Tady Vodafone 73: Přemysl Kokeš o projektech Amplla a Nebesys

|

Nejstarší startupová soutěž u nás, Vodafone Nápad roku, vyhlásila před několika dny vítěze 16. ročníku. Celkem 129 inovativních firem představilo porotě své technologie a já mám dnes ve studiu jednoho z vítězů - architekta Přemysla Kokeše. V Nápadu roku zabodoval rovnou se dvěma projekty. Oba jsou velmi výjimečné. Jedním z nich je hasící přístroj Amplla, který chcete mít stále na očích a ten druhý, s názvem Nebesys vám umožní podívat se skrze střechu až do nebe. Jde totiž o první systém na světě, který je z vnějšku běžnou střechou a zevnitř je průhledný.

Zdroj: www.vodafone.cz

Vodafone

Více dat, neomezené volání i SMS do všech sítí. Vodafone rozšiřuje nabídku základních tarifů

Vodafone přináší nabídku mobilních služeb pro každého. Dvě třetiny zákazníků si pořizují tarify s neomezenými mobilními daty a pro ty ostatní přichází vylepšení základní nabídky. Její hlavní trojici tvoří Red Basic tarify se 3 GB, 6 GB a 10 GB dat, neomezeným voláním i SMS. Také pro tyto tarify mohou lidé se zdravotním postižením nebo napjatým rozpočtem získat dvousetkorunovou dotaci.

Vodafone

Tísňová tlačítka propojená s internetem věcí pomáhají lidem v nouzi

V době všeobecné dostupnosti mobilních telefonů je přivolání pomoci nebo řešení nouzových situací jednodušší než dřív. Přesto mohou nastat situace, kdy mobilní telefon zkrátka při ruce není. V době nehody leží v jiné místnosti, je vybitý nebo osoba, která pomoc potřebuje, už nemá sílu na to ho použít. Řešením může být tísňové tlačítko, které nabízí společnost Securitas a využívá přitom síť Vodafonu.