AAA Auto··4 min

AAA AUTO se začátkem sezony slavnostně otevřelo nové autocentrum v Ústí nad Labem

Pobočka s plochou 7100 m2 nabídne až 300 automobilů a až 30 pracovních míst

Ústí nad Labem, 6. dubna 2023 – Síť autocenter AAA AUTO dnes v Ústí nad Labem otevřela nové autocentrum s celkovou plochou 7100 m2, které se po 20 letech přestěhovalo z již nevyhovující lokality. AURES Holdings tak pokračuje v plánu expanze, který se v České republice týká zejména zvyšování kapacity poboček ve městech, kde již síť AAA AUTO historicky působí. Celkem má skupina AURES Holdings, provozovatel sítě AAA AUTO a Mototechna, v České republice 22 poboček a ve všech pěti zemích, kde působí, již přes šedesát. Napříč jednotlivými zeměmi nabízí celkem na 12 000 automobilů. Slavnostního otevření, které moderoval herec Richard Genzer, se zúčastnil i starosta městské části Ústí nad Labem-město Tomáš Kirbs.

Nové autocentrum s plným servisem prodeje, výkupu a finančních služeb otevřelo AAA AUTO v Havířské ulici u obchodního centra Tamda v Ústí nad Labem. Čistě na prodejní ploše téměř 6000 m2 postupně nabídne až 300 vozů, tedy dvojnásobek toho, co na původní pobočce. Pro obsluhu zákazníků slouží přes 160 čtverečních metrů moderních kanceláří. Na svém původním místě byla pobočka téměř 20 let a přestávala již vyhovovat neustále se zvyšující poptávce.

„Autocentrum se nyní po letech nachází v moderních prostorách jak pro klienty, tak pro pracovníky pobočky. Zvětšil se také prostor pro nabízené vozy, který dnes pojme 300 aut, tedy dvojnásobek původní kapacity. Již dnes máme k dispozici 270 aut. I na této pobočce jsme připraveni nabídnout klientům možnost nákupu vozu na úvěr a pojištění, které jim zprostředkují proškolení specialisté,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings, provozovatele mezinárodní sítě AAA AUTO.

Autocentrum AAA AUTO Ústí nad Labem je určeno pro oblast celého Ústeckého kraje, ve které žije 800 tisíc obyvatel. „Cílíme zejména na samotné Ústí s téměř 90 tisíci obyvateli, na města Děčín, Lovosice, Litoměřice či Bílinu, ale i na celý zbytek kraje. Postupně se chceme dostat na 220 prodaných aut měsíčně, péči o zákazníky a chod pobočky zajistí až 30 pracovníků,“ sdělila Karolína Topolová. Pobočka se nachází v Havířské ulici 352/17 v rámci nákupního centra Tamda.

Pobočka v Ústí nad Labem je postavena v novém konceptu kanceláří, které nabízí zákazníkovi vyšší komfort a příjemnější prostředí. Je také vybavena sekcí pro elektromobilitu s nabíjecí infrastrukturou. Pro mytí vozidel disponuje pobočka technologií Rebeka 01, která umožňuje recirkulační využití použité vody. Díky tomu dokáže až 80 % z použitých 180 litrů vody na umytí jednoho vozu využít znovu.

V Ústeckém kraji si stejně jako ve zbytku republiky pořizuje téměř třetina zákazníků vozy značky Škoda. Nejčastěji pak jde o modely Fabia (8,4 %), Octavia (7,2 %) a Superb (4,2 %). 51 % zákazníků volí benzínové vozy, ostatní až na jednotky výjimek pak dieselové. „Alternativním palivům zatím v tomto kraji zákazníci tolik nevěří, přesto jsme od začátku roku zaznamenali zvýšený zájem a lze očekávat, že se v průběhu roku poptávka významně zvýší. Zatím ale jde stále jen o jednotky kusů,“ upozornila Topolová. Hitem letošního roku jsou SUV, které si doposud koupilo 27 % našich zákazníků v Ústeckém kraji. 26 % si pak pořídilo kombi a 23 % hatchbacky. Ústecký kraj patří mezi tahouny zájmu o automatickou převodovku. Jen letos tento typ vozu volilo přes 28 % zákazníků. Pětina zákazníků kupuje auta s náhonem na všechna čtyři kola. Nejoblíbenějšími barvami jsou stříbrošedá (25 %) a bílá (20 %).

Nejprodávanější automobily v AAA AUTO v Ústeckém kraji
1.Škoda Fabia8,4%
2.Škoda Octavia7,2%
3.Škoda Superb4,2%
4.VW Passat2,7%
5.Hyundai i302,3%
6.Kia Sportage2,3%
7.Hyundai ix352,3%
8.Opel Astra1,9%
9.Hyundai Tucson1,9%
10.VW Tiguan1,9%

Zdroj: www.aaaauto.cz

Zadavatel
AAA Auto

AAA Auto

Síť autocenter AAA AUTO působí na trhu již 30 let. Ze své základny v ČR expandovalo i do dalších zemí regionu. Provozuje jí společnost AURES Holdings.

Další články od AAA Auto

Experti radí: Jak vybrat levné a bezpečné auto na letní cestování s dětmi?
AAA Auto

Experti radí: Jak vybrat levné a bezpečné auto na letní cestování s dětmi?

