AURES Holdings hledá na 170 lidí, převážně jde o pozice na podporu prodeje

|

Počet zaměstnanců ve skupině vzrostl meziročně o 12 % na 3 417, úměrně tomu, jak společnost navýšila počet prodaných aut

Praha 7. února 2024 – Skupina AURES Holdings, provozovatel mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO a Mototechna, momentálně hledá nové uchazeče na 167 pracovních pozic v České republice, na Slovensku a v Polsku. Skupina ročně prodá na sto tisíc automobilů. V letošním roce plánuje pokračovat v expanzi, proto nejvíce pozic hledá v oblasti podpory prodeje. Již vloni společnost výrazně personálně posílila a navýšila počet zaměstnanců o 12 % na 3 400 ke konci roku 2023.

„Loňský rok byl pro naši společnost prodejně nejúspěšnější v naší jednatřicetileté historii a letošní cíle jsou tak logicky ambiciózní. Navíc ojeté vozy jsou i kvůli ekonomické situaci rok od roku stále žádanější. Budeme také nadále pokračovat v expanzi, a to převážně v Polsku, kde je nejvyšší potenciál k růstu. Posilujeme ale i v našich tradičních zemích jako je Česká republika nebo Slovensko, a proto potřebujeme rozšířit naše týmy,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva společnosti AURES Holdings, provozovatele mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO, Mototechna a Auto Diskont a poboček Driverama v západní Evropě. V loňském roce AURES Holdings pokořil svůj historický rekord a za třicet jedna let existence poprvé prodal více než 98 000 vozů. V letošním roce hodlá pokořit sto tisíc.

V tuto chvíli společnost hledá 97 zaměstnanců v České republice, 10 na Slovensku a 60 v Polsku. „V České republice čtvrtinu nabízených pracovních míst tvoří back office a zbytek je pro doplnění pozic pro styk se zákazníky. Chceme získat převážně seniornější kandidáty s vyšší kvalifikací a zkušenostmi v zákaznickém servisu,“ doplnila Topolová. Společnost v Česku nabírá i na nové projekty, zejména z oblasti financí a e-mobility. „Elektromobilita je nevyhnutelnou součástí dnešní doby a naše společnost chce být i nadále lídrem v této oblasti na sekundárním trhu. Vždyť počet prodaných elektromobilů vloni vzrostl již na rekordních téměř pět set, čtyřnásobně více než o rok dříve. V letošním roce proto mimo jiné plánujeme rozšířit počet nabíjecích stanic na našich pobočkách, a také budeme postupně budovat vlastní fotovoltaické elektrárny,“ upřesnila Karolína Topolová.

Na Slovensku společnost hledá výhradně pozice pro styk se zákazníky, tedy specialisty pro prodej vozů a finančních produktů, a také přípraváře aut. „V současnosti také vytipováváme vhodné lokality pro servisní centrum vozů, kde najdu zaměstnání další kandidáti,” dodala Topolová.

Nové otevřené pozice v Polsku se týkají převážně prodeje vozů, což souvisí s plánovanou expanzí společnosti. V nejbližší době tu AURES Holdings plánuje otevřít několik poboček. „Budeme také pokračovat v rozšiřování kapacity našich stávajících poboček. V Zabrze chceme kapacitu rozšířit na dvojnásobek, tedy až na 800 aut, v Gdansku navýšíme nabídku o 200 vozů. V současnosti nabízíme jen v této zemi téměř pět tisíc aut a s dalším nárůstem roste i naše potřeba náboru nových zaměstnanců. Po rozšíření poboček plánujeme v Polsku nárůst až na 845 zaměstnanců,“ uzavřela Karolína Topolová.

Zdroj: www.aaaauto.cz

AAA Auto

Na trhu je více zánovních aut, výrazně roste podíl hybridů a elektromobilů

Praha, 27. dubna 2023 – Situace na trhu s ojetinami se postupně stabilizuje. Na trh se s přibývajícím počtem nových aut dostává i více ojetin, včetně zánovních vozů do pěti let stáří a 50 000 najetých kilometrů. Zatímco v roce 2022 jich český sekundární trh v prvním čtvrtletí nabídl 22 843, letos jich bylo 24 311, tedy o 6,4 % více. V segmentu zánovních vozů výrazně přibývá i nabídek aut s alternativním pohonem – elektromobilů a hybridů. U elektromobilů je meziroční nárůst 103,8 %, u hybridů přes 27 %. Benzínový motor má u zánovních vozů 61 % z nich, naftový 27,7 %, hybridní 6,3 % a čistě elektrických je 3,9 % nabízených aut. Zbytek připadá na ostatní alternativní paliva. Vyplývá to z analýzy trhu zánovních vozů, kterou pravidelně provádí společnost AURES Holdings, provozovatel sítí autocenter AAA AUTO a Mototechna.