Volkswagen··11 min

Kvalitní, sympatické, digitální: Nové ID.3 slaví světovou premiéru

Důsledná odpověď na přání zákazníků: Výraznější vnější design, vyšší kvalita materiálů v interiéru. Komfortní a asistenční systémy nejnovější generace pomáhají v každodenním provozu. Inteligentní e-plánovač tras ještě více usnadňuje nabíjení elektromobilů. Nové ID.3 je jedním z celkem deseti nových elektrických modelů, které Volkswagen uvede do roku 2026.

Praha - Svěží design, hodnotnější materiály a asistenční systémy nejnovější generace: to je nové ID.3. Dva a půl roku po uvedení první generace na trh přichází zcela elektrický bestseller značky Volkswagen s rozsáhlou modernizací. Kompaktní elektromobil obdržel kromě nejnovějšího softwaru výraznější vnější design a zušlechtěný design interiéru. Paletu laků karoserie rozšířily nové barvy, například tmavě zelená Dark Olivine Green. Strategii značky Volkswagen ohledně rodiny elektromobilů ID. zrcadlí velmi hodnotné a trvale udržitelné materiály, které nepocházejí ze zvířat.

Kvalitní a sympatické: ID.3 se prezentuje novým vzhledem.

Imelda Labbéová, členka představenstva odpovědná za prodej, marketing a poprodejní služby značky Volkswagen: "S druhou generací ID.3 navazujeme na úspěchy naší rodiny ID. Design je dospělejší, materiály v interiéru výrazně kvalitnější. Nové ID.3 potvrzuje naše vysoké požadavky na kvalitu, design a ergonomii. Důsledně reagujeme na přání našich zákazníků." Nové ID.3 je jedním z deseti elektrických modelů, které Volkswagen uvede na trh do roku 2026.

Exteriér: výraznější design, vylepšená aerodynamika. Zcela elektrický model kompaktní třídy se zvenku prezentuje svěžím a výraznějším vzhledem. Příď s optimalizovanými otvory pro přívod chladicího vzduchu a velkými lakovanými plochami vypadá z každé perspektivy sebevědomě a přátelsky. Svůj podíl na tom má nový nárazník. Kapota je nyní vizuálně delší, protože černá lišta pod čelním oknem byla eliminována a prolisy na stranách přídě dodávají vozu protaženější vzhled. Volkswagen optimalizoval aerodynamiku vylepšeným obtékáním předních kol vzduchem (vzduchové clony "Air Curtain"). Na zádi svítí dvoudílné zadní svítilny poprvé také v zadním výklopném víku.

Interiér: kvalitní, trvale udržitelný a bez materiálů pocházejících ze zvířat. Interiér nového modelu ID.3 kombinuje moderní design a trvale udržitelné materiály. Vnímanou hodnotu navíc zvyšuje precizní, barevně odlišené prošívání. Pro výplně dveří a čalounění sedadel používá Volkswagen tkaninu z mikrovlákna Artvelours Eco, která je ze 71 procent tvořena recyklátem. Tzv. sekundární surovina se získává recyklací plastových odpadů, které byly dříve již minimálně jednou zpracovány jako odpad. Artvelours Eco má přitom z hlediska vizuálních a hmatových vjemů i odolnosti stejné vlastnosti jako běžné nové materiály. Vnitřní výbava se navíc kompletně obejde bez materiálů pocházejících ze zvířat.

Volkswagen kromě toho přijal četné návrhy zákazníků a realizoval je v podobě produktových vylepšení a rozšíření sériové výbavy. Měkké povrchy se spodní pěnovou vrstvou na přístrojové desce jsou příjemnější na dotyk. Nově tvarované výplně dveří mají rovněž měkčí povrchy a větší plochy.

