Primátor si na návštěvě v Praze 12 prohlédl nové projekty a navštívil mateřskou školu

|

Primátor Bohuslav Svoboda pokračoval ve svých slíbených zastávkách v jednotlivých městských částech, minulý pátek zavítal na Prahu 12. Hlavní náplň programu tvořily nedávno dokončené i plánované projekty a investiční akce v oblasti školství, dopravy a infrastruktury.

Návštěva byla tradičně zahájena na radnici městské části. Primátor si v doprovodu starosty Prahy 12 Vojtěcha Kose a dalších zástupců úřadu prohlédl novou moderní a architektonicky zajímavou radniční budovu, která byla v Modřanech dokončena teprve nedávno.

Následoval přesun do blízké, nově otevřené MŠ Mydlinky a poté do Komořan, kde je plánována výstavba nové rezidenční čtvrti a tramvajového spojení v místech nyní již nefunkční nákladní vlakové odbočky. Dalším plánovaným projektem je výstavba ZŠ Komořany, pro kterou už je vybraný pozemek.

„Praha 12 je rychle se rozvíjející městskou částí, kde v poslední době vznikla řada nových projektů a další se chystají. To je dobrá zpráva i vzhledem k tomu, o jak lidnatou část metropole se jedná,“ okomentoval návštěvu primátor Bohuslav Svoboda.

Poté následovala zastávka u silničního tahu D0, kde se chystá napojení na Městský okruh. V Točné se pak probíraly plány na nové náměstíčko, závěr patřil zastavení v Cholupicích, kde se buduje nový přivaděč kanalizace.

„Vážíme si návštěvy pana primátora a jeho podpory při realizaci našich projektů pro lepší Prahu 12,“ řekl k návštěvě starosta městské části Praha 12 Vojtěch Kos.

Návštěva Prahy 12 byla další v řadě, které Bohuslav Svoboda v souladu se svým slibem absolvuje po svém návratu do primátorského křesla. Další budou následovat v nejbližší době, příště primátor navštíví Prahu 2.

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Hlavní město opět zpřístupní ve svátek 28. října své budovy veřejnosti v rámci dne otevřených dveří

Magistrát hl. m. Prahy v Den vzniku samostatného československého státu opět zpřístupní veřejnosti Rezidenci primátora, Clam-Gallasův palác, Škodovy salonky a Novou radnici. V rámci dne otevřených dveří v sobotu 28. října budou od 10:00 do 18:00 hodin v těchto budovách speciální prohlídky zdarma nebo doprovodný program pro děti i dospělé. Zároveň hlavní město vyvěsí v centru metropole české vlajky a v národních barvách se rozsvítí Petřínská rozhledna.

Praha

V soutěži Komunální projekt roku 2023 si odnesl první cenu projekt Komplexní nástroj pro odpadové hospodářství v Praze

Inovativní, udržitelnější, a především efektivnější řešení odpadového hospodářství v české metropoli – to jsou hlavní cíle projektu Komplexní nástroj pro odpadové hospodářství, který se umístil na prvním místě v již devátém ročníku soutěže Komunální projekt roku 2023. Ocenění v kategorii Odpadové hospodářství převzala náměstkyně primátora pro oblast životního prostředí a klimatického plánu Jana Komrsková. Projekt je společně realizován pražskou městskou společností Operátor ICT (OICT) a odborem ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy.

Praha

Zastupitelstvo schválilo odkup nemovitostí České pošty v ulici Na Strži

Zastupitelé hl. m. Prahy na svém říjnovém zasedání schválili přímý odkup nemovitostí České pošty v ulici Na Strži v Krči za 425 milionů korun. Praha díky tomu získá klíčové nemovitosti v tomto území pro další strategický rozvoj města. Podpis smlouvy mezi Prahou a Českou poštou by se měl uskutečnit ještě dnes.