Deloitte··5 min

Deloitte s Amazon Web Services spouští společný program na podporu umělé inteligence. Zaměří se na její další rozvoj

– Deloitte a Amazon Web Services zřizují program na podporu umělé inteligence. V rámci programu vznikne laboratoř, kde si klienti těchto společností mohou osahat široké možnosti inovativních technologií včetně pokročilé generativní umělé inteligence. Program pomůže i s financováním úspěšných pilotních studií, které v laboratoři vzniknou. Deloitte společně s Amazon Web Services navazují na dosavadní aktivity, ve kterých podporují implementaci AI nástrojů a strojového učení do firem. Deloitte navíc v rámci iniciativy IndustryAdvantage investuje do vývoje inovací zaměřených na konkrétní odvětví 2 miliardy dolarů.

Společnost Deloitte oznámila začátkem července spolupráci se společností Amazon Web Services (AWS), jejímž hlavním cílem je podpora klientů v oblasti generativní umělé inteligence, datové analýzy a kvantového computingu. V rámci spolupráce vznikne laboratoř, kde budou klienti obou společností testovat moderní technologie, od umělé inteligence (AGI), přes kvantové strojové učení (ML) až po autonomní robotiku. Kromě toho poskytne Deloitte s AWS finanční prostředky na podporu těch společností, které úspěšně provedou pilotní studie a následně je i zapojí praxe. V rámci projektu budou moci zapojené firmy využívat již existující služby AWS jako je Amazon SageMaker či Amazon Bedrock.

„Zákazníci napříč odvětvími se snaží pochopit plný potenciál generativní umělé inteligence tak, aby měl přínos pro jejich podnikání, naše spolupráce se společností Deloitte, díky kombinaci technických a oborových zkušeností, spolu s možností volby a flexibility pro využití různých základních modelů pro specifické případy použití, zrychlila inovace v oboru," vysvětluje Ruba Borno, viceprezidentka globální specializované a partnerské organizace společnosti Amazon Web Services.

V laboratoři budou odborníci z obou firem hledat konkrétní AI řešení pro různá odvětví od státního a veřejného sektoru, přes finance, přírodní vědy, zdravotnictví až k průmyslu či telekomunikacím. Spolupráce navazuje na předchozí společné projekty Deloitte a AWS, tedy na Converge by Deloitte – BankingSuite, které pomáhá modernizovat a digitalizovat fungování finančních institucí či na ConvergeSECURITY, který s podporou umělé inteligence usnadňuje transformaci cloudu prostřednictvím cloudového zabezpečení.

Jeden z pilotních projektů, který se vyvíjí v nové laboratoři, je například Deloitte’s C-Suite AI pro finanční ředitele. Tento nástroj vytváří rozsáhlé jazykové modely, které dokáží zjednodušit procesy související s podnikatelskými smlouvami, poskytuje upravené GPT, které je schopno zodpovídat dotazy finančních ředitelů, generuje návrhy dokumentace pro investory a automatizuje zákaznický servis. Umožňuje zefektivnit finanční funkce v klíčových oblastech plánování, provozu, reportingu a vztahů s investory. Nástroj je poháněný technologií NVIDIA, který pomáhá klientům z oblasti finančních služeb vytvářet vlastní rozsáhlé jazykové modely s využitím Amazon Bedrock.

„Nástroje generativní inteligence se do obecného povědomí dostaly teprve před rokem a půl se spuštěním ChatGPT. Od té doby se již stihly stát pevnou součástí strategií většiny společností nejen ve světě, ale i u nás. Když to srovnáme například s tím, jak dlouho trvalo firmám začít používat počítače, jde o neskutečné tempo. Můžeme tedy mluvit o vůbec nejrychlejší adopci nové technologie v historii,“ komentuje spolupráci Jan Hejtmánek, expert a lídr Deloitte pro oblast umělé inteligence ve střední Evropě.

Rozšiřování spolupráce

Spoluprací na novém projektu navazuje společnost Deloitte na rozvoj svého působení v oblasti generativní AI, který představila v roce 2023. Deloitte poskytuje pro své klienty širokou škálu služeb v oblasti AI tvořených na míru a pomáhá klientům ve všech fázích jejich AI transformace, od vývoje strategií až po implementaci konkrétního řešení generativní umělé inteligence, která zvýší produktivitu a usnadní procesy ve společnostech.

Deloitte samozřejmě zavádí generativní AI i do svého vlastního podnikání, včetně jazykových modelů pro konkrétní potřeby a chatbotů pro specializované týmy. Tyto nástroje jsou aplikovány s použitím struktury Deloitte Trustworthy AI pro řízení rizik umělé inteligence a zvýšení důvěry uživatelů a důvěryhodnosti. Kromě toho Deloitte v oblasti AI vzdělává – společnost proškolila více než 120 000 odborníků prostřednictvím Deloitte AI Academy a investovala přes 2 miliardy dolarů do globálních vzdělávacích a rozvojových iniciativ, které mají za cíl zvýšit dovednosti v oblasti AI a dalších technologií.

