E.ON opět snižuje ceny plynu. Všichni stálí zákazníci ušetří za odebraný plyn 13 až 21 %

|

„Dlouhodobě dokazujeme, že se pozitivní vývoj cen na velkoobchodních trzích snažíme našim klientům do koncových cen promítat, jakmile to situace dovoluje. I proto jsme v loňském roce ceny plošně snižovali hned dvakrát u plynu i elektřiny. Ceny pro nové klienty pak upravujeme průběžně, naposledy to bylo na začátku března pro plyn a na začátku tohoto týdne pro elektřinu,“ vysvětluje Jan Zápotočný, místopředseda představenstva společnosti E.ON Energie, jednoho z největších dodavatelů energií na trhu v Česku. „Situace na trhu s plynem se aktuálně vyvíjí pozitivně, pomáhá nám i teplá zima a cena komodity na burzách klesá. I proto můžeme všem našim klientům, kteří u nás mají produkty bez fixace ceny, jejich ceníky znovu zlevnit. “ doplňuje Jan Zápotočný.

Kolik zákazníci ušetří?

Stálí zákazníci zaplatí v běžném ceníku za dodaný plyn 1 644 korun za MWh bez DPH (1 989 korun za MWh s DPH) ve všech pásmech spotřeby. Nově tedy bude cena plynu v daném ceníku stejná, bez ohledu na výši odběru. „To, že v rámci ceníku sjednotíme cenu za megawatthodinu na stejnou úroveň, je další férový krok. Ceník tím bude přehlednější a srozumitelnější,“ říká Radek Fišer, vedoucí prodeje energií domácnostem ve společnosti E.ON Energie. „V praxi to znamená, že oproti stávajícím cenám nejvíce poklesne cena domácnostem, které využívají plyn pouze k vaření – a to o 21 %. V ostatních pásmech se ceny za odebraný plyn sníží o 13 až 16 %.,“ upřesňuje Radek Fišer.

Domácnost, která plynem pouze vaří a ročně odebere do 1,89 MWh, ušetří ročně s novými ceníky oproti těm současným okolo 680 korun. Domácnost, která plynem i ohřívá vodu a ročně odebere okolo 8 MWh plynu, pak celkově ušetří přes 2 500 korun, a těm, kteří plynem i topí a ročně odeberou okolo 15 MWh, klesnou celkové náklady zhruba o 4 500 korun.

„Dobrou zprávou pro naše klienty je i snižování záloh. Tam, kde to bude možné, budeme zákazníkům snižovat zálohy na plyn plošně. Ostatní si mohou své zálohy upravit směrem dolů sami v portále nebo aplikaci Energie24,“ vysvětluje Radek Fišer.

„Je potřeba si také uvědomit, že naše ceny, které jsme loni stálým klientům dvakrát snižovali a aktuálně je snižujeme potřetí, patřily už během loňského roku k nejnižším na trhu. Kdybychom srovnali naše současné ceny plynu vůči cenovým stropům, které lidé v České republice u některých konkurenčních dodavatelů platili celý loňský rok, tak ti, kdo plynem topí, ušetří na dodávce plynu přes 15 000 korun ročně,“ doplňuje Radek Fišer.

E.ON snížil plošně ceny energií stálým klientům hned loni v únoru jako první na trhu a podruhé přistoupil ke snížení cen plynu vloni před topnou sezonou, kdy ceny klesly oproti v té době platným vládním stropům už o téměř 25 %. Klienti E.ONu tak prakticky celý rok nemusely vůbec řešit hladinu vládních stropů, protože jejich ceny byly nižší.

E.ON průběžně zlevňuje i nově nabízené ceníky

E.ON průběžně snižuje i ceníky fixovaných produktů pro nové a stávající zákazníky. Akviziční ceny zlevňujeme letos už podruhé. První snížení proběhlo v lednu, podruhé jsme zlevňovali na začátku března. Cenu plynu jsme zlevnili oproti únoru v průměru o 250 korun za MWh, v elektřině bylo snížení ještě výraznější – o 400 korun MWh méně,“ říká Radek Fišer. Pokud k E.ONu přejde zákazník, který používá plyn k ohřevu vody nebo k topení, zaplatí při fixaci na jeden rok cenu 1 330 korun za MWh, pokud se zákazník rozhodne fixovat na dva roky, činí cena dokonce jen 1 250 korun za MWh.

Zdroj: www.eon.cz

E.ON

Operátoři společnosti E.ON odbavili na zákaznické lince meziročně o 5 % více dotazů

Společnost E.ON dělá maximum pro to, aby více než 1,4 milionu jejích zákazníků mělo kompletní podporu při řešení svých požadavků. Prvním místem, na které se klienti v otázce dodávek elektřiny a plynu nejčastěji obrací, je zákaznická linka 800 77 33 22. Vloni odbavili operátorky a operátoři přes 560 000 telefonátů, což je o 5 % více než v roce 2021. E.ON se snaží administrativu spojenou s dodávkami energií svým zákazníkům co nejvíce zefektivnit. S tím mu pomáhá i webový portál a mobilní aplikace Energie24, kterou v současnosti využívá více než 57 % jeho klientů.

E.ON

EG.D testuje na Vysočině první ekologický transformátor v Česku

Hlavním úkolem společnosti EG.D, která patří do skupiny E.ON, je spolehlivá a bezpečná dodávka elektrické energie. Velkou roli při její distribuci sehrává i otázka ochrany životního prostředí a společnost tak hledá nové cesty, jak přírodu zatěžovat co nejméně. Od začátku roku proto na Vysočině testuje první transformátor s ekologicky odbouratelnou náplní v České republice. Na jeho nasazení do provozu se dohromady s EG.D podílely Fakulta elektrotechnická Západočeské univerzity v Plzni a technologičtí partneři EGÚ a TRAFO CZ.

E.ON

Registrovaní uživatelé E.ON Drive budou nově dobíjet elektromobily na ultrarychlých stanicích

E.ON Drive sjednocuje pro své uživatele ceny za rychlé a ultrarychlé dobíjení elektromobilů. Registrovaní uživatelé budou mít u veřejných dobíječek E.ON Drive nově jen dvě tarifní pásma podle využívání typu dobíječek. Řidiči nově zaplatí stejnou částku za rychlé i ultrarychlé dobíjení a to 12,5 Kč za kilowatthodinu včetně DPH, což je v případě ultrarychlého dobíjení pokles ceny za jednu kilowatthodinu o 4,5 Kč. Řidiči nově ušetří při dobíjení svého vozidla nejen peníze, ale také čas, protože ultrarychlé dobíjení je podstatně rychlejší. Změny v cenících začnou platit od 1. dubna tohoto roku u příležitosti pěti let fungování systému E.ON Drive v Česku.