AAA Auto··4 min

AAA AUTO se začátkem podzimní sezony slavnostně otevřelo nové autocentrum v Krakově

Pobočka s plochou 15900 m2 nabídne 600 automobilů, zaměstná až 42 pracovníků

Síť autocenter AAA AUTO dnes v Krakově otevřela nové autocentrum s celkovou plochou 15900 m2, které se po šesti letech přestěhovalo z již prostorově nedostačující lokality. AURES Holdings tak pokračuje v plánu expanze, který se v rámci skupiny týká zejména Polska. Celkem má skupina AURES Holdings, provozovatel sítě AAA AUTO a Mototechna, v Polsku 12 poboček a ve všech pěti zemích, kde působí, již přes šedesát zastoupení či servisních center. Napříč jednotlivými zeměmi nabízí celkem na 12 000 automobilů. Slavnostního otevření, které moderovala nejpopulárnější polská „automobilová rodina“ Joanna a Włodzimierz Zientarski se zúčastnila i Karolína Topolová, generální ředitelka AURES Holdings, která síť AAA AUTO v Polsku provozuje. Pásku slavnostně přestřihla i influencerka a tvář AAA AUTO v Polsku Natalia Tomczyk.

Nové autocentrum s plným servisem prodeje, výkupu a finančních služeb otevřelo AAA AUTO v Krakově v ulici Pasternik 69. Pobočka s celkovou plochou téměř 16000 m2 postupně nabídne až 600 vozů, tedy pětinásobek toho, co na původní pobočce. Pro obsluhu zákazníků slouží přes 550 čtverečních metrů moderních kanceláří. Na svém původním místě byla pobočka již 6 let a přestávala vyhovovat neustále se zvyšující poptávce.

„Autocentrum se nyní po letech nachází v moderních prostorách jak pro klienty, tak pro pracovníky pobočky. Zvětšil se také prostor pro nabízené vozy, který dnes pojme 600 aut, tedy pětinásobek původní kapacity. Již dnes máme k dispozici přes 400 aut. I na této pobočce jsme připraveni nabídnout klientům možnost nákupu vozu na úvěr a pojištění, které jim zprostředkují proškolení specialisté,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings, provozovatele mezinárodní sítě AAA AUTO. Za celou dobu svého působení v Polsku od roku 2015 do konce srpna 2023 AAA AUTO v Polsku prodalo již přes 105 tisíc aut.

Nejprodávanější automobily v AAA AUTO Krakov
1.Opel Astra
2.Škoda Octavia
3.Ford Focus
4.Renault Megane
5.Opel Insignia
6.Kia Sportage
7.Škoda Fabia
8.Toyota Yaris
9.Nissan Qashqai
10.Kia Ceed

Autocentrum AAA AUTO Krakov je určeno pro oblast Krakovské aglomerace ve které žije přes 1,5 milionu obyvatel. „Cílíme zejména na samotný Krakov s více než 800 tisíci obyvateli, na města jako Tarnów, Olkusz, Nowy Sącz,ci Kielce ale i na celý zbytek Malopolského vojvodství. Postupně se v Krakově chceme dostat na 400 prodaných aut měsíčně. Péči o zákazníky a chod pobočky zajistí až 42 pracovníků,“ sdělila Karolína Topolová. Pobočka se nachází v lokalitě s přirozenou návštěvností u výpadovky na Katowice a dálnici A4.

Pobočka v Krakově je postavena v novém konceptu kanceláří s celkovou plochou 550 m2, které zákazníkům nabízejí vyšší komfort a příjemnější prostředí. Je také vybavena sekcí pro elektromobilitu s nabíjecí infrastrukturou. Pro mytí vozidel disponuje pobočka technologií Rebeka 01, která umožňuje recirkulační využití použité vody. Díky tomu dokáže až 80 % z použitých 180 litrů vody na umytí jednoho vozu využít znovu. Na střeše je instalována fotovoltaická elektrárna s výkonem 12 kWp, která přispívá k energetické úspornosti provozu.

V Malopolském vojvodství si stejně jako ve zbytku Polska pořizuje nejvíce zákazníků vozy značky Opel. Nejčastěji pak jde o model Astra. Většina zákazníků, tedy přes 73 %, volí benzínové vozy, zbylých 27 % pak dieselové. „Alternativní pohony zatím v tomto kraji zákazníci tolik nevyhledávají, přesto jsme od začátku roku zaznamenali zvýšený zájem a lze očekávat, že se v průběhu roku poptávka významně zvýší. Zatím ale jde stále jen o jednotky kusů,“ upozornila Topolová. Hitem letošního roku jsou v Krakově vozy typu hatchback, následované SUV a combi. 79 % zákazníků kupuje auta s manuální převodovkou a 21 % s automatickou. Nejoblíbenějšími barvami jsou černá (19 %), šedá (18 %) a bílá (16 %). Téměř dvě třetiny aut prodaných aut v letošním roce v Krakově mělo tempomat, 73,4 % zákazníků byli muži a 26,6 % ženy.

Zdroj: www.aaaauto.cz

Zadavatel
AAA Auto

AAA Auto

Síť autocenter AAA AUTO působí na trhu již 30 let. Ze své základny v ČR expandovalo i do dalších zemí regionu. Provozuje jí společnost AURES Holdings.

Další články od AAA Auto

Nabídka zánovních vozů meziročně vrostla o 11 %, ceny jsou stabilní
AAA Auto

Nabídka zánovních vozů meziročně vrostla o 11 %, ceny jsou stabilní

Za první pololetí letošního roku český trh ojetin nabídnul 45 153 zánovních automobilů, tedy aut s nájezdem do 50 000 kilometrů a stáří do 5 let.
Experti radí: Jak vybrat levné a bezpečné auto na letní cestování s dětmi?
AAA Auto

Experti radí: Jak vybrat levné a bezpečné auto na letní cestování s dětmi?

