TV spot BESIP upozorňuje na nový bodový systém a možnost řídit od 17 let

|

Víte, jak se změní bodový systém od 1. ledna 2024? Co bude platit u nejzávažnějších přestupků a jak to bude s řízením od 17 let v doprovodu mentora? Nový spot BESIP, který diváci nyní mohou vidět v televizním vysílání, má za cíl upozornit veřejnost na důležité změny v zákoně o silničním provozu, které začnou platit již od začátku nového roku. Spot je součástí širší informační kampaně v televizi, rádiích, na sociálních sítích a v dalších médiích, která bude pokračovat i v první polovině roku 2024.

TV spot BESIP upozorňuje na nový bodový systém a možnost řídit od 17 let

„Řidiče od ledna čeká několik zásadních novinek, které mají jeden společný jmenovatel: přinést více bezpečnosti na naše silnice. Aby se to podařilo, je důležité veřejnost o novém bodovém systému a možnosti řídit od 17 let v doprovodu mentora informovat. A k tomu je někdy lepší nadsázka a trochu filmového překvapení než fádní sdělení,“ řekl ministr dopravy Martin Kupka.

Výroby osvětového spotu k novinkám pro řidiče se ujal režisér Vít Klusák. V roli otce uvidíte charismatického Filipa Blažka a dceru - řidičku zahrála talentovaná Emilie Kalivodová. Chystají se spolu nejen na nový bodový systém, ale i na řízení od 17 let v doprovodu rodiče.

A protože chceme diváky ve videu překvapit a získat jejich pozornost, do spotu jsme ukryli přestupek, který by se ve skutečném provozu nikdy neměl stát. K jeho odhalení jsme připravili soutěž na sociálních sítích BESIP. Na Facebooku a Instagramu ji lidé najdou pod heslem #hledejvklipuprestupek. Soutěž bude probíhat do 15. ledna 2024. Výherci mohou získat mimo jiné kurz pro mentora řidiče L-17 a věcné ceny s tematikou BESIP.

„V rámci informační kampaně k novele zákona o silničním provozu jsme připravili také novou část webu BESIP, kde veřejnost najde přehledně všechny důležité informace k chystaným změnám,“ řekl vedoucí oddělení BESIP Ministerstva dopravy Tomáš Neřold. S informačními spoty upozorňujícími na nejvýznamnější změny v novele zákona o silničním provozu se lidé mohou od prosince setkat také na rádiových stanicích. „Od září realizujeme také projektové dny na středních školách, jejichž tématem je kromě bezpečného chování v silničním provozu právě nový bodový systém a řízení vozidla skupiny B od 17 let v doprovodu mentora. Do března 2024 uskutečníme téměř 150 těchto akcí,“ dodal Neřold.

TV spot můžete také zhlédnout na youtube kanále Besip ZDE.

Přehledné informace o novém bodovém systému a novinkách pro mladé řidiče nalezne veřejnost na webu BESIP - Nový bodový systém a BESIP - L17.

Zdroj: www.mdcr.cz

Ministerstvo dopravy

Emisní norma EURO 7 bude výrazně přijatelnější, potvrzuje dohoda na jejím finálním znění

Návrh nové emisní normy EURO 7 bude nakonec výrazně přijatelnější a realističtější, než bylo původně navrženo. Potvrzuje to finální kompromisní dohoda mezi Evropskou komisí, Evropským parlamentem a Radou, která byla dne 18. prosince 2023 dosažena. České republice se během více než rok dlouhého vyjednávání podařilo uhájit všechny své klíčové požadavky. Emisní limity výfukových plynů v případě aut a dodávek zůstanou na úrovni současné normy EURO 6, a to včetně podmínek testování pro osobní vozidla. Dále došlo k prodloužení lhůt vstupu nových pravidel v platnost, zásadních změn doznal i systém monitorování emisí vozidla.

Ministerstvo dopravy

Dostavba základní dálniční sítě, výstavba železnice,dopravní systém postavený na vzájemné spolupráci

Vláda dnes vzala na vědomí Informaci o stavu zpracování materiálu Dopravní sektorové strategie 3. fáze – Střednědobý plán údržby, rozvoje a financování dopravní infrastruktury pro období 2024 – 2033 s výhledem do roku 2050. Dokument, který navazuje na Dopravní politiku ČR pro období 2021 – 2027 s výhledem do roku 2050, představuje základní koncepční materiál Ministerstva dopravy formulující priority a cíle v oblasti rozvoje dopravy i dopravní infrastruktury a současně dává konkrétní podobu plánu vlády pro restart Česka.

Ministerstvo dopravy

PŘEHLEDNĚ: Novinky v dopravě pro rok 2024

Rok 2024 bude pro všechny uživatele dopravy rokem mnoha změn, které mnohdy výrazně ulehčí život nebo zjednoduší a zpřehlední danou oblast. Přinášíme přehled novinek v oblasti zákonů a předpisů, výstavby, digitalizace, snižování administrativní zátěže… Vše na jednom místě.