Společnost EG.D spouští unikátní web Galerievulicich.cz

|

„V současnosti máme na stránkách zdokumentovaných a zpracovaných přes čtyřicet uměleckých děl. Jedná se o malby, které měly nejpozitivnější ohlasy ze strany veřejnosti a médií. Stránka je responzivní a funguje tak i v prohlížeči na mobilním telefonu, což přináší další výhodu. Když uživatelé povolí lokaci GPS, zobrazí se jim díla, která jsou nejblíže k jejich poloze,“ přibližuje Zuzana Oujezdská, která je v rámci EG.D za projekt Street Art zodpovědná.

Ke každému dílu je dostupná karta, která obsahuje informace o tom, kde se malba nachází, rok realizace i základní údaje o autorovi. Lidé si mohou prohlédnout i obsáhlou fotogalerii konkrétní trafostanice a uvidí i další v okolí.

V plánu je blog nebo propojení s mobilními mapami

Stránku Galerievulicich.cz doplňuje i profil na sociální síti Instagram. Do budoucna chce EG.D na webu spustit blog, na kterém budou rozhovory s tvůrci maleb. Uživatelé také budou moci využít funkce, kdy po rozkliknutí konkrétní trafostanice ve webovém prohlížeči v mobilu budou přepnuti do aplikace Mapy.cz, která je k danému místu rovnou navede.

Distribuční společnost EG.D zrealizuje ročně desítky maleb na trafostanicích od Šumavy až po Beskydy. Jen v květnu zkrášlila svá distribuční zařízení v Brně, Tuřanech, Újezdu u Brna, Boskovicích, anebo Českých Budějovicích. Do dvou měsíců zrealizuje malby například v Bystřici nad Pernštejnem, Boskovicích, Moravském Krumlovu či Kuřimi.

Street art zapojuje do dění i občany

Malby nevycházejí jen z návrhu renomovaných umělců, jako jsou sdružení Malujeme jinak nebo autoři Khoma, Dobs či Prorok. Prostor dostávají i nápady veřejnosti či různých zájmových skupin z míst, kde se plánují. Někde dokonce lidé po zkrášlení trafostanice upravili její okolí, kde si udělali příjemná místa ke trávení volného času.

Některé trafostanice jsou tak oblíbené, že hned po dokreslení si lidé v okolí vysázeli například květiny, nebo dali lavičku a zvelebili si tak prostor, který třeba dříve sloužil ke kontejnerovému stání. Street art má prostě přesah na více úrovních, do kterých se zapojují nejen občané, ale i města a my jsme rádi, že pomáháme dělat svět barevnější a veselejší,“ líčí Stanislav Karafiát ze společnosti EG.D, jenž se na projektu Street Art také podílí.

Kontakty

Lubomír Budný

tiskový mluvčí

M + 420 705 868 642

E [email protected]

www.egd.cz

Zdroj: www.eon.cz

E.ON

Soutěž E.ON Energy Globe zná uchazeče o titul nejlepšího ekologického projektu

Už patnáct let chodí pořadatelům soutěže E.ON Energy Globe v prvních měsících roku přihlášky do prestižní tuzemské ekologické soutěže. Ani letošek nebyl výjimkou. Odborná porota hodnotila téměř 140 projektů zaměřených na ekologii a udržitelnost a vybrala pět finalistů, kteří se společně s šestým projektem, který vzešel z hlasování o divokou kartu, utkají o celkové prvenství a hlavní výhru 500 000 korun od společnosti E.ON. O vítězi rozhodnou hlasy veřejnosti. Hlasovat bude možné na webu soutěže do konce srpna. I pro letošní ročník si pořadatelé soutěže připravili řadu novinek. Nejvýraznější z nich je slavnostní vyhlášení formou unikátního ekofestivalu, který se uskuteční na začátku září v Praze.

E.ON

E.ON instaluje týdně pětkrát více fotovoltaických elektráren než před rokem

Rekordní rok zažila společnost E.ON co se týče instalací fotovoltaických elektráren. Nárůst cen energií i touha po energetické nezávislosti vzbudila obrovskou vlnu poptávky po vlastních solárních řešeních. Zájem vzrostl v loňském roce meziročně o zhruba 400 %, na což musela společnost reagovat řadou opatření. Aktuálně už je E.ON znovu schopen novým klientům instalovat FVE do půl roku od podpisu smlouvy. Zároveň dělá maximum pro to, aby v nejbližší době dotáhl i starší zakázky. V dnešní době má zhruba pětkrát větší instalační kapacity než před rokem a klienti se nemusejí obávat, že by se svého řešení nedočkali.

E.ON

E.ON letos už podruhé snižuje ceny. Před topnou sezonou zlevní plyn o 16 procent

Už podruhé během tohoto roku snižuje společnost E.ON Energie ceny plynu všem svým stávajícím zákazníkům, kteří nemají fixovanou cenu. Oproti dosud platným ceníkům klesnou ceny za dodaný plyn od 1. září o 16 %. E.ON tak navazuje na své kroky ze začátku roku, kdy jako první na trhu snížil ceny energií pod vládní stropy. Ceníky plynu pro stávající klienty tak od počátku letošního roku poklesnou téměř o třetinu, oproti cenovému stropu jsou nižší až o čtvrtinu.