Toyota··4 min

TOYOTA GAZOO Racing oznámila složení nových posádek pro Rallye Dakar 2024

TOYOTA GAZOO Racing ještě před potvrzením kompletního továrního týmu oznámila složení dvou zcela nových posádek pro Rallye Dakar 2024. Obě nové posádky pojedou s modernizovanými vozy GR DKR Hilux T1+, které týmu na Dakaru přinesly vítězství v letech 2022 i 2023.

Lucas Moraes a Armand Monleón

V první nové posádce uvidíme Lucase Moraese po boku s navigátorem Armandem Monleónem, jenž má s touto soutěží zkušenosti ze sedla motocyklu.

Moraes se osvědčil jako jeden z nejrychlejších mladých jezdců ve W2RC, vloni navíc hned při své první účasti na Dakaru obsadil celkové třetí místo. Nyní Moraes jako člen továrního týmu TGR dostane další příležitost splnit si sen v podobě prvního místa na Dakaru.

Sladkou chuť vítězství tento Brazilec v minulosti poznal díky dvěma vítězným tažením na Rally dos Sertoes. Dále je trojnásobným národním šampionem Brazílie a držitelem dvou jihoamerických pohárů Mitsubishi.

Seth Quintero a Dennis Zenz

Druhým novým jezdcem je Američan Seth Quintero, jenž se ve světovém rallyovém seriálu rychle etabloval dvanácti vítěznými etapami na Rallye Dakar 2022 v kategorii lehkých prototypů. Quintero pojede s navigátorem Dennisem Zenzem. Quintero, původem ze San Marcos v Kalifornii, začal závodit v lehkých prototypech již v 10 letech, a svůj první šampionát vyhrál dokonce ještě před dosažením zákonného věku k získání řidičského průkazu.

Seth s Dennisem nedávno získali mistrovský titul W2RC ve skupině T3, čímž potvrdili své postavení mladých nadějných hvězd světového rallyového sportu.

Modernizovaný GR DKR Hilux T1+

TGR se s nově rozšířenou jezdeckou sestavou připravuje na budoucí aktivity, které budou zahrnovat další vývoj vítězného dakarského speciálu GR DKR Hilux T1+. Podrobné specifikace modernizovaného vozu pro ročník 2024 budou oznámeny později.

Nejnovější vývojová varianta tohoto vozu splňuje aktuální pravidla stanovená Mezinárodní automobilovou federací (FIA). Toyoty se snaží vyrábět stále lepší automobily prostřednictvím motoristického sportu. Tým zároveň směřuje k udržitelné budoucnosti, jakkoli další podrobnosti zatím nebyly oznámeny.

Přípravy na Rallye Dakar 2024

Seth s Dennisem se v rámci týmových příprav na Rallye Dakar zúčastní nadcházející soutěže Dubai International Baja. Během akce pořádané 10.–13. listopadu 2023 bude moci posádka absolvovat soutěžní kilometry za volantem modernizovaného vozu GR DKR Hilux T1+. Podobnou příležitost budou mít i Lucas s Armandem v soutěžním podniku Baja Qassim v Saudské Arábii, pořádaném 23.–25. listopadu 2023.

Dakarská rallye 2024 bude opět prvním oficiálním kolem mistrovství W2RC (World Rally-Raid Championship) 2024. Maraton čítající 12 etap bude zahájen 5. ledna 2024 ve městě Alula na severu Saúdské Arábie. Odtud se trasa povine úchvatnou písčitou krajinou Saudské Arábie, aby se nakonec vrátila do cíle v pobřežním městě Yanbu.

CITACE:
Andrea Carlucci, viceprezident, Toyota Motor Europe:
„Ohlédneme-li se za vlastní účastí ve W2RC a na Dakaru, která začala naším závazkem zúčastnit se zahajovací sezóny W2RC, nemohu pociťovat nic než naprostou hrdost. Když jsme začínali s dvouletým závazkem a jediným vozem, ani by nás nenapadlo, čeho bychom mohli dosáhnout. Díky našemu vozu GR DKR Hilux T1+, který se osvědčil jako velmi spolehlivý a odolný, společně s uměním a zkušenostmi Nassera a Mathieua, jsme během prvních dvou sezón ve W2RC posbírali řadu dokonalých výsledků: mistrovské tituly v kategorii továrních týmů, soutěžních jezdců i navigátorů, a to v obou sezónách. V současnosti potvrzujeme další závazek TGR účastnit se soutěže FIA W2RC, počínaje Rallye Dakar 2024. Kromě toho pracujeme na splnění cílů vyplývajících z projektu Dakar Future 2026, a své zapojení ještě posilujeme rozšířením týmu o dvě nové posádky.“

Zdroj: www.toyotanews.eu

Zadavatel
Toyota

Toyota

Toyota je japonská automobilka, kterou založil v roce 1937 Kičiro Tojoda. Je největším výrobcem automobilů na světě a vyrábí jak osobní automobily, tak dodávky, nákladní auta, motory, autobusy, roboty a jiné. Je to zároveň osmá největší společnost světa. Firma sídlí ve městě Tojota v prefektuře Aiči. Pod křídla společnosti spadají i poměrně mladé automobilky Lexus a Scion

