Obchodník tento týden vydal třetí nefinanční report, ve kterém informuje o výsledcích, cílech a výzvách v oblasti udržitelnosti. Zaměřuje se na zdraví lidí i planety. Do roku 2040 se Albert zavázal být uhlíkově neutrální ve vlastním provozu, přičemž v posledních pěti letech se dostal za polovinu. Na kompletní neutralitě do roku 2050 pracuje s dodavateli i zákazníky.
Klíčový je dialog s dodavateli
Zatímco emise skleníkových plynů ve vlastním provozu (tzv. Scope 1 a 2) dokáže obchodník přímo měřit a ovlivňovat, ve Scope 3, který tvoří 95 % celkových emisí, jde o náročnější problematiku. „Naší ambicí je připravit plán, který bude postavený na vzájemné spolupráci s dodavateli a také na aktivitách se zákazníky,“ vysvětluje Jiří Mareček. Už na konci loňského roku přitom Albert uspořádal seminář, kde propojil názory odborníků, přístup klíčových institucí i vlastní zkušenosti a předal je právě dodavatelům. V průběhu letošního roku obchodník oslovil přes 80 lokálních a téměř 50 globálních dodavatelů, aby je seznámil s problematikou redukce nepřímých emisí. Aktuálně probíhají setkání, která nabízejí platformu pro hlubší diskuzi o klimatických cílech a konkrétní spolupráci.
Třetí nefinanční report
Albert vydal v pořadí již třetí zprávu o udržitelnosti za rok 2023. Mezi klíčové ESG pilíře obchodníka patří neplýtvání potravinami, snižování uhlíkové stopy a redukce plastů. Ke společenské odpovědnosti přispívá obchodník také podporou prodeje zdravých výrobků či pomocí komunitám, jejíž aktivity dlouhodobě zastřešuje Nadační fond Albert. S bezmála 20 tisíci zaměstnanci je Albert jedním z největších soukromých zaměstnavatelů v Česku, důležitou součástí udržitelných aktivit je vedle rozvoje diverzity a inkluze či flexibility práce také inspirace ke zdravému životnímu stylu všech kolegyň a kolegů.
Jak jsme si vedli v roce 2023:
Zdroj: www.albert.cz