E.ON··4 min

E.ON letos už podruhé snižuje ceny. Před topnou sezonou zlevní plyn o 16 procent

„Jsem opravdu rád, že jsme mohli v letošním roce už podruhé zlevnit plyn našim stávajícím zákazníkům. Cenu navíc snižujeme ještě před začátkem topné sezony, kdy spotřeba plynu výrazně narůstá, a zlevnění se tak výrazněji promítne do faktur klientů. Jako stabilní a férový dodavatel energií se snažíme své zákazníky dlouhodobě chránit a negativní dopady trhu na ně přenášet jen částečně. Naopak když nám to situace dovolí, pozitivní trendy promítáme do cen co nejdříve. I proto jsme neváhali a jako první na trhu jsme snížili cenu elektřiny i plynu pod vládní stropy už v únoru letošního roku a naši klienti z toho mohli už více než půl roku benefitovat,“ vysvětluje Jan Zápotočný, místopředseda představenstva společnosti E.ON Energie. Díky tomu, že E.ON snížil ceny pod vládní stropy už v únoru, mohla domácnost, která plynem topí a ročně odebere zhruba 15 MWh plynu, ušetřit do této chvíle za dodaný plyn i více než 2 000 Kč. A od září ušetří ještě víc.

„Zvažujeme, že pro naše stávající klienty snížíme i ceny elektřiny. K tomuto kroku přistoupíme, jakmile nám to situace na trhu dovolí,“ dodává Jan Zápotočný

Kolik zákazníci od září ušetří?

E.ON aktuálně snižuje cenu za dodaný plyn o dalších 16 %. Zákazník s běžnou spotřebou tak za dodanou MWh plynu zaplatí 2 321 Kč s DPH (1 918 Kč bez DPH). Oproti svým současným cenám ušetří za jednu MWh dodaného plynu 436 Kč a oproti stále platným cenovým stropům je pak úspora 704 Kč za MWh. Ceny za dodaný plyn budou tedy zhruba 25 % pod cenovým stropem a budou patřit k nejvýhodnějším na trhu.

Ročně pak domácnost, která plynem ohřívá vodu a odebere přes 7 MWh plynu, ušetří s novými cenami za rok přes 3 000 Kč. Úspora u těch, kteří plynem i topí a ročně spotřebují kolem 15 MWh pak přesáhne 6 500 Kč v celkové částce, kterou za plyn zaplatí. Snížení cen plynu se týká všech domácností i malých podnikatelů, kteří u E.ONu mají tarify bez fixní ceny. Jde zhruba o 140 000 zákazníků.

„Všem těmto zákazníkům zároveň přepočítáme zálohy. Když je bude možné snížit, pošleme jim nový rozpis záloh nebo je upravíme v nejbližším vyúčtování. Aktuální nastavení záloh najdou klienti na portále Energie24, kde si je můžou i sami upravit,“ dodává Radek Fišer, vedoucí prodeje energií pro domácnosti a prokurista společnosti E.ON Energie. Zákazníci dostanou informace o zlevnění standardně e-mailem nebo dopisem, jak jsou zvyklí.

Klienty, kteří mají fixovanou cenu nad stropem, osloví E.ON s novou nabídkou

Jako férový dodavatel E.ON nabídne řešení i pro ty zákazníky, kteří mají fixované ceny energií nad hranicí cenových stropů. Typicky jsou to ti zákazníci, kteří hledali dodavatele v loňském roce – tedy v době, kdy byly ceny na burzách na vysokých hodnotách a dodavatelé pro tyto klienty museli energie draze nakoupit. „Těchto klientů, kteří mají fixované ceny nad cenovým stropem, máme sice jen několik tisíc, což vzhledem k šíři našeho portfolia odpovídá zhruba jen 0,6 % zákazníků, rozhodně však situaci těchto zákazníků nepodceňujeme a máme pro ně řešení. Během podzimu je aktivně oslovíme s novou nabídkou. Půjde o dvouletý fixovaný produkt, který je v elektřině pod aktuálním cenovým stropem o více než 20 % a v plynu o více než 30 %. Je to stejný produkt, který nabízíme i ostatním zákazníkům, kteří si chtějí svou cenu zafixovat,“ uzavírá Radek Fišer.

Zdroj: www.eon.cz

Zadavatel
E.ON

E.ON

Energetická skupina E.ON v České republice patří do skupiny E.ON SE, která je největším soukromým poskytovatelem energetických služeb v Evropě a zásobuje elektřinou a plynem na 15 milionů zákazníků. Česká energetická skupina E.ON zásobuje prostřednictvím své více jak 65 000 km dlouhé distribuční sítě elektřinou 1,2 milionu zákazníků, zejména v jižních Čechách a na jižní Moravě. Její tržní podíl v tomto sektoru činí 20 %. V oblasti plynu disponuje více jak 4 000 km dlouhou sítí a její podíl na trhu s plynem v České republice činí téměř 11 %.