Letošní dovolené jsou v plném proudu a mnoho českých rodičů míří svými vozy na nejrůznější cesty. V drtivé většině s sebou vozí i své děti. Opatrnosti není v tomto případě nikdy dost. O to pádnějším důvodem je skutečnost, že oproti školnímu roku se řidiči pohybují znatelně vyššími rychlostmi mimo město, například na dálnicích. Bezpečnost posádky je tedy na prvním místě. Ne všechny rodiny si mohou dovolit nový vůz, experti AAA AUTO však dokáží poradit i při výběru co nejdostupnějšího a zároveň nejbezpečnějšího auta.
Auto na dovolenou: Kombíky si pořizuje téměř třetina lidí
AAA Auto

Auto na dovolenou: Kombíky si pořizuje téměř třetina lidí

Už před prázdninami tradičně roste zájem o větší rodinné vozy. Kombi, SUV nebo MPV si teď pořizuje 61 % zákazníků AAA AUTO. Kombi v červnu dokonce předhonila v prodejích dosud nejprodávanější hatchbacky.
AURES Holdings v roce 2023 pokračoval v silném růstu na klíčových trzích
AAA Auto

AURES Holdings v roce 2023 pokračoval v silném růstu na klíčových trzích

V roce 2023 AURES pokračoval v posilování své pozice na klíčových trzích, včetně České republiky, Slovenska a Polska. Robustní digitální webová prezentace společnosti přilákala za rok přes 30 milionů unikátních návštěvníků, což vedlo k prodeji téměř 100 000 automobilů. Díky tomu od roku 2020 do roku 2023 výkon AURESu vzrostl o více než 20 %.
AAA AUTO otevřelo nové centrum elektrických vozů v Čestlicích
AAA Auto

AAA AUTO otevřelo nové centrum elektrických vozů v Čestlicích

Praha, 21. 6. 2024 – Nejvýznamnější prodejce zánovních elektromobilů v ČR, společnost AURES Holdings, provozovatel autocenter značek AAA AUTO a Mototechna, otevřela dnes na okraji Prahy v Čestlicích první centrum, specializované na elektromobilitu. Aktuálně v něm soustřeďuje kolem 40 elektromobilů nejrůznějších značek z více než 120, jež AURES momentálně nabízí. Zákazníci mají k dispozici rovněž odborné poradenství při výběru elektroauta, zajišťované speciálně vyškolenými prodejci.
20 let AAA AUTO na slovenském trhu: 300 tisíc prodaných automobilů
AAA Auto

20 let AAA AUTO na slovenském trhu: 300 tisíc prodaných automobilů

V roce 2004 začala společnost AAA AUTO nabízet ojeté vozy slovenským motoristům. Síť autocenter AAA AUTO, která spolu s Mototechnou, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskont patří do skupiny AURES Holdings, prodala za dobu své existence na slovenském trhu vozy více než 300 tisícům zákazníků a stejný počet vozů vykoupila. V současné době je po celé Slovenské republice dvanáct poboček AAA AUTO. AURES působí na více než šedesáti místech v pěti zemích Evropy, kde nabízí až 15 000 vozů. Historicky již skupina obsloužila na výkupních a prodejních místech za 32 let existence celkem více než 3,2 milionu zákazníků.
Karolína Topolová z AURESu si polepšila v žebříčku Nejvlivnějších žen Česka
AAA Auto

Karolína Topolová z AURESu si polepšila v žebříčku Nejvlivnějších žen Česka

Generální ředitelka a předsedkyně představenstva skupiny AURES Holdings se z 200 žen umístila na 28. pozici a jde o doposud nejlepší ohodnocení v rámci žebříčku Forbes
Trend: ojetých aut na trhu dále ubylo, jejich ceny stagnují
AAA Auto

Trend: ojetých aut na trhu dále ubylo, jejich ceny stagnují

Po razantním nárůstu na počátku letošního roku začíná na tuzemském trhu ojetých automobilů ubývat. Meziměsíčně poklesl počet vozů, nabízených na českých inzertních serverech, o pět procent – na květnových 113 040 z dubnových 118 674, oproti březnu je nabídka nižší o devět procent. Trend poklesu je zjevný: v meziročním srovnání činí úbytek dokonce procent 11 procent – v květnu loňského roku se v české inzerci vyskytovalo 125,5 tisíce vozidel. Vyplývá to z analýzy provedené experty AURES Holdings, provozovatele největší sítě prodejců ojetých vozů v Česku AAA AUTO a Mototechna.
Ceny ojetin dosáhly svého maxima a snižují se i přes pokles nabídky
AAA Auto

Ceny ojetin dosáhly svého maxima a snižují se i přes pokles nabídky

Ojeté automobily mohli Češi v červnu kupovat nejčastěji za 189 000 korun, což je nejméně od ledna. Průměrně bylo na trhu nabízeno 120 250 aut, která měla najeto nejčastěji 156 000 km a byla deset let stará.
Expert AAA AUTO radí na Den dětí: Kdy je třeba sedačka, kdy podsedák?
AAA Auto

Expert AAA AUTO radí na Den dětí: Kdy je třeba sedačka, kdy podsedák?

Mezinárodní den dětí, který se slaví každoročně 1. června, nezřídila OSN kvůli nafukovacím skákacím hradům a malování na obličej, ale proto, aby upozornila alespoň jednou ročně „světovou veřejnost na práva a potřeby dětí“. A právě v oblasti dopravy najdeme spoustu témat, které se jejich potřeb týkají. Experti AAA AUTO a bezpečnostní platformy Vize 0 si posvítili na správné používání autosedaček.
I přes zvyšující se životní náklady roste poptávka po prémiových značkách, jejich prodeje rostou čtyřnásobně
AAA Auto

I přes zvyšující se životní náklady roste poptávka po prémiových značkách, jejich prodeje rostou čtyřnásobně

38 % aut prémiových značek prodaných v AAA AUTO a Mototechně tvoří SUV, 60 % těchto aut je v dieselu a pětinu pak tvoří elektromobily a hybridy