Chytré síťové propojení již v sériové výbavě. Sériově dodávané funkce, jakou je Plug & Charge, s níž se vůz po připojení nabíjecího kabelu k nabíjecímu stojanu automaticky autentizuje, a následně dojde k samočinnému spuštění nabíjecího procesu, a inteligentní e-plánovač tras usnadňují nabíjení nového modelu ID.3 a zvyšují uživatelský komfort. Chytrý e-plánovač tras vypočítává na delších trasách zastávky pro nabíjení tak, aby vůz dojel do cíle co nejdříve - systém přitom zohledňuje kromě stavu nabití sady akumulátorů také aktuální dopravní situaci a předpovědi. Vyhodnocování zastávek pro nabíjení probíhá dynamicky a řídí se výkonem nabíjecích stojanů. Ve výsledku může být navržen plán trasy se dvěma krátkými nabíjecími procesy s vysokým výkonem místo jednoho dlouhého nabíjení s nízkým výkonem. Systém navíc rozpoznává obsazené nabíjecí stojany - a vůbec je nenavrhuje. Speciální cíle lze přenášet do automobilu prostřednictvím bezplatné aplikace We Connect ID.

Moderní koncept intuitivního ovládání. Nové ID.3 disponuje nejnovější generací softwaru, která zvyšuje výkonnost systémů a dokáže přijímat bezdrátové aktualizace OTA (Over the Air). Kompaktní displej řidiče s úhlopříčkou 13,4 centimetru (5,3 palce) se ovládá na multifunkčním volantu. Uprostřed konzoly se nachází nyní sériově dodávaný dotykový displej s úhlopříčkou 30,5 centimetru (12 palců) pro navigační, telefonní, multimediální a asistenční systémy i nastavení vozidla. Početná přání zákazníků byla zohledněna také ve struktuře menu, která je nyní přehlednější. Menu pro nabíjení se nově nalézá v první úrovni dotykového displeje.

Na přání dodávaný head-up displej s rozšířenou realitou poskytuje mimo jiné informace o rychlosti jízdy a dynamické navigační pokyny, které jsou promítány na čelní okno. Řidič tato zobrazení vnímá ve zdánlivé vzdálenosti deseti metrů před vozem - ve správné perspektivě a v jednoznačném významu.

Asistenční systémy2 nejnovější generace. Na přání dodávaný "Travel Assist se sdílenými daty"3 je nyní k dispozici i pro model ID.3. Tento asistenční systém využívá dva osvědčené systémy - adaptivní tempomat "ACC" pro řízení v podélném směru v rozsahu od 0 km/h až po nejvyšší rychlost a asistenta pro jízdu v jízdním pruhu "Lane Assist" pro řízení vozu v příčném směru -, jejichž funkce jsou v novém modelu ID.3 kompletně vzájemně provázány. Jsou-li k dispozici sdílená data, dokáže Travel Assist udržovat vůz ve svém jízdním pruhu pouze na základě rozpoznávaného vymezení vozovky.

Kai Grünitz, člen představenstva odpovědný za technický vývoj značky Volkswagen: "S novým modelem ID.3 přinášíme do kompaktní třídy velmi hodnotné technologie - v souladu s ambicemi značky Volkswagen nabízet naše inovace postupně v kompletní produktové řadě. Tento přístup se zrcadlí také v nabídce komfortních a asistenčních systémů nejnovější generace pro ID.3. Používáním sdílených dat u systému 'Travel Assist' děláme další krok na cestě k vysoce automatizované jízdě."

Volkswagen na cestě k nulovým emisím (Way to ZERO). Volkswagen dosáhl dalšího milníku na cestě k poskytovateli služeb pro bezemisní mobilitu. Od představení prvního zástupce rodiny ID. bylo dodnes dodáno zákazníkům na celém světě více než 600 000 vozů ID. na základě modulární platformy pro elektromobily MEB (Modularer E-Antriebsbaukasten). Produktová paleta značky Volkswagen čítá již šest modelů ID. Nové ID.3 se bude kromě Cvikova a Drážďan vyrábět od podzimu 2023 také v hlavním výrobním závodě Wolfsburg.

1)ID.3 Pro: Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: kombinovaná 16,0-15,3; emise CO2 v g/km: kombinované 0.

ID.3 Pro S: Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: kombinovaná 15,7; emise CO2 v g/km: kombinované 0.