Další články od E.ON

E.ON nabídne stálým zákazníkům možnost snížit si cenu elektřiny. Levnější ceník mohou získat online
E.ON

E.ON nabídne stálým zákazníkům možnost snížit si cenu elektřiny. Levnější ceník mohou získat online

Zákazníci společnosti E.ON mohou znovu ušetřit za dodávku energií. E.ON dlouhodobě nabízí svým klientům férové ceny a ceníky postupně snižuje. Na květnové plošné snížení cen plynu pro zákazníky bez fixace navazuje i novým produktem v elektřině. Od poloviny června budou mít všichni stálí klienti E.ONu možnost získat nový produkt, který má o 16 % nižší cenu za 1 MWh dodávky energie oproti základním ceníkům na dobu neurčitou. Za poslední rok a půl tak mohou mít stálí klienti se základními ceníky ceny nižší dokonce až o 34 % oproti loňským vládním stropům.
Společnost E.ON spustila na Vranově jedinečné bateriové úložiště
E.ON

Společnost E.ON spustila na Vranově jedinečné bateriové úložiště

Unikátní bateriové úložiště spustila letos na jaře společnost E.ON ve své vodní elektrárně na vranovské přehradě. Akumulátor o výkonu 2,5 MW a využitelné kapacitě 2,5 MWh, se může v případě potřeby zapojit naplno do pěti sekund do služeb výkonové rovnováhy a pomoci tak udržovat stabilitu a spolehlivost rozvodné sítě. Investice za téměř 60 milionů korun je unikátní v tom, že poprvé v rámci České republiky bylo takto velké bateriové úložiště instalováno přímo dovnitř budovy, a ne do kontejnerů, jak se používá běžně. Instalace navíc proběhla do stavby elektrárny ze 30. let 20. století, což si vyžádalo i jedinečné řešení požárního zabezpečení.
E.ON otevřel v Ostravě modernizovanou pobočku. Klienti ji najdou v Nové Karolině
E.ON

E.ON otevřel v Ostravě modernizovanou pobočku. Klienti ji najdou v Nové Karolině

Vyřídit snadno vše, co se týká energií, ze svého mobilu nebo tabletu online je v posledních letech pro zákazníky E.ON čím dál větší samozřejmost. Online nástroje v současnosti využívá více než 65 % klientů společnosti. I přes jasný trend používání digitální obsluhy existují momenty, kdy klienti preferují osobní kontakt, což dokazují i data obsluhy na zákaznické lince a v poradenských centrech. Jen vloni využili klienti E.ONu osobní kontakt u téměř 580 000 požadavků. Společnost má dvě velká poradenská centra v Českých Budějovicích a v Brně a dalších 26 poboček po celém Česku. Vloni začal E.ON s jejich vylepšováním. Nyní otevřel zcela modernizovanou pobočku i v Ostravě, kterou zákazníci nově najdou v nákupním centru Nová Karolina.
Projekt ACON propojuje český Hodonín se slovenským Holíčem
E.ON

Projekt ACON propojuje český Hodonín se slovenským Holíčem

Mezi českým Hodonínem a slovenským Holíčem vzniká nové 22kV propojení elektrických distribučních soustav. Investice se realizuje v rámci přeshraničního projektu ACON, jehož cílem je zajištění bezpečných a spolehlivých dodávek energie příhraničním oblastem. V okolí měst bylo vybudováno 122 moderních distribučních trafostanic s inteligentními prvky a desítky kilometrů nových optických linek.
Soutěž E.ON Energy Globe jde do finále. O prestižní ocenění se utká šest projektů
E.ON

Soutěž E.ON Energy Globe jde do finále. O prestižní ocenění se utká šest projektů

Obrovský počet 167 projektů zaměřených na ekologii se letos přihlásilo do 16. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. Všechny posoudila odborná porota a do finále se dostalo šest z nich. O vítězi, který k titulu získá také 500 000 Kč od pořadatele soutěže, společnosti E.ON, rozhodne veřejnost. Hlasování o vítězi odstartuje 23. května a potrvá do 20. srpna na webu soutěže. Slavnostní vyhlášení proběhne stejně jako loni na E.ON Ekofestivalu, tentokrát v Brně.
Vodní elektrárna ve Vranově funguje už 90 let. E.ON oslaví výročí novou prohlídkovou trasou
E.ON

