S novým školním rokem dochází ke změnám v jízdních řádech, nejvíc v PIDu a IDPK

|

Po prázdninách obnovujeme všechny školní spoje.

Nový školní rok přináší jako tradičně změny i do jízdních řádů našich autobusů. Nejde jen o obnovení provozu školních spojů, ale i drobné úpravy spojení většinou kvůli školákům nebo požadavkům obcí a cestujících. Ani letošek proto není výjimkou a vybrané linky mohou jet podle nových jízdních řádů už od neděle 3. září.

U našich Arriva Expressů, které jezdí z Prahy na severozápad Čech, nebo mezi Brnem a Olomoucí, výrazně posilujeme provoz. Kromě změn odjezdových časů jsme na linky navíc nasadili už v polovině srpna nové a komfortnější autobusy.

MHD Kladno se s novým školním rokem vrací do plného provozu a bez zásadních změn.

Asi nejvíc úprav hlásí integrovaný systému PID, kde se mění jízdní řády některých linek napříč Středočeským krajem. Mezi nejvýraznější změny patří třeba na Mladoboleslavsku přečíslování tří linek PID. Trasy zůstávají stejné, jen místo čísla 416 bude svítit na panelu nové číslo 763, místo 417 přijede 764 a linku 418 nahrazuje nové číslo 775. Mezi další změny patří úpravy večerního provozu na linkách 315 a 345 mezi Mnichovým Hradištěm, Mladou Boleslaví a hlavním městem. Na trase linky 738 se školáci dočkají nového odpoledního spojení v úseku Mnichovo Hradiště – Dolní Bukovina a zpět.

Kvůli posílení dopravy na trase Praha – Sedlčany doznají změn také spoje na linkách PID 338, 360, 361, 392, 420, 450, 520 na Příbramsku. Nové odpolední spoje odvezou školáky z Dobříše do Staré Huti na lince 361 a v úseku Nový Knín – Dobříš bude tato linka jezdit i o víkendech. Ranní školní spoje na linkách 437, 439, 525 nebo 688 pojedou o několik minut dříve kvůli dřívějšímu zahájení vyučování v dobříšské škole.

Také na Berounsku dojde k posílení školního spoje, třeba na lince 640 v trase Lhotka – Lochovice. Se změnami v jízdních řádech je zrušen provoz linky 862 po Berouně na okružní trase z autobusového nádraží přes Wagnerovo náměstí na autobusové nádraží.

Změny v jízdních řádech hlásí z Plzeňského kraje také integrovaný systém IDPK. Rozšířen je víkendový provoz na lince 253, kdy spoje v úseku Plzeň – Kyšice – Dýšina pojedou většinou každé dvě hodiny. Zajímavou novinkou je také prodloužení linky 941 Klatovy – Měčín dvěma páry spojů do Žinkov kvůli zajištění spojení do Klatov. Se změnami v jízdních řádech začne cestujícím sloužit i nová zastávka Losiná, APB naproti vstupu do areálu firmy APB Plzeň, obsluhovat ji budou vybrané spoje linky 422 a nové linky 450.

Nové spojení po skončení vyučování nabídne linka 566 na trase Dobřany – Lhota – Bory. Kvůli školákům je obnovena na lince 345 zastávka Velká Černá Hať, kam zajedou dva spoje v režimu na zavolání. A novinkou je i zavedení nové ranní školní linky 450 z Plzně do Losiné a zpět. Posílena bude také doprava mezi 12. a 13. hodinou mezi Plzní a Chválenicemi. Dopoledne bude rozšířen provoz z Nezvěstic přes Spálené Poříčí do Borovna.

Se změnami je nutné počítat také na našich linkách v Olomouckém nebo Zlínském kraji.

Zdroj: www.arriva.cz