Známe 70 vítězů iniciativy společnosti dm „Propojujeme generace“

|

Mezi vítězné projekty dětí a seniorů dm rozdělí 2 miliony korun

Díky výtěžku společensky odpovědné aktivity dm Giving Friday si v rámci iniciativy Propojujeme generace {SPOLEČNĚ} rozdělí celkem 70 domovů seniorů nebo institucí pro seniory po celé České republice částku ve výši 2 miliony korun. Všichni vítězové obdrží na projekt pro posílení pouta mezi dětmi a seniory částku 28 600 korun.

Darovací šek převzala mezi prvními ředitelka domova seniorů v Prachaticích Hana Vojtová

Společnost dm podpoří společné aktivity dětí a seniorů

S cílem smysluplně pomoci tam, kde je to potřeba, spustila v uplynulém roce společnost dm společensky odpovědnou aktivitu Giving Friday. Rozhodla se věnovat 5 % z obratu, kterého dne 29.11.2019 dosáhly prodejny dm i online shop dm.cz, na aktivity, jejichž úkolem je posílení pouta mezi seniory a dětmi. Výslednou částku dm navýšila o více než sto tisíc korun. Celkem tak na projekt „Propojujeme generace“ poputují 2 miliony. „V propojení generací vidíme mnoho dobrého. Chceme, aby se na seniory nezapomínalo. Jsou to lidé s bohatými zkušenostmi. Věříme, že děti i senioři si mají navzájem co předávat,“ říká Martina Horká, jednatelka společnosti dm.

Domovy seniorů i instituce se přihlašovaly a veřejnost vybírala

Do 26.01.2020 se mohly domovy seniorů nebo instituce se svými projekty přihlašovat. Výzva se setkala s velkou odezvou, projektu se zúčastnilo celkem 176 domovů a institucí, které pořádají programy mezigeneračních setkávání. Veřejnost následně přidělovala hlasy nejzajímavějším projektům. Celkem bylo vybráno 70 vítězů.

Propojování generací má smysl

Vítězové mohou výhry využít na nejrůznější společné aktivity dětí a seniorů, ať už jde o čas společně strávený s dětmi malováním, hraním divadla, zpíváním, vzájemným předčítáním nebo třeba společnými výlety či učením se od sebe navzájem. Mezi prvními, kteří převzali dar od dm je Domov seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích. „O propojení generací se snažíme již několik let“, říká ředitelka domova Hana Vojtová (na snímku). „Pravidelně se senioři setkávají s dětmi z mateřských škol. Děti se seniory společně kreslí a tvoří. Třeba o Masopustu společně nakreslili a vystřihali masky. Další týden senioři s dětmi pekli koblihy. Výsledkem bylo společné masopustní hodování“, dodala Hana Vojtová. Finanční dar chtějí využít právě na rozšíření mezigeneračních setkávání s dětmi a s žáky základních škol. Cílem je zaznamenat vzpomínky obyvatel domova a zachovat odkaz pro další generace.

Zdroj: www.dm.cz

dm

Ať je vám 20 nebo 50 let, barev v líčení se nemusíte bát. Pozor jen na vhodný odstín, radí vizážistka

České Budějovice, 19.05.2023 – Ráda byste sáhla po ostře rudé rtěnce, máte ale pocit, že vám nesluší? Lákaly by vás pestrobarevné nehty, bojíte se však, že jsou spíše dominantou mladších ročníků? Odhoďte předsudky a nalaďte se na jarní vlnu veselými a výraznějšími barvami. Ty totiž do života i vzhledu přináší radost a hravost, bez ohledu na věk. Jak ale najít v pestré jarní paletě barev ten správný odstín, který tváři zalichotí a rozzáří ji? Mohou všechny ženy používat rozjasňovač? A jaký efekt udělá rtěnka s fialovým nádechem?

dm

Leden bez masa zkouší čím dál více lidí. Díky nabídce rostlinných produktů je výzva Veganuary snazší než kdy dříve

Nový rok se nese ve znamení předsevzetí a výzev. Hned v lednu si přitom lidé mohou zkusit, jaké to je vést veganský život. Každoroční výzva s názvem Veganuary láká rok od roku stále více účastníků, kteří chtějí veganství přijmout za své nebo o rostlinné stravě zjistit více. Společnost dm přitom upozorňuje, že rostlinné produkty jsou čím dál dostupnější. V drogerii dm je lze zakoupit jak v sortimentu biopotravin, tak klasických drogistických produktů.

dm

dm informuje: Společnost dm drogerie markt stahuje z prodeje produkt dmBio mandle Tamari, pražená jádra 50 g

Společnost dm drogerie markt preventivně stahuje z prodeje produkt: dmBio mandle Tamari, pražená jádra 50 g. Stažení se týká produktů s uvedeným datem minimální trvanlivosti 15.12.2023 (číslo šarže 0722121202) a 01.12.2023 (číslo šarže 0722112901). Číslo šarže a datum minimální trvanlivosti lze snadno nalézt na zadní straně obalu, v bílém poli vpravo dole.