Toyota nadělila elektrickému bZ4X rychlejší nabíjení a větší pohodlí

|

Toyota vylepšila čistě elektrické SUV střední třídy bZ4X, zrychlí se nabíjení a zvýší se pohodlí a praktické využití. Systém ohřevu baterie umožní zkrácení doby nabíjení za nízkých teplot v režimu DC rychlonabíjení. Topný okruh byl doplněn o nový výměník tepla typu voda-voda a regulační ventil topení na podporu zvýšení teploty baterie.

Toyota odhaduje, že DC rychlonabíjení z 10 na 80 % by mělo zkrátit, a to zejména a v chladných teplotách a teplotách kolem bodu mrazu.

Pokud venku panuje zima, atmosféru v kabině rychle zpříjemní nový infračervený zářič, který Toyota bZ4X standardně nabízí ve výbavové linii Executive. Zářič zabudovaný pod sloupkem řízení a přístrojovým panelem rychle po nastartování zahřeje prostor kolem nohou a chodidel řidiče i předního spolujezdce.

Do kabiny se díky sklopení sedadel vejde i 2,5 metru dlouhý předmět

Součástí modernizace je i nová funkce napomáhající zamezit nárazu do zadní části Toyoty bZ4X, například v koloně na dálnici. Funkce určená pro výbavové linie Prestige a Executive pomocí sledování slepého úhlu a radarů rozpoznává riziko nárazu vozidla přijíždějícího zezadu a automaticky zapíná zadní výstražná světla k upozornění druhého řidiče.

Pro Toyotu bZ4X ve výbavě Executive se bude nabízet i nový digitální klíč. Technologie kompatibilní se systémy Apple a Android umožňuje uživateli otevřít a nastartovat vozidlo pomocí chytrého telefonu, který ani není nutné vyndávat z kapsy. Klíč je možné sdílet až mezi pěti osobami, a tak jednoduše vozidlo zpřístupnit rodinným příslušníkům, kolegům v práci nebo technikům servisu či asistenční služby.

Modernizovaná řada Toyoty bZ4X bude na evropských trzích k dispozici od poloviny roku 2024.

Zdroj: www.toyotanews.eu

Toyota

Toyota představuje novou Camry

Toyota představuje novou tvář svého sedanu Camry, která nově používá hybridní pohon páté generace přinášející vyšší výkon, nižší spotřebu, a větší požitek z jízdy. Výroba nového modelu bude zahájena v červnu 2024. První vozy budou v českých showroomech koncem léta 2024 a předprodej začne v dubnu 2024.

Toyota

Toyota přichystala poprvé vlastní lokální kampaň s českými sportovci a parasportovci

Česká Toyota se již více než deset let intenzivně věnuje podpoře českého sportu a parasportu. Angažuje se v projektech, které pomáhají vést mládež ke sportu a zároveň dlouhodobě podporuje rozsáhlou skupinu individuálních sportovců v rámci Team Toyota. Vyvrcholením těchto aktivit je nyní první lokální kampaň Team Toyota 2024, kterou pro letošní rok připravila s vybranými sportovci a parasportovci.

Toyota

Nové vozy ještě výhodněji během Toyota Víkendu. Toyota nabízí vlastní dotace

Tradiční Toyota Víkend tentokrát přinese ještě větší výhody než obvykle. Stát na konci loňského roku vyhlásil dotace na nákup elektromobilů a vodíkových vozů. Ty ale platí jen pro právnické osoby při nákupu na úvěr. A tak se Toyota rozhodla, že zavede vlastní dotace, které je možné využít i na jiný typ pohonu. Nejsou přitom žádná omezení, Toyota dotace platí i pro fyzické osoby při jakémkoli financování.