Vodafone se připojil k Národnímu dni bez spěchu

|

Osvětová iniciativa Národní den bez spěchu má přivést lidi k tomu, aby si uvědomili, že je potřeba zpomalit. Na jeden den si dopřát trochu více času na obvyklé aktivity, o pár minut věci odložit. Jde především o výzvu všem řidičům, aby přemýšleli o tom, zda skutečně potřebují kvůli spěchu riskovat své zdraví i zdraví ostatních.

Zpomalí jednotlivci, média, kulturní a sportovní instituce, školy, firmy a symbolicky se přidá i pražský orloj. 138 lidí zemřelo loni na silnicích zbytečně kvůli nepřiměřené rychlosti, ukazují statistiky Police ČR. Mnohdy se nevyplatí závodit s hodinami, minutami a vteřinami, proto se i Vodafone jako významný zaměstnavatel k Národnímu dni bez spěchu připojil.

Největší počet silničních nehod způsobených rychlou jízdou připadá na všední dny a zhruba sedmou hodinu ranní, uvádí Česká asociace pojišťoven s odkazem na data Portálu nehod. Podle Asociace se tak dá předpokládat, že nejvíce lidé spěchají ráno do práce. Proto přišla s touto iniciativou a chce podnítit veřejnost k zamyšlení se nad nebezpečími, která přináší nepřiměřená rychlost a spěch za volantem.

Manifest Národního dne bez spěchu

"Žijeme v éře neustálého závodu s hodinami, minutami a vteřinami.

Snažíme se stihnout i to, co se stihnout nedá.

Spěcháme, protože nemáme čas.

A snaha ho dohnat vede k nebezpečné rychlosti za volantem.

Ta i v minulém roce nesla podíl na smrti 138 lidí na silnicích.

Proto je tu znovu Národní den bez spěchu.

Abychom si znovu připomenuli, že ne všechno je naléhavá situace.

Že normální by za volantem měla být bezpečnost, a ne spěch.

Abychom si na jeden den dali víc času na každodenní činnosti.

Mohli zvolnit a uvědomit si, že nemá smysl kvůli nim riskovat.

Zpomalme, dokud není skutečně pozdě."

Zdroj: www.vodafone.cz

Vodafone

Tady Vodafone 83: Šimon Mudra o ochraně osobních údajů

V poslední epizodě jsme si povídali o internetu, který nám přináší spoustu pozitiv, ale jakmile do něj vypustíme své soukromí, těžko ho pak získáme zpátky. Lidé tu sdílí své zážitky, používají aplikace, které jim usnadňují život, ale také o nás zaznamenávají velké množství informací. A protože digitální stopa každého z nás roste, je klíčové porozumět nejen tomu, jaké údaje jsou o nás shromažďovány, ale také jak je chránit před nečekanými riziky a útoky. Ochrana soukromí včetně osobních, provozních a lokalizačních údajů je pro Vodafone velmi důležitá. A nejen proto máme ve firmě člověka, který zastává funkci pověřence pro ochranu osobních údajů. Jak jeho role ovlivňuje fungování našich služeb a jak dohlíží na soukromí našich zákazníků, aby bylo jako v bavlnce, mi poví on sám.

Vodafone

Tady Vodafone 84: Martina Hynková Vrbová o práci moderátorky a knize Žiju bez dětí

Dnes je se mnou ve studiu Martina Hynková Vrbová, známá moderátorka, bývalá televizní hlasatelka a autorka knihy Žiju bez dětí, ve které vyzpovídala ženy, které se nestaly matkami. Martina má za sebou fascinující životní příběh, bohatou kariéru a to nejen u nás v Česku, ale i ve Státní španělské televizi. Zajímá se o energetickou medicínu, která vychází ze znalostí a dovedností původních obyvatel Jižní a Střední Ameriky. Připravte se na velmi inspirativní rozhovor.