E.ON odměňuje věrné zákazníky. Rozdělí mezi ně více než 200 milionů korun

|

„Pro naše klienty nastavujeme ceny férově, a když to situace dovolí, pozitivní vývoj jim promítáme do koncových cen. I proto jsme v letošním roce hned dvakrát snížili více než milionu našich stávajících klientů cenu za dodávku energií. To je pro naše zákazníky velký bonus, protože z nižších cen mohli těžit prakticky celý rok a ušetřili tisíce korun oproti tomu, kdyby platili ceny na úrovni vládních stropů. Jsme rádi, že nás naši klienti vnímají jako stabilního a spolehlivého partnera, což vidíme na počtu těch, kteří s námi zůstávají dlouhou dobu. Nebereme to jako samozřejmost a velmi si toho vážíme. I proto jsme se rozhodli, že naše věrné klienty odměníme i finančně,“ popisuje Jan Zápotočný, místopředseda představenstva společnosti E.ON Energie.

E.ON své zákazníky odměňuje dlouhodobě. Pravidelně pro ně připravuje finanční odměny nebo zvýhodněné služby. V letošním roce navíc ocení i své klienty, kteří u něj mají alespoň jedno odběrné místo, odebírají elektrickou energii nebo plyn více než pět let a jejichž odběr je minimálně 1 MWh ročně. Takoví zákazníci dostanou od E.ONu jednorázovou částku 500 Kč.

„Zákazníky o tom, že od nás dostanou finanční bonus, informujeme e-mailem nebo dopisem ve druhé polovině listopadu. Peníze pak začneme ve stejné době také rozesílat - a to buď elektronicky rovnou na účet nebo složenkou. Vždy záleží na tom, jaký způsob mají u nás klienti nastavený a používají pro výplatu přeplatků,“ doplňuje Jana Hrabětová, vedoucí oddělení Strategie a inovace společnosti E.ON.

E.ON vytvořil výhodné podmínky i pro nové klienty

E.ON v letošním roce už dvakrát snížil ceny pro více než milion svých stálých klientů, kteří neměli fixované ceny energií. To pro ně může znamenat jen v letošním roce v elektřině úsporu v řádech tisíců korun podle jejich spotřeby oproti stále platným cenovým stropům – od přibližně 2 000 Kč pro ty, co mají spotřebu kolem 2,5 MWh ročně až téměř k 10 000 Kč u těch, kteří spotřebují kolem 15 MWh. U plynu pak podle jejich spotřeby od 0,5 MWh po 24 MWh o 3 000 až 11 000 korun ročně.

„Stejně tak jsme vytvořili i výhodné cenové podmínky pro ty, kteří hledali nového dodavatele a podmínky pro nové i stávající klienty máme aktuálně obdobné a patří k nejvýhodnějším na trhu,“ doplňuje Jan Zápotočný, kterého těší i zájem ze strany nových klientů. E.ON si jako svého nového dodavatele v letošním roce totiž vybralo více než 90 000 zákazníků.

Zdroj: www.eon.cz

E.ON

Společnosti EG.D a Bayernwerk spojily síly. Projekt Gabreta získal od Evropské unie 100 milionů EUR

Na 200 milionů EUR investují v nadcházejících pěti letech díky společnému přeshraničnímu projektu Gabreta distribuční společnosti EG.D a Bayernwerk do rozvoje a smartifikace energetické infrastruktury. Výraz Gabreta je staré keltské označení regionu Šumavy a právě tam bude směřovat výrazná část investic. Na 100 milionů EUR z celkového objemu finančních prostředků přitom půjde z evropských fondů – konkrétně nástroje CEF Energy. Projekt Gabreta byl totiž úspěšně zařazen na pátý unijní list projektů společného zájmu a získal možnost čerpat evropské prostředky. Ve výzvě pro rok 2023 byl oceněn jako jeden z osmi evropských projektů v oblasti energetiky, mezi které Evropská unie aktuálně rozdělí více než 600 milionů EUR.

E.ON

Projekt Energie pomáhají rozdělil za necelý rok mezi ohrožené skupiny obyvatel 17 milionů korun

Společnost E.ON se stará nejen o své zákazníky, kterým zajišťuje dodávku energií, ale myslí i na ty, kteří to potřebují nejvíce. Na ohrožené skupiny obyvatel. Ve spolupráci s Charitou Česká republika, Nadací Naše dítě a SOS dětskými vesničkami spustila v únoru letošního roku projekt Energie pomáhají, kterým chtěla motivovat zákazníky k šetření energiemi a zároveň pomoci těm, které energetická krize nejvíce zasáhla. Projekt plní svůj cíl. Za necelý rok dokázali zákazníci, kteří se do projektu zapojili, uspořit 4 060 MWh elektrické energie a 4 468 MWh plynu a E.ON tak může na pomoc ohroženým skupinám obyvatel vyplatit částku převyšující 17 milionů korun. Projekt pokračuje až do května příštího roku, kdy by měla celková pomoc podle současných trendů přesáhnout čtyřicetimilionovou hranici.

E.ON

E.ON v roce 2023 dvakrát zlevnil ceny energií. Jeho zákazníci ušetřili tisíce korun

Dvojí zlevňování i úspora tisíců korun v platbách za energie. Klienti E.ONu nemusí řešit konec vládou zastropovaných cen energií. Prakticky celý rok se jich totiž cenové stropy netýkají. Společnost E.ON jako první na trhu v letošním roce snížila ceny za dodávku elektřiny svým zákazníkům bez fixace cen pod vládou stanovené stropy už v únoru letošního roku. Ti tak mohou z nižších cen benefitovat prakticky celý rok a ušetřili tím tisíce korun za dodávku elektřiny nebo plynu. Stejně tak E.ON na podzim nabídl přesmluvnění klientům, kteří u něj měli fixované ceny nad vládními stropy. Cenový strop se v tuhle chvíli dotýká zhruba jen 2 000 klientů, kteří se svými ceníky nad jeho úrovni setrvávají z vlastního rozhodnutí.