Údaje o spotřebě elektrické energie a emisích jsou pro tento model k dispozici již jen podle metodiky WLTP, a nikoli podle metodiky EU. Uvedené údaje o spotřebě elektrické energie a emisích CO2 jsou závislé na zvolené výbavě vozidla.

2) Asistenční funkci lze využívat pouze v rámci systémových limitů. Řidič musí být kdykoli připraven převzít řízení a není zbaven své povinnosti odpovědného řízení vozidla. Proces lze kdykoli deaktivovat.

3) "Travel Assist se sdílenými daty": Systém lze využívat až do nejvyšší rychlosti vozu. Pouze ve spojení s navigačním systémem. Pouze ve spojení s aktivní licencí We Connect. On-line funkce systému "Travel Assist se sdílenými daty" lze využívat pouze na území pokrytém mobilní telefonní sítí a při patřičném nastavení pro ochranu soukromí. On-line funkce lze kdykoli deaktivovat v aplikaci We Connect ID. App. On-line funkce systému "Travel Assist" jsou k dispozici v následujících zemích: Belgie, Bulharsko, Dánsko, Německo, Estonsko, Finsko, Francie, Řecko, Velká Británie a Severní Irsko, Irsko, Itálie, Chorvatsko, Lotyšsko, Litva, Lucembursko, Malta, Nizozemí, Norsko, Rakousko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Švédsko, Švýcarsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Česká republika, Maďarsko, Kypr. K aktivaci on-line funkcí je nezbytné uživatelské konto Volkswagen ID a uživatel se musí přihlásit k portálu We Connect pomocí uživatelského jména a hesla. Dále je nutné uzavřít on-line samostatnou smlouvu o službách We Connect se společností Volkswagen AG. Po předání vozidla má zákazník 90denní lhůtu pro aktivaci on-line funkce "Travel Assist se sdílenými daty". Po jejím uplynutí začíná tříletá počáteční doba bezplatného používání on-line funkcí asistenčního systému "Travel Assist se sdílenými daty". Používání on-line funkcí systému "Travel Assist se sdílenými daty" umožňuje integrované připojení k internetu. S tím spojené náklady na přenos dat nese v Evropě společnost Volkswagen AG v rámci síťového pokrytí. Datová komunikace prostřednictvím internetu může mít za následek dodatečné náklady (např. roamingové poplatky), v závislosti na příslušném tarifu uživatele mobilních telefonních služeb, a to především při provozu v zahraničí. Nezbytným předpokladem pro poskytování služby je přenos určitých osobních dat, jako je poloha a adresa IP vozidla. Podrobnější informace o zpracování dat jsou k dispozici v prohlášení o ochraně dat používaných asistenčním systémem "Travel Assist se sdílenými daty". Dostupnost služeb v individuálních paketech se může v jednotlivých zemích lišit. Služby jsou k dispozici po sjednané smluvní období a jejich obsah se může během smluvního období změnit, případně může dojít k jejich ukončení. Bližší informace jsou k dispozici na connect.volkswagen-we.com a u autorizovaných partnerů značky Volkswagen. Informace o obchodních podmínkách pro mobilní telekomunikační služby poskytují příslušní dodavatelé mobilních telekomunikačních služeb.

Údaje o výbavě platí pro německý trh. Sériová výbava na ostatních trzích se může lišit.

Informace o značce Volkswagen:

Značka Volkswagen osobní vozy působí na více než 150 trzích po celém světě a vyrábí vozidla ve více než 30 závodech ve 13 zemích. V roce 2021 vyrobil Volkswagen 4,9 milionu vozidel, mezi něž patří bestsellery, jako jsou Polo, T-Roc, Golf, Tiguan nebo Passat, ale také úspěšné modely elektromobilů ID.3 a ID.4. V uplynulém roce předala společnost zákazníkům na celém světě více než 260 000 elektromobilů, což je dosud nejvyšší počet. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 184 000 lidí na celém světě. K tomu je nutné připočítat více než 10 000 prodejců a servisních partnerů s 86 000 zaměstnanci. Volkswagen svou strategií ACCELERATE důsledně urychluje transformaci na softwarově orientovaného poskytovatele mobility.

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.