Další články od Toyota

Technologie Toyoty se představily na Festivalu rychlosti v Goodwoodu
Toyota

Technologie Toyoty se představily na Festivalu rychlosti v Goodwoodu

Na Festivalu rychlosti v Goodwoodu, čtyřdenní oslavě motoristického sportu pořádané každým rokem na půdě historického Goodwood House v anglickém Sussexu a zakončené 14. července, představila Toyota širokou škálu technologií, které vyvíjí na podporu uhlíkově neutrální budoucnosti.
Toyota spustila předprodej užitkového modelu Proace Max
Toyota

Toyota spustila předprodej užitkového modelu Proace Max

Automobilka Toyota zahájila v České republice předprodej svého dosud největšího užitkového modelu Proace Max. Vozidlo o délce 5,4 až 6,36 metru pojme 10 až 17 m3 nákladu. K dispozici bude ve verzi se spalovacím motorem i jako elektromobil. Po provedení VAN se na trhu postupně objeví i jako šasi, platforma a valník. První vozy dorazí na podzim letošního roku.
Toyota Tsusho otevřela zbrusu nové centrum užitkových vozů
Toyota

Toyota Tsusho otevřela zbrusu nové centrum užitkových vozů

Společnost Toyota Tsusho otevřela v Čestlicích v pořadí druhý autosalon, který je zároveň prvním zcela nově postaveným centrem užitkových vozů Toyota Professional. Showroom o ploše téměř 400 m2 umožní vystavení široké škály modelů užitkových vozů včetně nejnovějšího modelu Proace Max, který přijde na trh již tento podzim.
Toyota na Festivalu rychlosti v Goodwoodu oslní novými vozy i technologiemi
Toyota

Toyota na Festivalu rychlosti v Goodwoodu oslní novými vozy i technologiemi

Toyota představí na Festivalu rychlosti v Goodwoodu 2024 celou řadu nových vozů s rozličnými druhy pohonů. Závodní, rallyové a terénní speciály i výkonné vozy homologované do běžného provozu ukáží, jak se jejich zapojení do motorsportu odráží v celkovém vývoji značky a dokazují multi-technologický záběr Toyoty s cílem snižovat emise CO2 a v konečné fázi dosáhnout uhlíkové neutrality.
Česká Toyota vydává olympijský speciál svého magazínu Toyota Life
Toyota

Česká Toyota vydává olympijský speciál svého magazínu Toyota Life

Vlastní magazín Toyota Life automobilka v Česku vydává už od roku 2019. Obvykle vychází čtvrtletně, ovšem při příležitosti letošních olympijských her v Paříži dostal svůj první speciál. Toyota je celosvětovým partnerem her, nicméně obsah magazínu je původní a lokální. Díky podpisům slavných sportovců půjde o výjimečnou sběratelskou edici.
Toyota dodala 35 hybridních Yarisů české firmě ACCOM
Toyota

Toyota dodala 35 hybridních Yarisů české firmě ACCOM

Toyota dodala 35 vozů Yaris hybrid společnosti ACCOM, která se zabývá výrobou a distribucí mléčných výrobků. Vozy dodané jednorázově firmou Autobond byly pořízeny na operativní leasing.
První vodíkové Toyoty Hilux se už testují na silnicích
Toyota

První vodíkové Toyoty Hilux se už testují na silnicích

Britské zastoupení automobilky Toyota ve svém závodu v anglickém hrabství Derbyshire už vyrobilo celkem 10 prototypů modelu Hilux poháněných palivovými články. Pět vozidel v současnosti absolvuje přísné provozní zkoušky na bezpečnost, jízdní schopnosti, funkčnost a odolnost včetně shromažďování údajů z testovacích jízd za reálných provozních podmínek.
Toyota RAV4: 30 let kultovního průkopníka
Toyota

Toyota RAV4: 30 let kultovního průkopníka

Toyota RAV4 slaví již tři desetiletí existence od doby, kdy proměnila automobilový trh, aby si postupně vydobyla postavení kultovního modelu SUV, jenž přichází se stále novými technologiemi a dokáže předvídat očekávání zákazníků.
Největším hitem Toyota Víkendu byl Yaris Cross
Toyota

Největším hitem Toyota Víkendu byl Yaris Cross

Největším hitem uplynulého akčního víkendu v dealerské síti Toyota byl Yaris Cross následovaný RAV4. Zákazníci během Toyota Víkendu uzavřeli celkem 314 smluv, z toho na Yaris Cross bylo 61 kontraktů a na RAV4 35 smluv. Dalšími nejvíce poptávanými modely byly Yaris a modely Corolla.
Nová Toyota Camry startuje v akční nabídce pod milionem korun
Toyota

Nová Toyota Camry startuje v akční nabídce pod milionem korun

Na český trh přichází nová Toyota Camry s nejmodernějším hybridním pohonem, vylepšenými jízdními vlastnostmi a rozšířenou výbavou. Cena modelu pro rok 2024 začíná v rámci akční nabídky na méně než jednom milionu korun. Se slevou 121 000 Kč na 999 000 Kč je možné získat novou Camry s bohatou výbavou Comfort.