Datart··4 min

Čas nákupu pomocníků do zahrady letos přišel dřív. Mohou za to vysoké jarní teploty

S příchodem jara tráví lidé stále víc času na svých zahradách. Nadprůměrně teplé počasí je navíc v letošním roce vylákalo do zahrad mnohem dříve. Potvrzuje to i maloobchodní prodejce elektra DATART, který v prvním čtvrtletí roku zaznamenal dvakrát vyšší prodeje zahradních sekaček než ve stejném období v předešlém roce. Trend platí i pro ostatní zahradní techniku a nářadí.

Zahradničení je oblíbenou aktivitou nemalé části Čechů. Rádi si na svých zahradách, balkonech nebo dokonce v truhlících na oknech pěstují vlastní květiny, zeleninu a bylinky. Zahradničení však ani zdaleka není jen o zábavě a relaxaci. Je to také skvělý způsob, jak zkultivovat své nejbližší okolí a zároveň si zajistit neustálý přísun kvalitních čerstvých surovin. Ovoce a zeleninu z vlastní zahrádky zvláště ocení ti, kteří preferují v kuchyni používat organické potraviny bez chemických hnojiv a pesticidů.

Bez sekačky se na zahradě neobejdete

Základní vybavení pro každého, kdo se snaží pečovat o svou zahradu, je sekačka. Populární jsou mezi Čechy stále motorové sekačky vybavené pojezdem, které se postarají o dokonalý střih trávníku bez toho, abyste se zbytečně namáhali. Pokud máte rádi absolutní pohodlí nebo nemáte čas se úpravě trávníku pravidelně věnovat, ve vaší výbavě by neměla chybět robotická sekačka. Ta vám zahradu automaticky poseče a sama se vždy vrátí ke zdroji napájení, aby byla připravená na další sekání. Pro ty, kteří nemají rádi zápach benzínu a zároveň nesnáší kabely, jsou tu pak AKU sekačky.

„Všechny druhy sekaček se u nás těší velkému zájmu spotřebitelů. V loňském roce jsme meziročně zaznamenali 60% nárůst jejich prodejů. Není se čemu divit – jde v podstatě o to úplně první vybavení, které může správný zahrádkář potřebovat. Moderní technologie, které se do tohoto segmentu dostávají, přitom lidem dokáží práci na zahradě a okolo domu výrazně ulehčit. To ostatně platí pro všechnu zahradní techniku, kterou nabízíme,“ říká Petra Psotková, tisková mluvčí DATART.

Jedna baterie vládne všem

Jeden typ nářadí v posledních letech získává na popularitě nejen mezi zahrádkáři, ale i mezi domácími kutily. Tušíte správně, jedná se o akumulátorové nářadí. Ne však ledajaké. Výrobci dnes nabízí celé ekosystémy zařízení podporující stejný typ akumulátorů. Jednu baterii tak můžete použít napříč téměř nekonečným spektrem zahradního a dílenského nářadí – od sekaček přes křovinořezy a pily až po vrtačky. Vedle na první pohled zřejmých výhod v podobě snazší manipulace, nižší hladiny hluku a vibrací či absence benzínu si je kutilové cení pro jejich mimořádnou praktičnost a flexibilitu.

„Potřebujete vyvrtat díru? Zapojíte baterii do AKU vrtačky a pustíte se do práce. Čeká vás zastřihování živého plotu či ořez větví? Akumulátor si jednoduše přehodíte do zastřihovače a pokračujete v práci. Systém vyměnitelných baterií je dnes jednou z nejoblíbenějších možností napájení domácího i profesionálního nářadí,“ komentuje Petra Psotková.

A jaké jsou tedy výhody AKU programu? Tu největší výhodu jsme už zmínili – je jí univerzálnost použití samotné baterie. Nezáleží na tom, jestli právě vrtáte, brousíte, sekáte nebo zastřihujete. Díky univerzálnímu akumulátoru si můžete nářadí vyměňovat přesně podle potřeb. Mezi neméně podstatné výhody akumulátorového nářadí patří i fakt, že pracuje úplně bez kabelů, takže o ně nebudete ve stísněných prostorech zakopávat. Navíc je výbornou volbou v případě, že pracujete v dílně za domem či na rozlehlé zahradě, kde nemáte přístup k elektrické energii.