Zdroj: www2.deloitte.com

Zadavatel
Deloitte

Deloitte

Deloitte označuje jednu či více společností globální sítě členských společností Deloitte Touche Tohmatsu Limited („DTTL“) a jejich dceřiné a přidružené subjekty (souhrnně „organizace Deloitte“). Společnost DTTL (rovněž označovaná jako „Deloitte Global“) a každá z jejích členských společností a jejich přidružených subjektů je samostatným a nezávislým právním subjektem, který není oprávněn zavazovat nebo přijímat závazky za jinou z těchto členských společností a jejich přidružených subjektů ve vztahu k třetím stranám. Společnost DTTL a každá členská společnost a přidružený subjekt nese odpovědnost pouze za své vlastní jednání či pochybení, nikoli za jednání či pochybení jiných členských společností či přidružených subjektů. Společnost DTTL služby klientům neposkytuje.

Další články od Deloitte

Deloitte: EU bojuje s odlesňováním. Nová evropská legislativa se blíží a dotkne se i nečekaných odvětví. 9 z 10 dotčených firem ale ani nezačalo s přípravami
Deloitte

Deloitte: EU bojuje s odlesňováním. Nová evropská legislativa se blíží a dotkne se i nečekaných odvětví. 9 z 10 dotčených firem ale ani nezačalo s přípravami

– Už od prosince se budou muset firmy připravit na nové nařízení EU týkající se deforestace (EUDR), které má za cíl snížit podíl Evropské unie na globálním odlesňování. Toto nařízení ovlivní široké spektrum odvětví a přinese vysokou administrativní zátěž. Deloitte upozorňuje, že české firmy nejsou na tyto změny dostatečně připraveny, a mnohé z nich ani nejsou informovány o jeho dopadech. Nařízení se nevztahuje pouze na obchodníky se dřevem, ale i na všechny, kdo distribuují, importují a exportují zboží jako kávu, kakao, produkty ze skotu, pneumatiky nebo papír, tedy i na nakladatelství a mediální domy či třeba obchodní řetězce. V případě nedodržení hrozí firmám přísné sankce.
Deloitte: Generativní AI čelí výzvám v oblasti rizik a práce s daty, ukazuje nová studie Deloitte
Deloitte

Deloitte: Generativní AI čelí výzvám v oblasti rizik a práce s daty, ukazuje nová studie Deloitte

- Navzdory rostoucím investicím a počátečnímu nadšení zůstávají správa rizik a práce s daty klíčovými výzvami pro širší využívání generativní umělé inteligence (GenAI). Třetí čtvrtletní zpráva Deloitte AI Institute™ o stavu generativní AI ve firmách ukazuje, že dvě třetiny organizací (67 %) zvyšují investice do GenAI díky jejímu prokázanému potenciálu. Zpráva však také zdůrazňuje, že překážky, jako jsou problémy s daty a řízením rizik, brání plnému rozvoji a tlumí nadšení vedoucích pracovníků. Ukazuje se, že pro pokračující investice bude klíčové prokázat hodnotu nasazení GenAI a překonat výzvy spojené s jejím efektivním začleněním do organizačních struktur.
Mluvit s šéfem o stresu? Pro většinu mladých Čechů dál tabu. Jejich duševní zdraví je přitom horší, než u mladých v zahraničí, vyplývá z průzkumu Deloitte
Deloitte

Mluvit s šéfem o stresu? Pro většinu mladých Čechů dál tabu. Jejich duševní zdraví je přitom horší, než u mladých v zahraničí, vyplývá z průzkumu Deloitte

- Mladí lidé v Česku se cítí hůře, než mladí ve světě. Zatímco v zahraničí deklaruje duševní pohodu 51 % respondentů z řad generace Z, v Česku je to u stejně starých lidí 43 procent. Přes 54 % mladých v zahraničí také uvedlo, že jejich zaměstnavatel bere duševní zdraví zaměstnanců vážně, zatímco v Česku to bylo jen 41 %. A otevřeně hovořit se svým nadřízeným o pocitu stresu či úzkosti by v zahraničí nevadilo 59 procentům mileniálů, zatímco v Česku to bylo jen 43 % příslušníků stejné generace. Vyplývá to z průzkumu poradenské a technologické společnosti Deloitte.
Růst zpomalil, ale pokračuje. Počet evropských transakcí vzrostl o 5,3 %. Očekáváme zvýšení aktivity, predikují analytici Deloitte
Deloitte

Růst zpomalil, ale pokračuje. Počet evropských transakcí vzrostl o 5,3 %. Očekáváme zvýšení aktivity, predikují analytici Deloitte

