Schola Pragensis pomáhá s výběrem střední školy i po skončení veletrhu

|

Minulý týden se v Praze od čtvrtka do soboty uskutečnil největší veletrh středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh již 28 let pomáhá tisícům středoškoláků z Prahy a okolí s výběrem správné střední školy. Schola Pragensis žákům také celoročně usnadňuje výběr školy prostřednictvím on-line katalogu škol a aplikace. Detaily jsou dostupné na webových stránkách http://www.scholapragensis.online.

Přes 140 středních a vyšších odborných škol z celé Prahy se budoucím středoškolákům představilo na čtyřech patrech pražského Kongresového centra. Žákům 8. a 9. ročníků Schola Pragensis nabízí možnost nejen si vybrat svou vysněnou budoucí střední školu, ale také příležitost si popovídat s možnými budoucími spolužáky a učiteli.

„Již 28 let se v Praze koná veletrh středních škol světového formátu. Jsem moc rád, že mají pražské děti příležitost nahlédnout pod pokličku nejrůznějších forem středního vzdělávání. Je velká škoda, že akce podobného typu neprobíhají i v ostatních krajích České republiky, jedná se totiž o naprosto stěžejní možnost studentů seznámit se se širokou škálou oborů,“ říká Antonín Klecanda, radní hl. m. Prahy pro oblast školství.

Schola Pragensis pomáhá žákům s výběrem školy celoročně, a to prostřednictví on-line katalogu středních škol, který je chytrým pomocníkem každého deváťáka. Žáci mají možnost si listovat v on-line katalogu s nepřeberným množstvím škol a zjistit podrobné informace o tom, jaké podmínky přijetí má konkrétní škola. Stejně tak zde naleznou video exkurze, díky kterým mohou rodiče a děti alespoň virtuálně nahlédnout do vybraných středních škol.

Na webových stránkách http://www.scholapragensis.online, ale také ve volně dostupné aplikaci Schola Pragensis, se žáci dozví tipy a triky na to, jak se snadno a dobře připravit na přijímací řízení na střední školy, a to prostřednictvím videoseriálu. „Pro žáky jsme vytvořili krátký informační seriál, prostřednictvím kterého jim chceme usnadnit celý průběh výběru a přihlašování na střední školy,“ říká Kateřina Adámková z organizačního týmu Scholy Pragensis. Žákům, ale také rodičům, tak Schola Pragensis nabízí všechny potřebné informace na jednom místě interaktivní formou. „Žáci se díky videím dozví například, jak správně podat přihlášku, jak se začít učit nebo také kde hledat studijní materiály,“ dodává Kateřina Adámková. Seriál a celá platforma byla vytvořena Mediálním domem Preslova při Smíchovské střední průmyslové škole a gymnáziu.

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Praha od pátku zahájí zimní humanitární opatření

V pátek 1. prosince 2023 spustí Praha zimní humanitární opatření pro lidi bez domova, která budou fungovat až do 31. března 2024. Město posílí terénní služby a zajistí více jak 600 lůžek v noclehárnách a zařízeních s nepřetržitým provozem na celém území metropole. Centrum sociálních služeb Praha bude jako příspěvková organizace hlavního města koordinátorem této pomoci.

Praha

Štvanická lávka se pyšní titulem Stavba roku 2023

Štvanická lávka spojující pražské čtvrti Holešovice a Karlín s ostrovem Štvanice získala titul Stavba roku 2023. Porotci ocenili jak architektonickou a urbanistickou hodnotu lávky v rámci centra Prahy, tak její unikátní technologické řešení. Stavba, jejímž investorem je hlavní město, slouží svým obyvatelům od letošního července.

Praha

Na Mariánském náměstí byly zahájeny vánoční trhy. Potrvají až do 6. ledna příštího roku

V pátek 1. prosince 2023 byly opět po roce za účasti představitelů hlavního města zahájeny vánoční trhy na Mariánském náměstí v Praze 1. Od 17:00 hodin bude také slavnostně rozsvícen vánoční strom v barvách hlavního města. O tomto víkendu je připraven pro veřejnost mimo jiné speciální program, a to vždy od 14:00 do 19:00 hodin. Trhy zde budou až do 6. ledna 2024, stánky budou otevřeny každý den od 11:00 do 19:00 hodin.