Letošní dovolené jsou v plném proudu a mnoho českých rodičů míří svými vozy na nejrůznější cesty. V drtivé většině s sebou vozí i své děti. Opatrnosti není v tomto případě nikdy dost. O to pádnějším důvodem je skutečnost, že oproti školnímu roku se řidiči pohybují znatelně vyššími rychlostmi mimo město, například na dálnicích. Bezpečnost posádky je tedy na prvním místě. Ne všechny rodiny si mohou dovolit nový vůz, experti AAA AUTO však dokáží poradit i při výběru co nejdostupnějšího a zároveň nejbezpečnějšího auta.
Auto na dovolenou: Kombíky si pořizuje téměř třetina lidí
AAA Auto

Auto na dovolenou: Kombíky si pořizuje téměř třetina lidí

Už před prázdninami tradičně roste zájem o větší rodinné vozy. Kombi, SUV nebo MPV si teď pořizuje 61 % zákazníků AAA AUTO. Kombi v červnu dokonce předhonila v prodejích dosud nejprodávanější hatchbacky.
AURES Holdings v roce 2023 pokračoval v silném růstu na klíčových trzích
AAA Auto

AURES Holdings v roce 2023 pokračoval v silném růstu na klíčových trzích

V roce 2023 AURES pokračoval v posilování své pozice na klíčových trzích, včetně České republiky, Slovenska a Polska. Robustní digitální webová prezentace společnosti přilákala za rok přes 30 milionů unikátních návštěvníků, což vedlo k prodeji téměř 100 000 automobilů. Díky tomu od roku 2020 do roku 2023 výkon AURESu vzrostl o více než 20 %.
AAA AUTO otevřelo nové centrum elektrických vozů v Čestlicích
AAA Auto

AAA AUTO otevřelo nové centrum elektrických vozů v Čestlicích

Praha, 21. 6. 2024 – Nejvýznamnější prodejce zánovních elektromobilů v ČR, společnost AURES Holdings, provozovatel autocenter značek AAA AUTO a Mototechna, otevřela dnes na okraji Prahy v Čestlicích první centrum, specializované na elektromobilitu. Aktuálně v něm soustřeďuje kolem 40 elektromobilů nejrůznějších značek z více než 120, jež AURES momentálně nabízí. Zákazníci mají k dispozici rovněž odborné poradenství při výběru elektroauta, zajišťované speciálně vyškolenými prodejci.
20 let AAA AUTO na slovenském trhu: 300 tisíc prodaných automobilů
AAA Auto

20 let AAA AUTO na slovenském trhu: 300 tisíc prodaných automobilů

V roce 2004 začala společnost AAA AUTO nabízet ojeté vozy slovenským motoristům. Síť autocenter AAA AUTO, která spolu s Mototechnou, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskont patří do skupiny AURES Holdings, prodala za dobu své existence na slovenském trhu vozy více než 300 tisícům zákazníků a stejný počet vozů vykoupila. V současné době je po celé Slovenské republice dvanáct poboček AAA AUTO. AURES působí na více než šedesáti místech v pěti zemích Evropy, kde nabízí až 15 000 vozů. Historicky již skupina obsloužila na výkupních a prodejních místech za 32 let existence celkem více než 3,2 milionu zákazníků.
Karolína Topolová z AURESu si polepšila v žebříčku Nejvlivnějších žen Česka
AAA Auto

Karolína Topolová z AURESu si polepšila v žebříčku Nejvlivnějších žen Česka

Generální ředitelka a předsedkyně představenstva skupiny AURES Holdings se z 200 žen umístila na 28. pozici a jde o doposud nejlepší ohodnocení v rámci žebříčku Forbes
Trend: ojetých aut na trhu dále ubylo, jejich ceny stagnují
AAA Auto

Trend: ojetých aut na trhu dále ubylo, jejich ceny stagnují

Po razantním nárůstu na počátku letošního roku začíná na tuzemském trhu ojetých automobilů ubývat. Meziměsíčně poklesl počet vozů, nabízených na českých inzertních serverech, o pět procent – na květnových 113 040 z dubnových 118 674, oproti březnu je nabídka nižší o devět procent. Trend poklesu je zjevný: v meziročním srovnání činí úbytek dokonce procent 11 procent – v květnu loňského roku se v české inzerci vyskytovalo 125,5 tisíce vozidel. Vyplývá to z analýzy provedené experty AURES Holdings, provozovatele největší sítě prodejců ojetých vozů v Česku AAA AUTO a Mototechna.
Ceny ojetin dosáhly svého maxima a snižují se i přes pokles nabídky
AAA Auto

Ceny ojetin dosáhly svého maxima a snižují se i přes pokles nabídky

Ojeté automobily mohli Češi v červnu kupovat nejčastěji za 189 000 korun, což je nejméně od ledna. Průměrně bylo na trhu nabízeno 120 250 aut, která měla najeto nejčastěji 156 000 km a byla deset let stará.
Expert AAA AUTO radí na Den dětí: Kdy je třeba sedačka, kdy podsedák?
AAA Auto

Expert AAA AUTO radí na Den dětí: Kdy je třeba sedačka, kdy podsedák?

Mezinárodní den dětí, který se slaví každoročně 1. června, nezřídila OSN kvůli nafukovacím skákacím hradům a malování na obličej, ale proto, aby upozornila alespoň jednou ročně „světovou veřejnost na práva a potřeby dětí“. A právě v oblasti dopravy najdeme spoustu témat, které se jejich potřeb týkají. Experti AAA AUTO a bezpečnostní platformy Vize 0 si posvítili na správné používání autosedaček.