Vodní elektrárna ve Vranově funguje už 90 let. E.ON oslaví výročí novou prohlídkovou trasou

Vranovská přehrada, jejíž součástí je i vodní elektrárna, kterou vlastní a provozuje společnost E.ON, slaví letos 90 let od uvedení do provozu. Od samého počátku byl hlavním posláním obou staveb energetický a vodohospodářský přínos, což platí dodnes. Lokalita se za devět desetiletí stala i významnou turistickou destinací. Společnost E.ON se i proto zapojila do projektu Vranovská přehrada 90, který bude významné jubileum připomínat po celou letošní sezonu. E.ON připravil pro návštěvníky vylepšenou prohlídkovou trasu uvnitř vodní elektrárny, ale i nový turistický okruh v rámci projektu Turistika beze stop, jehož cílem je edukovat návštěvníky k udržitelnému způsobu turistiky, a snaží se také unikátním způsobem ukázat nově vytipované trasy, které mohou lidé při svých výletech navštívit.
EG.D spustilo jako první distributor kalkulačku pro sdílení elektřiny v bytových domech
E.ON

EG.D spustilo jako první distributor kalkulačku pro sdílení elektřiny v bytových domech

Už více než dva roky eviduje distribuční společnost EG.D, člen skupiny E.ON, zvýšený zájem o připojování obnovitelných zdrojů do sítě. Vedle instalací fotovoltaických elektráren na střechy rodinných domů, se čím dál tím častěji objevují i instalace solárních systému na bytových domech. Změna legislativy v loňském roce totiž umožnila sdílení vyrobené elektřiny ze společných solárních panelů v rámci společenství vlastníků jednotek (SVJ). Aby společnost EG.D svým zákazníkům co nejvíce pomohla s orientací a možnostmi v této oblasti, spustila jako první z tuzemských distributorů na svém webu kalkulačku sdílené elektřiny. Ta členům SVJ navrhne vhodné řešení a pomůže jim při rozhodování o vytvoření energetické komunity v bytovém domě.
Projekt Turistika beze stop chce unikátním způsobem představit nové turistické cíle
E.ON

Projekt Turistika beze stop chce unikátním způsobem představit nové turistické cíle

Více než dva miliony turistů v loňském roce zamířilo na Pražský hrad. Necelé dva miliony jich pak vyjelo lanovkou na Petřín a téměř půl milionu lidí v loňském roce zavítalo do Adršpašských skal a udělali z nich nejvíce navštěvovaný přírodní cíl. Jsou místa, která táhnou víc než jiná. A statistiky ukazují, že jsou vytěžovaná čím dál tím více. Na takových místech se tvoří zástupy, je přelidněno a mnohdy dochází až k nevratnému poškození přírodních i kulturních památek. Nový projekt Turistika beze stop si klade za cíl edukovat návštěvníky k udržitelnému způsobu turistiky, a snaží se také unikátním způsobem ukázat nově vytipované trasy, které mohou lidé při svých výletech navštívit.
E.ON opět zlevňuje fixované ceníky pro nové klienty. Noví zákazníci ušetří za elektřinu i plyn
E.ON

E.ON opět zlevňuje fixované ceníky pro nové klienty. Noví zákazníci ušetří za elektřinu i plyn

Společnost E.ON již potřetí během tohoto roku snižuje ceny akvizičních fixovaných produktů. Noví zákazníci při zvolení jednoleté nebo dvouleté fixace v nejběžnějších jednotarifních sazbách zaplatí za dodávku 1 MWh elektřiny až o 201 Kč méně než dosud. U plynu pak ti, kteří ho používají k vaření, zaplatí o 293 Kč za 1 MWh méně oproti posledním platným ceníkům. Od 1. května také E.ON plošně snižuje ceny plynu pro všechny stávající zákazníky bez fixace.
Nová rozvodna v centru Budějovic umožní další rozvoj elektrické sítě. Hotová by měla být na podzim
E.ON

Nová rozvodna v centru Budějovic umožní další rozvoj elektrické sítě. Hotová by měla být na podzim

Ještě více zvýšit bezpečnost a stabilitu dodávek elektrické energie a zároveň umožnit další rozvoj distribuční soustavy na Českobudějovicku. To jsou hlavní důvody, které vedly společnost EG.D k výstavbě nové transformační stanice 110/22 kV v centru Českých Budějovic. Stavba rozvodny včetně tříkilometrového podzemního kabelového vedení bude stát 300 milionů korun. Začala na podzim roku 2022 a letos na podzim by měla být hotová.