E.ON instaluje týdně pětkrát více fotovoltaických elektráren než před rokem

|

„Jsme velká stabilní společnost a dostojíme všem našim závazkům. Fotovoltaické elektrárny vždy nainstalujeme včetně vyřízení dotace, jak jsme se zavázali a jak je u nás běžným standardem. Vzhledem k tomu, co se aktuálně děje na tuzemském trhu s fotovoltaikami, čímž mám na mysli krach některých dodavatelských společností, se nemusejí klienti bát, že by se svého řešení nedočkali,“ říká Ondřej Hájek, vedoucí zákaznických řešení společnosti E.ON Energie.

Trh s fotovoltaikami prodělal v minulém roce skok, který byl naprosto neočekávaný a vývoj trhu mu do té doby vůbec neodpovídal. Na tak rychlou změnu v té době nebyl připravený celý trh. Termíny se prodlužovaly u dodavatelů i dalších subjektů a instalace se začaly zpožďovat. Prodlevy v termínech instalací se nevyhnuly ani společnosti E.ON.

„Zároveň je důležité říct, že když jsme viděli, jak se situace vyvíjí, tak jsme na více než čtyři měsíce dokonce zastavili příjem nových poptávek, abychom nápor, který nastal, dokázali zvládnout a instalovat řešení v přiměřeném čase. Postupně jsme také činili nápravná opatření, abychom zkrátili doby instalací,“ dodává Ondřej Hájek.

E.ON posílil instalační kapacity

E.ON posílil kapacitu zaměstnanců i instalačních partnerů. Zlepšil komunikaci s klienty. Přešel na nový systém, ve kterém dokáže odbavit mnohem větší počet poptávek než dřív. Výsledkem je fakt, že aktuálně E.ON týdně instaluje okolo 100 solárních řešení. Loni touto dobou to byl výrazně nižší počet zejména kvůli zpřetrhanému dodavatelskému řetězci.

„Udělali jsme všechno pro to, abychom co nejdřív splnili závazky vůči zákazníkům, kteří na fotovoltaiku už delší dobu čekali. Zároveň ale zachováváme maximální kvalitu a spolehlivost. Od smluv neodstupujeme ani je nepřeprodáváme, jako to dělají některé firmy na trhu. Vnímám, že aktuálně má řada lidí strach jít do pořízení solární elektrárny, ale u stabilního a zavedené partnera se toho bát nemusí. Vždy je ale dobré si dodavatele svého řešení dobře vybrat a zvážit všechny okolnosti,“ dodává Hájek.

Mezi varovné signály pro zákazníky může aktuálně patřit například extrémně rychlá slibovaná doba dodání nebo požadované výše zálohy vyšší než 50 % celkové ceny.

Spolupráce E.ONu a ČSOB pomůže s financováním fotovoltaiky

I když je v poslední době vidět obrovský zájem o pořízení FVE, zároveň E.ON vnímá i bariéry pro ty, kteří by si chtěli vlastní solární zdroj pořídit, ale nemají na něj dostatek vlastních finančních prostředků. Spolupráce s ČSOB otevírá zákazníkům E.ONu nové možnosti, jak zvýšit svoji energetickou soběstačnost, snížit náklady na energie a zapojit se do světa decentralizované energetiky buducnosti, do kterého se všichni posunujeme a který v E.ONu jednoznačně podporujeme.

Pilotní projekt, který ČSOB a E.ON spustil na začátku dubna, nabízí zákazníkům možnost výhodného pořízení a sjednání fotovoltaické elektrárny, i když nemají dostatek vlastních prostředků na účtu. Díky němu navíc klient ani nepřijde o možnost čerpání státní dotace na pořízení zeleného zdroje.

ČSOB zájemcům zajistí sjednání výhodného úvěru na pořízení fotovoltaické elektrárny v minimální výši dvě stě tisíc korun a společnost E.ON zařídí návrh řešení pro konkrétního zákazníka, instalaci zařízení i podání a vyřízení státní dotace. Klient tak dostane konkrétní řešení na klíč od návrhu až po realizaci. Navíc bude mít možnost poskytnutí slevy na energie od E.ONu v celkové hodnotě deset tisíc korun rozdělené do tří po sobě jdoucích topných sezon a po vyřízení dotace získá zpět finanční bonus až deset tisíc korun od ČSOB. V neposlední řadě klient získá pojištění fotovoltaiky od ČSOB Pojišťovny na rok zdarma.

Zdroj: www.eon.cz

E.ON

E.ON letos už podruhé snižuje ceny. Před topnou sezonou zlevní plyn o 16 procent

Už podruhé během tohoto roku snižuje společnost E.ON Energie ceny plynu všem svým stávajícím zákazníkům, kteří nemají fixovanou cenu. Oproti dosud platným ceníkům klesnou ceny za dodaný plyn od 1. září o 16 %. E.ON tak navazuje na své kroky ze začátku roku, kdy jako první na trhu snížil ceny energií pod vládní stropy. Ceníky plynu pro stávající klienty tak od počátku letošního roku poklesnou téměř o třetinu, oproti cenovému stropu jsou nižší až o čtvrtinu.

E.ON

E.ON Energy Globe zná svého 15. vítěze. Titul získala společnost NIL Textile

Česká republika už zná ekologický projekt letošního roku. Vítězem patnáctého ročníku soutěže E.ON Energy Globe, prestižního tuzemského ocenění v oblasti ekologie a udržitelnosti, se stala ostravská společnost NIL Textile se svou výrobou textilu a oblečení, kdy sama obnošené oblečení recykluje a vytváří z něho nové látky. Mezi šesticí finalistů rozhodlo o vítězi hlasování veřejnosti na webových stránkách soutěže E.ON Energy Globe. Od června do konce srpna přišlo přes 13 000 hlasů. Vítěz kromě podpory 500 000 Kč na další rozvoj od společnosti E.ON, získává i možnost účastnit se světového finále Energy Globe Award. Cenu pro vítěze zástupci NIL Textile převzali při slavnostním vyhlášení, které bylo součástí prvního ročníku pražského E.ON Ekofestivalu.

E.ON

E.ON znovu snižuje ceny energií. Ceníky elektřiny pro stávající zákazníky zlevní od října až o 16 %

Společnost E.ON pokračuje ve snižování cen energií. Od 1. října 2023 sníží cenu dodané elektřiny až o 16 % pro všechny své stávající zákazníky, kteří nemají fixovanou cenu. Navazuje tak na již dříve avizované zlevnění plynu od 1. září. Dohromady tak podruhé v letošním roce sníží cenu za energie pro zhruba milion svých stávajících zákazníků. Díky tomu naprostá většina ceníků elektřiny poklesne oproti začátku roku přibližně o třetinu.