Značka Alpro navázala spolupráci s Benem Cristovao

|

Alpro, průkopník v oblasti rostlinných potravin, oznámil novou spolupráci s populárním zpěvákem a milovníkem zdravého životního stylu Benem Cristovao, který bude tváří nejnovější kampaně Alpro. Tato spolupráce přinese sérii atraktivních venkovních OOH reklam a zajímavý obsah na sociálních sítích.

„Jsme nadšení, že se Ben rozhodl do spolupráce jít. Je vegan a celý život vyznává zdravý životní styl, jehož součástí jsou i naše produkty, a tak jsme rádi, že se naše aktivity protnou. Doufáme, že se nám společně povede přesvědčit co nejvíce lidí k tomu, aby se také pustili do zdravějšího způsobu stravování, a nebo ochutnali něco z našeho portfolia,“ vysvětluje Barbora Horníková, brand manažerka značky Alpro.

Součástí této spolupráce, která trvá od 1. ledna do 31. března 2024, budou kreativní vizuály rozmístěné po celé Praze, včetně nádraží, hlavních ulic a veřejných prostranství, a také v dalších velkých městech, například v Brně, Ostravě, Bratislavě a Košicích. Alpro profil na Facebooku a Instagramu bude od 1. ledna do 17. března hostit interaktivní kampaň, která vtáhne uživatele do světa rostlinné stravy. A to není vše – na Benově Instagram profilu se budou moci fanoušci těšit na exkluzivní obsah, který obohatí jejich stravovací návyky.

„V Alpro jsem našel partnera, který sdílí moje hodnoty a vášeň pro zdravý životní styl,“ říká Ben Cristovao. „Jsem nadšený, že mohu pomoci rozšířit povědomí o významu rostlinné stravy a ukázat, že jídlo může být nejen chutné, ale i dobré pro naši planetu,“ dodává Ben.

Zdroj: danone.cz

Danone

Při léčbě onkologických onemocnění je výživa jedním z klíčových faktorů

Praha, 10. května 2023 – Podle zprávy OECD je odhadovaná incidence rakoviny v České republice vyšší než průměr v EU, především v případě rakoviny prostaty, tlustého střeva, konečníku, ledvin a dělohy. Zdravým životním stylem a správným vyváženým stravováním dokážeme rakovině v mnoha případech nejen předejít, ale i výrazně pomoct při léčbě, pokud už byla diagnostikovaná. Nejčastějším a mnohdy i prvním příznakem rakoviny je rapidní neplánované hubnutí. Může jít o podvýživu, která značně zhoršuje průběh a léčbu onemocnění onkologických pacientů a také vyhlídky na uzdravení a kvalitu života.

Danone

Rostlinné stravě přichází na chuť stále více Čechů, přesto si většina dopřeje maso téměř každý den

Praha, 24. dubna 2024 – Jak prokázal nedávný průzkum společnosti Danone, o způsobu svého stravování uvažuje čím dál tím více Čechů, kteří si uvědomují výhody zvýšeného příjmu rostlinné stravy. Zatímco před rokem byla mezi Čechy 2 % flexitariánů, letos je jich už 5 %. Mezi nejčastější důvody, proč respondenti rostlinné produkty kupují, patří benefity pro zdraví (33 %), chuť (24 %) a také přínosy pro planetu (14 %). Naopak maso konzumuje téměř denně 54 % respondentů a dalších 32 % několikrát týdně.

Danone

Vzácným onemocněním fenylketonurie trpí v České republice přibližně 1000 lidí. Onemocnění se v porodnicích diagnostikuje od roku 1975

Praha, 29. února 2024 – Metabolické onemocnění fenylketonurie, známé také pod zkratkou PKU (z anglického Phenylketonuria), je raritní dědičná porucha, při které si pacienti musí přísně hlídat množství přijatých bílkovin za den. Jejich organismus není schopen přeměnit aminokyselinu fenyalanin na tyrosin, protože mají nedostatek jaterního enzymu nazývaného fenylalaninhydroxyláza (PAH). Důsledkem je hromadění fenylalaninu v krvi, což poškozuje především mozkové buňky a způsobuje rozvoj mentální retardace a epilepsie. Negativnímu vývoji umí pacienti předejít dodržováním přísné diety a užíváním speciálních přípravků, které jsou obohacené o ostatní bílkoviny kromě fenylalaninu.