Black Friday: Slevové šílenství začalo, ceny výrazně padají i u ojetých vozů

|

Největší prodejce ojetých automobilů AAA AUTO nabízí jen v ČR v rámci Black Friday více než 600 vozů s celkovou slevou téměř 6 milionů korun

Skupina AURES Holdings se se značkou AAA AUTO zapojila do světového slevového šílenství Black Friday a až do neděle 26. listopadu nabídne slevy v České republice, Polsku a na Slovensku. Jen v Česku se akce týká více než 600 aut s celkovou slevou téměř šest milionů korun. Jde o skutečné slevy, za což společnost získala v Česku již loni nejlepší hodnocení zobrazení reálných slev spolu s takovými e-shopy, jako je alza.cz nebo mall.cz. Skupina tím chce podpořit letošní rekordní prodeje, které v rámci skupiny atakují sto tisíc vozů.

Black Friday, neboli Černý pátek, je každoroční podzimní výprodejová akce, která se ze severoamerického kontinentu postupně rozšířila do všech koutů světa. Název Černý pátek pravděpodobně vznikl v důsledku dopravních problémů, každoročně vznikajících u velkých obchodních center, která slevové šílenství zařadila do svého marketingového plánu. Nejde jen o jediný den slev, velcí obchodníci včetně AAA AUTO své zboží zlevňují minimálně po dobu jednoho či dvou týdnů. „Tento výprodejový svátek se zabydlel již i v naší domovině a za poslední roky se nám osvědčil jako skvělý prostředek pro podporu prodeje. Letošní prodejní výsledky jsou zatím nejlepší v naší 31leté historii a ze zkušeností v předchozích letech víme, že Černý pátek povzbudí k nákupu mnoho zákazníků, kteří třeba pořízení auta delší dobu odkládali a rádi by nákup vyřešili do Vánoc," říká generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings Karolína Topolová.

V loňském srovnání e-shopů, které spustily akci Black Friday, se www.aaaauto.cz se svými parametry slev umístilo mezi velikány, jako jsou prodejci alza.cz nebo mall.cz, kteří už přešli na nová pravidla výpočtu slev a zobrazovali reálné slevy počítané z nejnižší prodejní ceny v období 30 dní před Black Friday. Ve výprodejové nabídce AAA AUTO najdete desítky značek a modelů, včetně nejprodávanějších Škodovek (22 %), Volkswagenů (10 %) nebo Kií (10 %).

Příklady zlevněných vozů:

Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet z roku 2022 – zlevněná z 570 000 Kč na 530 000 Kč

Škoda Octavia Combi 1.5 TSI z roku 2019 – zlevněná z 330 000 Kč na 310 000 Kč

BMW X4 xDrive20d z roku 2017 – zlevněné z 660 000 Kč na 630 000 Kč

Kia Sportage 1.6 CRDi z roku 2019 – zlevněná ze 470 000 Kč na 450 000 Kč

Škoda Fabia 1.4 16V Combi z roku 2006 – zlevněná z 65 000 Kč na 50 000,- Kč

Zdroj: www.aaaauto.cz

AAA Auto

Expert AAA AUTO: Benzin se změní, starším autům nebude chutnat

Deset procent biolihu namísto dosavadních pěti bude v nejbližší době obsahovat benzin Natural 95 u naprosté většiny čerpacích stanic v Česku. Přestože se zprávy o navýšení takzvané biosložky objevovaly v minulosti už několikrát, naposledy v roce 2019, zatím k této úpravě nedošlo. Nyní je to už ale definitivní. „Od 1. ledna 2024 začneme na českém území distribuovat automobilový benzín BA95 s označením E10. Přechod na toto palivo je významným krokem na cestě k emisní neutralitě. Výrazně snižuje emise skleníkových plynů, protože obsahuje až 10 procent obnovitelného paliva vyráběného z hmoty či odpadu organického původu,“ uvedl generální ředitel skupiny Orlen Unipetrol Tomasz Wiatrak. Plošné zavedení potvrdila také česká čerpadlářská dvojka MOL, která provozuje více než 300 stanic.

AAA Auto

AURES Holdings v listopadu překonal svůj loňský celoroční prodejní rekord

Společnost AURES Holdings, největší obchodník s ojetými a zánovními vozy ve střední Evropě, za 11 měsíců letošního roku prodala na 92 tisíc vozů a dosáhla tak svého dosud nejlepšího prodejního výsledku v jednom roce za 31 let své existence na trhu. Zároveň tak už o několik tisíc vozů překonala celkové prodeje roku 2022, který byl rovněž rekordní. Společnost se značkami AAA AUTO a Mototechna díky těmto prodejním výsledkům odhaduje, že se její celkový počet prodaných aut v letošním roce přiblíží až k psychologické hranici 100 tisíc kusů.