E.ON spojil síly se společností Sun construct. Společně posilují svou pozici na trhu s fotovoltaikou

|

„Tím, že kupujeme minoritní podíl ve společnosti, nestává se formálně Sun construct součástí skupiny E.ON, rozhodně ale půjde o našeho nového parťáka v oblasti energetických řešení. Pevně doufáme, že s kolegy ze Sun construct vytvoříme ještě pevnější spojenectví, díky kterému se nám ve vzájemné spolupráci podaří posunout kvalitu poskytovaných služeb a tím spokojenost našich zákazníků. Chceme se stát jedničkou na trhu v počtu instalací i ve volbě zákazníka,“ říká k akvizici Claudia Viohl, generální ředitelka skupiny E.ON v České republice.

Podobnou zkušeností si E.ON prošel už v případě akvizice Duko Energie v oblasti tepelné techniky v minulých letech. „Už tehdy se nám potvrdilo, že majetkové propojení s profesionály z daného oboru nás významně posunulo. Jsme tedy rádi, že i v oblasti fotovoltaik můžeme navázat takto úzkou a podobně úspěšnou spolupráci, navíc s opravdu spolehlivým a kvalitním partnerem, jakým Sun construct pro E.ON vždy byl a je,“ doplňuje Ondřej Hájek, vedoucí Zákaznických řešení pro domácnosti ve společnosti E.ON Energie.

Sun construct je společností se silným instalačním a technickým zázemím v mnoha regionech České republiky. Centrála sídlí v Českých Budějovicích, realizační pobočky pak v Českých Budějovicích, Plzni, Praze a Brně. Sun construct už realizovala více než čtyři tisíce instalací fotovoltaických řešení. Zaměřuje se především na B2C segment, fotovoltaiky pro domácnosti, ale má už zkušenosti i se stavbami fotovoltaických elektráren pro firemní zákazníky, bytové domy, obce a státní instituce. V současnosti disponuje více než 80 odborníky a je schopna realizovat více než dvě stě fotovoltaických elektráren měsíčně. Společnost je aktivním členem Solární asociace, která je nejvýznamnějším místním sdružením odborníků v oblasti solární energie, a členem Evropské federace pro obnovitelné energie a SolarPower Europe.

Investiční vstup E.ONu je pro nás logickým vyústěním dlouhodobé spolupráce. Jsme připraveni se aktivně podílet na společné vizi a její následné realizaci. Věříme, že naše odborné znalosti v kombinaci s inovativními řešeními E.ONu nám umožní nabízet nejlepší možné služby a produkty zákazníkům,“ dodávají Jiří Pěsta a Ondřej Pícha z vedení společnosti Sun construct.

Kontakty
Lubomír Budný

tiskový mluvčí

M + 420 705 868 642

E [email protected]

Zdroj: www.eon.cz

E.ON

Operátoři společnosti E.ON odbavili na zákaznické lince meziročně o 5 % více dotazů

Společnost E.ON dělá maximum pro to, aby více než 1,4 milionu jejích zákazníků mělo kompletní podporu při řešení svých požadavků. Prvním místem, na které se klienti v otázce dodávek elektřiny a plynu nejčastěji obrací, je zákaznická linka 800 77 33 22. Vloni odbavili operátorky a operátoři přes 560 000 telefonátů, což je o 5 % více než v roce 2021. E.ON se snaží administrativu spojenou s dodávkami energií svým zákazníkům co nejvíce zefektivnit. S tím mu pomáhá i webový portál a mobilní aplikace Energie24, kterou v současnosti využívá více než 57 % jeho klientů.

E.ON

E.ON opět snižuje ceny plynu. Všichni stálí zákazníci ušetří za odebraný plyn 13 až 21 %

Od 1. května přistoupí společnost E.ON Energie k plošnému snížení ceny plynu pro přibližně 150 000 zákazníků. Týkat se bude všech stálých klientů, kteří nemají fixované ceny. K plošnému snižování E.ON přistupuje v posledním roce a půl už potřetí a ceny, které budou nově klienti za dodávku platit, budou ve srovnání s loňskými cenovými stropy nižší o 35 %. Domácnostem zlevní cena za odebraný plyn oproti stávajícím ceníkům o 13 až 21 % v závislosti na spotřebě. Zákazníci, kteří plyn využívají pro vytápění, tak ušetří ročně až 4 500 korun. Cena, kterou budou klienti E.ONu od května platit, patří k nejvýhodnějším na trhu.

E.ON

Registrovaní uživatelé E.ON Drive budou nově dobíjet elektromobily na ultrarychlých stanicích

E.ON Drive sjednocuje pro své uživatele ceny za rychlé a ultrarychlé dobíjení elektromobilů. Registrovaní uživatelé budou mít u veřejných dobíječek E.ON Drive nově jen dvě tarifní pásma podle využívání typu dobíječek. Řidiči nově zaplatí stejnou částku za rychlé i ultrarychlé dobíjení a to 12,5 Kč za kilowatthodinu včetně DPH, což je v případě ultrarychlého dobíjení pokles ceny za jednu kilowatthodinu o 4,5 Kč. Řidiči nově ušetří při dobíjení svého vozidla nejen peníze, ale také čas, protože ultrarychlé dobíjení je podstatně rychlejší. Změny v cenících začnou platit od 1. dubna tohoto roku u příležitosti pěti let fungování systému E.ON Drive v Česku.