Další tipy pro zahrádkáře najdete zde.

Zdroj: www.datart.cz

Zadavatel
Datart

Datart

DATART je jedním z největších elektro prodejců v České republice a na Slovensku. Je součástí skupiny HP TRONIC Zlín, spol. s r. o. Datart má 115 prodejen na českém a 21 prodejen na slovenském trhu, více než tisíc elektrospecialistů, síť DATART dopravců. Je držitelem ocenění Mastercard Obchodník roku 2021 v kategorii elektro a titulu Nejdůvěryhodnější značka obchodníků 2020, 2021 a 2022.

Další články od Datart

Poslední záchrana před vedrem? Klimatizace a větráky Češi ve velkém nakupují až s příchodem tropů
Datart

Poslední záchrana před vedrem? Klimatizace a větráky Češi ve velkém nakupují až s příchodem tropů

Spolu s průměrnými teplotami v Česku podle ČHMÚ roste i četnost tropických dnů, kdy se teploty vyšplhají nad 30 °C. Právě výskyt teplotních extrémů má podle maloobchodního prodejce elektroniky DATART zásadní vliv na poptávku po přenosných klimatizacích, které se v českých domácnostech vlivem rostoucích teplot začínají rychle zabydlovat. Během horkého léta s dlouhodobějším výskytem tropických teplot dochází oproti chladnějším rokům k nárůstům prodejů klimatizací, ochlazovačů a větráků, v extrému např. až o 100 %, někdy i více.
Přesvědčte se, že na velikosti televize opravdu záleží: Největší na světě - 115“ QD-mini LED TV, si nyní prohlédnete v prodejnách DATART v Praze
Datart

Přesvědčte se, že na velikosti televize opravdu záleží: Největší na světě - 115“ QD-mini LED TV, si nyní prohlédnete v prodejnách DATART v Praze

Maloobchodní prodejce elektroniky DATART představuje významný přírůstek do své nabídky – aktuálně největší televizi na světě s bezmála třímetrovou úhlopříčkou a převratnou technologií QD-mini LED od předního světového výrobce TCL. Už nyní je tento technologický zázrak k vidění v prodejnách DATART v nákupních centrech Eden, Nový Smíchov a Chodov. Zákazníci tak mohou na vlastní oči zažít vrchol inovací v oblasti televizorů.
Letní osvěžení přesně podle vašich představ? Mezi Čechy roste zájem o domácí výrobníky sody a zmrzlinovače
Datart

Letní osvěžení přesně podle vašich představ? Mezi Čechy roste zájem o domácí výrobníky sody a zmrzlinovače

V letních měsících se řada z nás snaží hledat cesty, jak se osvěžit a naplno si užít horké dny. S rostoucími teplotami stále více Čechů sahá po domácích přístrojích, které jim pomáhají letní vedra lépe zvládat. Mezi ty úplně nejpopulárnější se řadí výrobníky sody a zmrzlinovače, jejichž obliba v posledních letech výrazně roste. Kromě letního osvěžení přispívají zdravějšímu životnímu stylu a šetří peníze i přírodní zdroje.
Chytré hodinky lámou rekordy. Nositelnou elektroniku u nás používá každý druhý, v Evropě se nám vyrovná jen málokdo
Datart

Chytré hodinky lámou rekordy. Nositelnou elektroniku u nás používá každý druhý, v Evropě se nám vyrovná jen málokdo

V Česku nadále pokračuje boom nositelné elektroniky. Z dat Eurostatu vyplývá, že produkty, jako jsou chytré hodinky nebo fitness náramky, už používá téměř polovina Čechů. V rámci celé Evropské unie nás to řadí na třetí příčku za Nizozemsko a Irsko. Trend potvrzuje i přední tuzemský prodejce elektroniky DATART. V první polovině roku podle něj stouply prodeje chytrých hodinek o 15 %. Rostoucí poptávku prodejce pozoruje zejména u prémiových modelů.
Prodeje produktů péče o tělo stoupají o desítky procent. Napomáhá tomu i zdražování služeb
Datart

