Novým finančním ředitelem skupiny E.ON v České republice se stal Václav Hrach

|

„I po více jak dvaceti letech, které mám v energetice za sebou, vidím, že je stále třeba pracovat na budoucnosti. Věřím, že E.ON je energetickou volbou budoucnosti. Energetický sektor se významně proměňuje a já bych rád přispěl k tomu, abychom všechny výzvy zvládli a nadále byli pro naše zákazníky dobrou volbou,“ říká Václav Hrach, nový finanční ředitel skupiny E.ON v České republice.

Václav Hrach působí v energetice od roku 2000, kdy nastoupil do společnosti MVV Energie CZ na pozici finančního ředitele a od roku 2005 ji vedl. Po 14 úspěšných letech v této společnosti přijal novou výzvu a od roku 2014 byl téměř 10 let finančním ředitelem společnosti NET4GAS, provozovatele plynárenské přepravní soustavy v České republice. Od října letošního roku se stává jednatelem společnosti E.ON Česká republika, členem představenstva EG.D a v obou společnostech finančním ředitelem.

"Jsem velmi ráda, že mohu Václava Hracha přivítat v naší společnosti. Jako zkušený finanční manažer s přehledem a znalostmi v oblasti energetiky a faktorů, které toto odvětví ovlivňují, bude skvělou posilou našeho manažerského týmu ve společnosti E.ON v České republice. Společně se budeme snažit být i nadále spolehlivým a stabilním dodavatelem a distributorem, úspěšně provést naše zákazníky energetickou transformací a čelit všem výzvám, které měnící se svět energetiky přináší," říká Claudia Viohl, generální ředitelka společnosti E.ON v České republice.

Kdo je Václav Hrach?

Václav Hrach je absolventem strojní fakulty ČVUT v Praze v oboru ekonomika a řízení podniku, kde absolvoval i doktorské studium. Svou profesní kariéru zahájil už během svých studií ve společnosti Škoda Praha, pracoval ve společnosti TES Praha a od roku 2000 působil ve společnosti MVV Energie. Nejprve jako finanční ředitel a od roku 2005 společnost vedl z pozice jednatele a později i předsedy představenstva. V roce 2014 se přesunul na pozici finančního ředitele společnosti NET4GAS, provozovatele přepravní soustavy plynu v České republice. Od října 2023 se stává finančním ředitelem E.ONu v České republice.

Zdroj: www.eon.cz

E.ON

V síti E.ON Drive mohou řidiči využít nejrychlejší dobíječku elektromobilů v Česku i střední Evropě

Společnost E.ON spustila ve své síti nejrychlejší dobíječku elektromobilů v České republice a zároveň i ve střední Evropě. Stanice s výkonem 400 kW stojí v dobíjecím hubu E.ONu ve Vystrkově u Humpolce a automobilům, které takový výkon pojmou, umožní dobít z 10 na 80% baterie za 18 minut. Spuštění nové dobíječky je součástí velké modernizace celého dobíjecího hubu, který E.ON otevřel už v roce 2016. Hub tvoří ještě další tři dobíječky s vysokými výkony a možnost využít rychlé dobíjení může až šest aut najednou. Společnost E.ON tak plní své předsevzetí rozšiřovat síť ultrarychlého dobíjení, které je klíčové pro rozvoj elektromobility v Česku.

E.ON

EG.D třída zapojí studenty ještě více do praxe. Distribuční společnost spustila pilotní projekt

Energetika je oborem budoucnosti a její role bude v dalších letech ještě výraznější. Stále více teenagerů s ní proto spojuje svou profesní dráhu. Potvrzují to i údaje Českého svazu zaměstnavatelů v energetice, které má k dispozici distribuční společnost EG.D, člen skupiny E.ON. Letos vzrostl meziročně počet přihlášek ke studiu elektrotechnických oborů na středních školách o 10 % a byl dokonce čtvrtinu větší než v roce 2021. V minulém školním roce studovalo tyto 3- a 4leté obory na středních školách více než 28 tisíc mladých lidí, absolvovalo jich pak přes 6 500. Mnozí z nich spojí svou kariéru právě s distribuční společností. EG.D i proto dlouhodobě podporuje vzdělávání a ročně do něj investuje více než 4 miliony korun. Letos v září navíc otevřela ve spolupráci se Střední školou elektrotechnickou a energetickou (SŠEE) v Sokolnicích u Brna pilotní projekt EG.D třídy.

E.ON

Ornitologové a EG.D spolupracují na ochraně ptactva zabezpečováním vysokého napětí

Stovky tisíc ptáků v Česku každoročně hynou po zásahu elektrickým výbojem na sloupech vysokého napětí. Stranou pozornosti, často na polích a loukách. Česká společnost ornitologická (ČSO) proto dlouhodobě spolupracuje s energetiky z distribuční společnosti EG.D, patřící do skupiny E.ON, na ochraně ptactva a vývoji zabezpečovacích prvků na nadzemních rozvodech elektřiny. Přednostně se přitom zabezpečují místa, kde se vyskytují vzácní dravci. V ochraně dravců má pomoci i přeshraniční projekt EUROKITE, který sleduje jejich pohyb a zkoumá příčiny úhynu. V rizikových oblastech pak může efektivně cílit opatření.