Skupina AURES Holdings prodala v létě rekordních 17 787 automobilů

|

Prodeje zvyšují i transparentní informace o stavu nabízených automobilů z odborných databází

Letošní letní sezóna byla pro skupinu AURES Holdings, provozovatele mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO a Mototechna, jednou z vůbec nejsilnějších v 31leté historii společnosti. Skupina za dva měsíce prodala 17 787 automobilů a pokračuje tak v ataku na vůbec nejsilnější prodejní rok. Tyto výsledky podpořil i fakt, že společnost poskytla českým zákazníkům prověření všech vozidel od Cebia ve své nabídce zdarma. Nově nabídne stejnou službu i na Slovensku díky spolupráci s IRIS DENT, provozovatelem Registru provozních záznamů vozidel.

„Letošní rok je doposud pro naši společnost z hlediska prodejních výsledků rekordní a letní prodejní výsledky tomu výrazně dopomohly. Rostoucí zákaznická základna je spojena se spokojeností zákazníků, a tomu pomáhá i otevřená komunikace. Již na jaře jsme našim klientům v České republice poskytli prověření všech nabízených vozidel od Cebia zdarma, nyní na to navazujeme i na Slovensku díky spolupráci s Registrem provozních záznamů vozidel. V AAA AUTO dbáme na kvalitu a bezpečnost nákupu vozů, které nabízíme k prodeji, proto nemáme co skrývat. Jsme první prodejce ojetých vozů, který začal poskytovat takové prověření pro všechny nabízené české a slovenské vozy. Vnímáme to jako další krok ke zvýšení standardů při nákupu a prodeji na trhu ojetých vozů," říká Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva společnosti AURES Holdings, provozovatele mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO a Mototechna.

Za poslední dva měsíce skupina prodala v České republice, na Slovensku a v Polsku 17 787 automobilů, čímž se tato letní sezóna zařadila mezi vůbec nejsilnější v její jedna třicetileté historii. Srpen byl historicky vůbec nejsilnějším, červenec pak druhým nejsilnějším v porovnání se stejnými měsíci v minulých letech. Největší zájem je stále o benzínové automobily, které se prodávaly z 57 %. Nadále ale rostl zájem i o alternativní paliva. Hybridů se ve skupině prodalo meziročně jeden a půl krát více, vozů s elektromotory dokonce více než šestinásobek. „Je jen málo prodejců elektromobilů, zejména na sekundárním trhu, co se o oblast zajímá více, než jak co nejlépe nakoupit a prodat. My chceme svým klientům ukázat, že této oblasti skutečně rozumíme a při výkupu využíváme nejpokročilejší a nejvyspělejší technologie. Jako jediní na sekundárním trhu u vykupovaných ojetých elektromobilů provádíme sofistikovanou profesionální diagnostiku akumulátorů všech modelů, které nabízíme. Každý zákazník najde stav baterie již při prvním vyhledávání vozu na webu. Je to náš další krok, jak od počátku obchodovat s elektromobily na sekundárním trhu co nejtransparentněji,“ doplňuje Karolína Topolová.

Nejprodávanějšími automobily byly v Česku Škodovky s modely Octavia (10,5 %), Fabia (7,1 %) a Superb (2,9 %). Na Slovensku zákazníci jednoznačně preferovali Škodu Octavia (7,9 %) a v Polsku tradičně Opel Astra (5,1 %). S ohledem na rostoucí životní náklady se v létě zvýšil zájem o hatchbacky, které Češi kupovali v 28 % případů. S 27 % zůstaly v těsném závěsu kombíky, třetí jsou již tradičně velmi oblíbená SUV (22 %). 29 % prodaných aut v tuzemsku mělo automatickou převodovku, 24 % v stříbro-šedé barvě, 16 % mělo náhon na všechna čtyři kola a 37 % mělo parkovacího asistenta.

Zdroj: www.aaaauto.cz

AAA Auto

AAA AUTO se začátkem podzimní sezony slavnostně otevřelo nové autocentrum v Krakově

Síť autocenter AAA AUTO dnes v Krakově otevřela nové autocentrum s celkovou plochou 15900 m2, které se po šesti letech přestěhovalo z již prostorově nedostačující lokality. AURES Holdings tak pokračuje v plánu expanze, který se v rámci skupiny týká zejména Polska. Celkem má skupina AURES Holdings, provozovatel sítě AAA AUTO a Mototechna, v Polsku 12 poboček a ve všech pěti zemích, kde působí, již přes šedesát zastoupení či servisních center. Napříč jednotlivými zeměmi nabízí celkem na 12 000 automobilů. Slavnostního otevření, které moderovala nejpopulárnější polská „automobilová rodina“ Joanna a Włodzimierz Zientarski se zúčastnila i Karolína Topolová, generální ředitelka AURES Holdings, která síť AAA AUTO v Polsku provozuje. Pásku slavnostně přestřihla i influencerka a tvář AAA AUTO v Polsku Natalia Tomczyk.

AAA Auto

Vyvracíme mýty o elektromobilitě – a vy můžete být u toho!

Dojede to bez nabíjení maximálně z Prahy do Brna, tam pak budu muset hledat nabíječku a strávit u ní dvě hodiny. Navíc je elektromobil několikanásobně dražší než normální auto se spalovacím motorem, a ojeté už ho nechcete vůbec – kdoví, jak dlouho vydrží baterka, a dávat 400 tisíc za novou je nesmysl. Podepsali byste z fleku tahle tvrzení?

AAA Auto

Pomáháme dětem s trvalými následky po dopravních nehodách a těm, které v důsledku nehody osiřely

Na českých silnicích za prvních osm měsíců roku přišlo život již 311 osob a 1 136 lidí bylo těžce zraněno. Takovéto fatální nehody často ovlivní děti. Ty si s sebou buď nesou vážné následky na zdraví, případně přijdou o jednoho nebo oba rodiče. Proto byla před více než 25 lety založena Dětská dopravní nadace (DDN), která těmto dětem pomáhá. Za dobu své existence vyplatila na 900 žádostí a rozdala na podporách pro děti přes 15 milionů korun. Znáte někoho, kdo potřebuje pomoc?