Prodeje produktů péče o tělo stoupají o desítky procent. Napomáhá tomu i zdražování služeb

Elektronická zařízení pomáhající s péčí o tělo se i díky zdražování služeb rychle zabydlují v českých domácnostech. Podle dat maloobchodního prodejce DATART v prvním čtvrtletí oproti minulému roku výrazně stouply prodeje napříč celým tímto segmentem. O pětinu větší zájem měli Češi o holicí strojky nebo epilátory, prodeje masážních přístrojů stouply skoro o čtvrtinu.
Nová kapitola: HP TRONIC se propojí s NAY
Datart

Nová kapitola: HP TRONIC se propojí s NAY

Po schválení spojení zlínské skupiny HP TRONIC a NAY českým Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v březnu, obdržely obě společnosti zelenou k vytvoření společného holdingu i od slovenského Protimonopolného úradu (PMÚ). Povolení od těchto soutěžních úřadů bylo nezbytnou podmínkou pro realizaci plánovaného záměru. Tímto spojením vznikne na českém a slovenském trhu nová entita s velkým inovačním potenciálem.
Jak si zpříjemnit domácí sledování sportu? Mezi Čechy roste zájem o domácí grily nebo výčepní zařízení
Datart

Jak si zpříjemnit domácí sledování sportu? Mezi Čechy roste zájem o domácí grily nebo výčepní zařízení

V letošním roce čeká české reprezentanty hned několik velkých sportovních událostí, na kterých budou bojovat o ta úplně nejvyšší umístění. Mnoho z nás už nyní v pohodlí domova společně s přáteli sleduje výkony českých hokejistů. Vrchol sezóny čeká také české fotbalisty a olympioniky. Dokonalé zpestření těchto společných sportovních zážitků zajistí třeba domácí gril či výčepní zařízení, o které podle maloobchodního prodejce DATART roste dlouhodobě zájem.
Nové telefony Google Pixel si vyzkoušíte v DATARTu
Datart

Nové telefony Google Pixel si vyzkoušíte v DATARTu

V prodejnách DATART se představuje nová generace telefonů Google Pixel včetně zbrusu nového modelu Pixel 8a a jeho společníků – Pixel 8 a Pixel 8 Pro. Český maloobchodní prodejce elektroniky DATART se stává významným retailovým partnerem pro oficiální distribuci a vystavení telefonů Google Pixel v České republice a svým zákazníkům přináší prvotřídní technologie, které si na vybraných prodejnách mohou na vlastní oči prohlédnout a vyzkoušet.
Češi – národ fanoušků: Během sportovních akcí s českou účastí stoupá poptávka po nových televizích o desetinu
Datart

Češi – národ fanoušků: Během sportovních akcí s českou účastí stoupá poptávka po nových televizích o desetinu

Podle maloobchodního prodejce elektroniky DATART v týdnech před velkými sportovními akcemi s účastí českých reprezentantů pravidelně stoupají prodeje televizí, v průměru o 10 %. Díky souběhu tří velkých sportovních událostí však může v příštích měsících docházet k ještě výraznější nárůstům. Ne každá televize je však podle Michala Nováka, product managera DATART, ke sledování sportovních přenosů vhodná.
DATART podporuje volejbalisty na cestě k úspěchu. Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera doprovodí na olympiádu v Paříži
Datart

DATART podporuje volejbalisty na cestě k úspěchu. Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera doprovodí na olympiádu v Paříži

DATART již druhým rokem pokračuje v podpoře českého volejbalu. V rámci partnerství s Českým volejbalovým svazem doprovodí beachvolejbalisty Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera na Letní olympijské hry v Paříži. Vedle spolupráce s reprezentanty se DATART naplno věnuje rozvoji mládežnického volejbalu. Dále tak pokračuje ve své dlouhodobé strategii podpory sportu, která je jedním z pilířů jeho programu společenské odpovědnosti.