– Ve druhém čtvrtletí letošního roku došlo na trhu fúzí a akvizic k nárůstu počtu transakcí. Jejich počet vzrostl z celkových 2 697 zaznamenaných v prvním letošním kvartále na 2 841, což představuje nárůst o 5,3 %. Souhrnná hodnota uskutečněných obchodů za posledních 12 měsíců rovněž vzrostla - konkrétně z původních 467 na 576 miliard dolarů. Za pozitivním vývojem stojí klesající inflace, snižování eurových úrokových sazeb a veskrze pozitivní situace na akciových trzích. Zlepšující se ekonomika by mohla vést k dalšímu zvýšení aktivity na trhu M&A ve zbývající měsících letošního roku, předpovídají analytici poradenské a technologické společnosti Deloitte ve své predikci.
Česko je v dostupnosti bydlení nejhorší v celé Evropě a Praha je mezi metropolemi předposlední
Deloitte

Česko je v dostupnosti bydlení nejhorší v celé Evropě a Praha je mezi metropolemi předposlední

- V dostupnosti bydlení, tedy poměru mezd a cen nových bytů, bylo loni Česko ze všech zemí Evropy předposlední a letos skončilo úplně poslední. Pořídit si novou vlastní nemovitost u nás v průměru vyjde na ekvivalent 13,3 hrubých ročních mezd. Praha je navíc hned po Amsterdamu nejméně dostupnou evropskou metropolí. Vyplývá to z aktuálních dat nově publikovaného Deloitte Property Indexu 2024, kterým poradensko-technologická společnost Deloitte každoročně monitoruje to, jak Evropané bydlí a kolik je to stojí.
Růst nájmů začal zrychlovat, nejvíce hlásí Hradec Králové, Liberec a Brno
Deloitte

Růst nájmů začal zrychlovat, nejvíce hlásí Hradec Králové, Liberec a Brno

- Průměrná cena za metr čtvereční nájemního bydlení v Česku během druhého kvartálu letošního roku stoupla na 305 korun. Oproti prvnímu čtvrtletí loňského roku tak vzrostla o 3,4 %, vyplývá z Deloitte Rent Indexu, který pravidelně srovnává průměrné ceny nájemního bydlení napříč Českem.
Deloitte s Amazon Web Services spouští společný program na podporu umělé inteligence. Zaměří se na její další rozvoj
Deloitte

Deloitte s Amazon Web Services spouští společný program na podporu umělé inteligence. Zaměří se na její další rozvoj

– Deloitte a Amazon Web Services zřizují program na podporu umělé inteligence. V rámci programu vznikne laboratoř, kde si klienti těchto společností mohou osahat široké možnosti inovativních technologií včetně pokročilé generativní umělé inteligence. Program pomůže i s financováním úspěšných pilotních studií, které v laboratoři vzniknou. Deloitte společně s Amazon Web Services navazují na dosavadní aktivity, ve kterých podporují implementaci AI nástrojů a strojového učení do firem. Deloitte navíc v rámci iniciativy IndustryAdvantage investuje do vývoje inovací zaměřených na konkrétní odvětví 2 miliardy dolarů.
Růst cen bytů pokračuje. Nejrychleji v Libereckém kraji a na Moravě
Deloitte

Růst cen bytů pokračuje. Nejrychleji v Libereckém kraji a na Moravě

- Během prvního čtvrtletí letošního roku byl na českém nemovitostním trhu zaznamenán pokračující růst cen prodaných bytů. Po roce poklesu tak podruhé v řadě došlo k růstu průměrné ceny, tentokrát o 4 % na 99 300 Kč za metr čtvereční. Vyplývá to z nejnovějších dat žebříčku Deloitte Real Index, který pravidelně vydává poradenská a technologická společnost Deloitte.
Udržitelnost v Deloitte posiluje Gabriel Marosi, bude řídit ESG
Deloitte

Udržitelnost v Deloitte posiluje Gabriel Marosi, bude řídit ESG

- Česká pobočka největší poradenské firmy světa má od července nového ředitele pro udržitelnost a ESG. Gabriel Marosi bude mít v Deloitte na starost ESG projekty pro největší tuzemské i nadnárodní firmy, včetně těch z bankovního sektoru.
Predikce medailí z OH v Paříži: Češi přivezou 11 cenných kovů, předpovídají experti Deloitte
Deloitte

Predikce medailí z OH v Paříži: Češi přivezou 11 cenných kovů, předpovídají experti Deloitte

- Už tento pátek odstartují v Paříži letní olympijské hry. Letos se bude rozdělovat 329 sad medailí v celkem 32 sportech. Na základě aktuálních ekonomických a demografických statistik dosazených do predikčního modelu by podle expertů poradenské a technologické společnosti Deloitte měla česká výprava získat 11 medailí. Při posledních dvou letních olympijských hrách predikovali experti Deloitte počet získaných medailí se stoprocentní úspěšností.