémiový internet za skvělých 299 korun nebo třeba TV balíček Family na tři měsíce zdarma. Vodafone spouští novou kampaň

Vodafone odstartoval kampaň, která přináší zákazníkům několik snadno dosažitelných výhod, a to i pro jednotlivé služby samostatně. Kdo si koupí pevný internet, získá ho na prvních šest měsíců za skvělých 299 korun měsíčně a akce se týká i nejvyšší gigabitové rychlosti. Kromě toho lze nyní k Vodafone TV zdarma na 3 měsíce získat balíček Family, jehož součástí je i populární služba Voyo. K nejlepším neomezeným mobilním tarifům na trhu jsou připraveny také až osmitisícové dotace na telefony.

Vodafone

Nové bezkonkurenční tarify Vodafonu pro mladé: Všechny mají neomezeně dat, cena startuje už na 487 korunách

Podoba tarifů pro mladé #jetovtobě se ode dneška výrazně mění. Nejen, že si je nyní může pořídit kdokoliv do 26 let, ale všechny už obsahují neomezený objem dat. Na výběr jsou tři rychlosti stahování a podmínkou už není ani karta ISIC. Ta ale studentům přináší ještě výhodnější ceny, vejdou se i do pětistovky. Noví zákazníci s tarify #jetovtobě mohou získat sluchátka Apple Airpods za 1 korunu.