Primátorská sbírka potravin pomůže potřebným nově také v období velikonočních svátků

|

Hlavní město navazuje na úspěšnou adventní sbírku potravin, která se pravidelně koná koncem roku, a letos poprvé uspořádá také Primátorskou velikonoční sbírku potravin. Představitelé hlavního města a zaměstnanci Magistrátu hl. m. Prahy, ale také široká veřejnost, firmy, městské společnosti, velvyslanectví a další instituce se tak budou moci zapojit do pomoci lidem v nouzi. Akce se uskuteční v den jednání Zastupitelstva hl. m. Prahy, ve čtvrtek 21. března, od 9:00 do 17:00 hodin na Mariánském náměstí před budovou Nové radnice.

„Velikonoce jsou krásnou příležitostí k tomu, abychom si dělali radost a pomáhali si. Proto jsem se rozhodl uspořádat ve spolupráci s potravinou bankou sbírku, do které mohou všichni přispět těm, kteří to potřebují. Děkuji každému, kdo se zapojil a zapojí a připomínám, že bychom si měli pomáhat,“ říká primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda.

„Velmi rád jsem se znovu zapojil do velikonoční potravinové sbírky, která opět pomůže i zvířatům, jejichž majitelé se ocitli v tíživé finanční a životní situaci. Z vánoční sbírky se podařilo zajistit krmení pro jejich domácí mazlíčky na celé 3 měsíce. Rozhodl jsem se proto velikonoční sbírku podpořit ještě o něco více a přispěl jsem nákupem téměř 600 kilogramů krmení pro psy a kočky, aby se pomoc mohla dostat buď k vícero lidem, anebo zásoby v potravinové bance vydržely delší dobu," uvádí Jiří Pospíšil, náměstek primátora hl. m. Prahy pro kulturu, který má ve své gesci také oblast péče o zvířata.

„Nápadu rozšířit tradici primátorské sbírky o velikonoční termín fandím. Pražané a Češi obecně jsou v tomto ohledu velmi štědří. V souvislosti s největším křesťanským svátkem se přímo nabízí využít trhy před magistrátem k tomuto účelu. A také si připomenout, že jídlem se nesmí nesmyslně plýtvat, když jinde chybí. Reagujeme tím totiž také na poptávku center, která lidem v nouzi pomáhají. Proto doufám, že se podaří tuto symbolickou akci přetavit v podobně skvělý výsledek jako o Vánocích,” připojuje se náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro životní prostředí a klimatický plán Jana Komrsková.

Nejen již tradiční Primátorská adventní sbírka potravin, ale také obdobná velikonoční sbírka se nově stává pevnou součástí oblíbených trhů na Mariánském náměstí v Praze 1, které se pravidelně konají v období dvou největších svátků v roce. Nynějším rozšířením dobročinné sbírky reaguje hlavní město na poptávku neziskových organizací, které se starají o lidi v nouzi, zejména seniory žijící na hranici chudoby, rodiče samoživitele a osoby bez domovů.

Primátorská velikonoční sbírka potravin se bude konat ve spolupráci s Potravinovou bankou pro Prahu a Středočeský kraj v den jednání Zastupitelstva hl. m. Prahy, ve čtvrtek 21. března, od 9:00 do 17:00 hodin na Mariánském náměstí v Praze 1 před budovou Nové radnice. Do sbírky se zapojí kromě pražského primátora a zastupitelů hlavního města také zaměstnanci Magistrátu hl. m. Prahy, zástupci velvyslanectví sídlících v Praze, ale i některé instituce, městské společnosti, soukromé firmy a široká veřejnost.

Mezi společnosti, které přispějí významným způsobem, patří Rohlík, Rossmann, Mattoni, Mondelez Czech Republic nebo Nestlé. Připojí se také městská společnost Technologie hl. m. Prahy nebo Ministerstvo zdravotnictví ČR.

Nejvíce lidé pomohou darováním základních trvanlivých potravin a drogerie. Vítané jsou konkrétně konzervy, rýže a luštěniny, trvanlivé mléko, olej, polévky, dětská výživa, základní a dětská drogerie. Možností je také podpořit potravinovou sbírku finančně, a to přes transparentní účet: 2100054048/2010.

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Praha zahajuje sezónní svoz bioodpadu

Hlavní město Praha ve spolupráci se svozovou společností Pražské služby zveřejnilo na webu harmonogramy svozu bioodpadu pro sezónu 2024 se zahrnutím celého území hl. m. Prahy.

Praha

Praha otestuje pilotní projekt individuální regulace topení v městské budově

Rada hl. m. Prahy schválila vypsání veřejné zakázky na dodávku a instalaci měření a regulace topného systému a měření spotřeby energií v městské multifunkční budově v Blanické ulici na Vinohradech. Součástí zakázky v hodnotě téměř 4,5 milionu korun s DPH je také provoz a správa systému po dobu jednoho roku.

Praha

Praha uspořádala seminář zaměřený na poskytování krizové pomoci, který ukázal šíři potřeb v oblasti psychosociální podpory dětí a mladistvých

Na Nové radnici na Mariánském náměstí se v úterý 19. března uskutečnil celodenní vzdělávací seminář s názvem Krize – náhlé nepříznivé události a jejich důsledky. Akci zorganizovala městská organizace Metropolitní zdravotnický servis (MZS) pod záštitou náměstkyně primátora hl. m. Prahy Alexandry Udženije a byla určena především pro pedagogické pracovníky.