Zdroj: www.volkswagen.cz

Zadavatel
Volkswagen

Volkswagen

Volkswagen AG nebo jen VW je německá automobilka sídlící ve Wolfsburgu. Je členem skupiny Volkswagen Group. Její název v překladu znamená lidový vůz. Byla založena v roce 1937 jako Gesellschaft zur Vorbereitung des Deutschen Volkswagens mbH a později přejmenována na Volkswagenwerk GmbH.

Další články od Volkswagen

Pět hvězd pro nový Passat: Nejvyšší hodnocení v testech bezpečnosti Euro NCAP
Volkswagen

Pět hvězd pro nový Passat: Nejvyšší hodnocení v testech bezpečnosti Euro NCAP

Výsledky ve všech čtyřech kategoriích testů na velmi vysoké úrovni. Všestranný rodinný automobil nabízí výbornou ochranu dětských cestujících. Passat získal nejvyšší počet pěti hvězd i ve své nové generaci.
Nejvýkonnější Golf slaví světovou premiéru: Nové modely Golf R a Golf R Variant přijíždějí na start s výkonem 245 kW (333 k)
Volkswagen

Nejvýkonnější Golf slaví světovou premiéru: Nové modely Golf R a Golf R Variant přijíždějí na start s výkonem 245 kW (333 k)

Modely R s pohonem všech kol mají v sériové výbavě ještě ostřejší design, vylepšený interiér a nový informační a zábavní systém. Na přání dodávaný paket R Performance umožňuje mimo jiné ještě větší nejvyšší rychlost a zahrnuje rozměrnější střešní spoiler plus jako novinku i stopky pro měření časů na kolo a ukazatel zrychlení. Volkswagen R představil ve světové premiéře rovněž exkluzivní speciální edici Golf R Black Edition.
ChatGPT je již dostupný v mnoha modelech značky Volkswagen
Volkswagen

ChatGPT je již dostupný v mnoha modelech značky Volkswagen

Online hlasového asistenta IDA z vlastního vývoje značky Volkswagen doplňuje ChatGPT. Zákazníci mohou s vozidlem komunikovat hovorovým jazykem a získávat mnoho dodatečných informací. Volkswagen je jedním z prvních velkoobjemových výrobců, kteří ve spolupráci s technologickým partnerem Cerence zavedli ChatGPT do svých vozidel. Vyhledávací nástroj je využitelný ve všech nových modelech ID., Golf, Tiguan a Passat.
Nové verze modelu ID.7: GTX s mimořádnou dynamikou a ID.7 Pro S s dojezdem až 709 kilometrů
Volkswagen

Nové verze modelu ID.7: GTX s mimořádnou dynamikou a ID.7 Pro S s dojezdem až 709 kilometrů

ID.7 GTX3: Sedan s elektrickým pohonem všech kol o výkonu 250 kW (340 k) zvládne sprint z 0 na 100 km/h za pouhých 5,4 sekundy. Zahájení předprodeje čtyř nových verzí modelu ID.7 s velkou sadou akumulátorů o kapacitě 86 kWh: ID.7 GTX3, ID.7 GTX Tourer4, ID.7 Pro S2 a ID.7 Tourer Pro S5 lze již objednávat také v České republice. Elektromobilita pro cestování na velké vzdálenosti: Nové verze modelu ID.7 s dojezdem až 709 km1 (Pro S2) a 690 km1 (Tourer Pro S5) jsou nekompromisně připraveny i na dlouhé trasy.
Ideální společník do města - ID.3 Pure Limited již od 799 900 Kč
Volkswagen

Ideální společník do města - ID.3 Pure Limited již od 799 900 Kč

ID.3 Pure Limited je ideální do městského provozu a lze jej objednávat již od 799 900 Kč, také s možností dotace až 200 000 Kč pro firemní klientelu. Nabídka financování s 0% úrokem a servisem na 5 let zdarma a vyřízení dotace zdarma. Novinkou je také pětimístné ID.3 Pro S s kapacitou akumulátoru 77 kWh. Všechny výbavové linie ID.3 obdržely stejně jako ostatní ID. modely nejnovější ID. software 4.0. K dispozici také výhodné edice People s výbavou zdarma v hodnotě přes 140 000 Kč. Zákazníci se mohou seznámit s elektromobilitou na vlastní kůži díky půjčovně elektromobilů ID. for all.
Volkswagen zahajuje předprodej nového a výkonnějšího modelu Golf GTI a na Nürburgringu oslaví 50 let Golfu světovou premiérou modelu Golf GTI Clubsport
Volkswagen

