Generální ředitelkou Vodafonu v České republice bude od ledna Violeta Luca

|

Přes 20 let zkušeností z vedoucích pozic v oblasti prodeje, marketingu a strategie v různých společnostech má Violeta Luca, která nově povede Vodafone v Česku. Do funkce přichází z pozice generální ředitelky společnosti Microsoft Česko a Slovensko.

Dosavadní generální ředitel Vodafonu Czech Republic Petr Dvořák letos povýšil v rámci skupiny Vodafone Group a na jeho místo od ledna 2024 nastoupí Violeta Luca (43). Ta aktuálně vede společnost Microsoft Česká republika a Slovensko. Předtím působila jako generální ředitelka Microsoftu v Rumunsku.

Violeta Luca řídila transformační projekty v oblasti maloobchodu, bankovnictví, e-commerce nebo zdravotnictví a telekomunikací a má přes 20 let zkušeností z vedoucích pozic. Dlouhodobě se věnuje rozvoji digitálních dovedností, inovacím a podpoře začínajících podniků, přičemž aktivně mentoruje a posiluje postavení žen v profesní a manažerské kariéře.

Oceněná jako TOP CEO i nejlepší zahraniční manažerka

Získala řadu ocenění, mimo jiné 20 nejvlivnějších žen českého Fintechu podle časopisu Forbes a TOP CEO 2023. V soutěži Manažer roku 2022 zvítězila v kategorii Zahraniční manažer. Společnost Microsoft pod jejím vedením také několikrát získala ocenění Nejlepší zaměstnavatel, a to jak v České republice, tak v Rumunsku.

Violeta Luca působila jako členka představenstva v AmCham (Americká obchodní komora) v Rumunsku, na Slovensku a v České republice (tady v současné době zastává druhé funkční období). Před nástupem do společnosti Microsoft zastávala několik vedoucích pozic ve společnostech jako Metro Cash & Carry, Dante International, Flanco Retail, Whirlpool a AIG. Vystudovala Akademii ekonomických studií v rumunské Bukurešti.

„Je mi ctí, že jsem byla jmenována generální ředitelkou Vodafonu v České republice. Těším se na spolupráci s talentovanými týmy, se kterými chci vytvářet hodnotu pro všechny stakeholdery Vodafonu. Jsem si jistá, že společně můžeme hodně dokázat a změnit a je k tomu potřeba disciplinovaná realizace našich plánů, orientace na zákazníka a inovace ve velkém měřítku,“ říká Violeta Luca.

„Za poslední tři roky jsem poznala, jaký potenciál Česko má, a oblíbila si zdejší lidi. V nové funkci tak mám velkou příležitost dále přispívat k rozvoji české ekonomiky a společnosti jako celku. Chci poskytovat nejlepší služby zákazníkům a zároveň, spolu s partnery, dosahovat udržitelného růstu,“ dodává.

Zdroj: www.vodafone.cz

Vodafone

Tady Vodafone 77: Jan Klouda o zastavení se

V životě je důležité umět se občas zastavit. Protože pokud to neuděláme, nenajdeme prostor pro nadhled a ztrácíme spojení sami se sebou. Můžeme se ocitnout ve stavu, kdy jedeme na autopilota, aniž bychom si uvědomovali, co skutečně chceme. O svém zastavení a objevu nedělat občas vůbec nic, mi dnes povypráví Jan Klouda. Ve Vodafonu řídí právní záležitosti, podnikatelská rizika, kontinuitu podnikání, velkoobchod a korporátní bezpečnost. My se v dnešní epizodě nebudeme věnovat jeho primární práci, ale protože je ve Vodafonu ambasadorem programu, který myslí na lidi se specifickými potřebami, zastavíme se také u toho, co pro ně děláme a na závěr se dozvíte něco o projektu Advokáti proti totalitě.

Vodafone

Vodafone se letos nedrží nohama na zemi - s pomocí satelitu vystřelí vánoční přání svých zákazníků až ke hvězdám

Stát se muzikantem, porodit prezidentku nebo pomáhat druhým. Vodafone ve své vánoční kampani inspiruje lidi k tomu, aby si dovolili snít a svá skutečná přání sdíleli s těmi nejbližšími. Nyní ale za pomoci moderních technologií pošle jejich nejniternější touhy až tam, kde bude největší šance, že se nakonec splní. Přes satelit je totiž vystřelí ke hvězdám, na oběžnou dráhu. Ne náhodou se totiž říká, že když po něčem opravdu toužíme, celý vesmír se spojí, aby nám to pomohl uskutečnit.

Vodafone

Firmy a instituce se spojily v boji proti domácímu násilí. Ve společné Chartě se zavazují k osvětě a pomoci obětem z vlastních řad

Každá pátá žena se během života setká s fyzickým nebo sexuálním násilím, nějakou z forem psychického zneužívání zažije dokonce téměř 50 % Češek. Toto násilí tak představuje jednu z nejčastějších forem porušení lidských práv. Závažnost dopadů domácího násilí si uvědomují i tuzemští zaměstnavatelé z řad firem a institucí, celkem 16 jich společně podepsalo Chartu proti domácímu násilí. Ta byla symbolicky představena 11. prosince při příležitosti Mezinárodního dne lidských práv.