Studie Urban SUV Concept naznačuje podobu nového elektrického kompaktního SUV Toyoty

|

Toyota odhalila studii Urban SUV Concept, a představila tak strategii budoucích bateriových elektromobilů pro Evropu. Koncepční model, prezentovaný Toyotou na konferenci Kenshiki forum v Bruselu, naznačuje podobu sériové verze nového vyhrazeného bateriového elektromobilu s plánovaným uvedením na trh v roce 2024.

Nový vůz bude nejmenším a cenově nejdostupnějším z plánované modelové nabídky šesti bateriových elektromobilů. Postaví se konkurentům v segmentu

B-SUV, který bude podle Toyoty jedním z největších evropských trhů pro bateriové elektromobily.

Toyota je již dnes v segmentu B-SUV výrazně zastoupena hybridním Yarisem Cross, nejprodávanějším modelem této třídy. Své zkušenosti Toyota využila při vývoji originálního čistě elektrického SUV, které se chlubí všestranností již z návrhu a naplňuje priority evropských zákazníků. Současně přináší kvalitu, odolnost a spolehlivost, charakteristické atributy značky Toyota.

„Svalnatá ramena“ a vysoká poloha za volantem

Studie Toyota Urban SUV Concept zaujme originálním vzhledem SUV s kompaktní karoserií postavenou na „svalnatých ramenech“ a vysoké poloze za volantem. Maximální nabídka prostoru vyplývá z flexibilního interiéru, který lze snadno přizpůsobit podle počtu cestujících nebo objemu převáženého nákladu.

K dispozici bude pohon samotných předních kol i provedení s pohonem všech kol, provedení AWD je nedílnou součástí genetické výbavy vozů této značky. Sériový model dále nabídne možnost výběru ze dvou různých baterií: zákazníci budou moci volit mezi dvěma provedeními baterie o různé kapacitě podle vlastních potřeb a priorit ve smyslu finanční dostupnosti a dojezdu.

Toyota prostřednictvím své multi-technologické strategie prezentuje vizi budoucnosti, kde je uhlíková neutralita postavena na praktickém zavádění celého portfolia produktů používajících vyspělé technologie pohonů na alternativní paliva a pohonů s nulovými emisemi.

V Evropě chce Toyota do roku 2026 uvést na trh šest modelů vyhrazených bateriovým elektromobilům. Toyota Motor Europe díky svému různorodému portfoliu elektrifikovaných produktů postoupí v naplňování cíle nabízet do roku 2035 výhradně vozidla s nulovými emisemi a do roku 2040 dosáhnout úplné uhlíkové neutrality.

Další podrobnosti a informace o sériovém modelu budou zveřejněny v průběhu roku 2024.

Technické údaje

Délka: 4300 mm

Šířka: 1820 mm

Výška: 1620 mm

Zdroj: www.toyotanews.eu

Toyota

Toyota již zítra zahajuje předprodej nového Land Cruiseru

Toyota zahajuje online rezervace v rámci předprodeje nové generace modelu Land Cruiser. Zákazníci mohou nový model získat po jeho uvedení ve třetím čtvrtletí 2024. První provedení Land Cruiseru nabízená během tohoto období zahrnují vyšší výbavové linie Executive, resp. verzi First Edition, dostupnou výhradně online. Další verze modelu budou k dispozici v pozdějším termínu.