Volkswagen zahajuje předprodej nového a výkonnějšího modelu Golf GTI a na Nürburgringu oslaví 50 let Golfu světovou premiérou modelu Golf GTI Clubsport

Vyšší výkon: Nový Golf GTI, vyladěný nyní na nejvyšší výkon 195 kW (265 k), lze na českém trhu objednávat za ceny od 1 044 900 Kč. Exteriér: Designu dodává ještě ostřejší rysy nová čelní partie spolu s novými LED světlomety, novými zadními LED světly a novými 19“ koly. Interiér: Nově vyvinuté informační a zábavní systémy spolu s novým hlasovým asistentem s integrovaným chatbotem „ChatGPT“ umožňují intuitivní ovládání. Sportovní výkony GTI: Nový evoluční stupeň motoru GTI zajistí sprint z 0 na 100 km/h za 5,9 sekundy. V rámci 24h závodu na Nürburgringu oslaví před 200 000 diváky světovou premiéru nový Golf GTI Clubsport jako nejvýkonnější Golf s pohonem předních kol.
Nový Tiguan obdržel v aktuálních testech bezpečnosti Euro NCAP nejvyšší hodnocení s 5 hvězdami
Volkswagen

Nový Tiguan obdržel v aktuálních testech bezpečnosti Euro NCAP nejvyšší hodnocení s 5 hvězdami

Nejvyšší hodnocení pro bestseller: Nový Tiguan dosáhl nejlepších výsledků v testech pasivní bezpečnosti (ochrana cestujících při nehodě) i účinnosti technologií na podporu aktivní bezpečnosti (předcházení kolizím). Další zlepšení ochrany cestujících vzadu: Nový Tiguan je sériově vybaven také bočními airbagy pro cestující vzadu. Nové upozorňování na nebezpečí při vystupování: Aktuální Tiguan je již v základní verzi sériově vybaven širokým spektrem asistenčních systémů včetně upozorňování na nebezpečí při vystupování.
Volkswagen rozšiřuje nabídku pohonů pro nový Passat
Volkswagen

Volkswagen rozšiřuje nabídku pohonů pro nový Passat

V konfigurátoru je nyní dostupné i nejvýkonnější TDI s pohonem všech kol 4MOTION spolu s plug-in hybridními verzemi eHybrid a mild hybridními zážehovými jednotkami. Passat bude během června možné objednávat také se zážehovými motory TSI včetně variant s pohonem všech kol 4MOTION. Předváděcí vozy jsou k dispozici u autorizovaných prodejců.
Model ID.7 obdržel v Autotestu ADAC historicky nejlepší známku
Volkswagen

Model ID.7 obdržel v Autotestu ADAC historicky nejlepší známku

V nezávislém testu nebylo dosud žádné vozidlo hodnoceno známkou „velmi dobře“. Vrcholný model rodiny ID. dosáhl na celkovou známku 1,5. Nejlepší hodnocení v kategoriích pohon (1,0), bezpečnost (1,1) a ochrana životního prostředí (1,2).
Jarní servis? V autorizovaných servisech Volkswagen bez starostí!
Volkswagen

Jarní servis? V autorizovaných servisech Volkswagen bez starostí!

Stačí si sjednat volný termín a v autorizovaném servisu Volkswagen připraví vůz kompletně na jarní a letní provoz. Komplexní služby sahají od důkladné jarní servisní prohlídky přes Volkswagen Pneuservis až po Originální příslušenství Volkswagen. Volkswagen MyCard, Volkswagen Servisní balíčky a předplacené Servisní prohlídky nabízejí cestu k ještě výhodnějšímu servisu a údržbě zánovních i starších vozů.