Primátor se při návštěvě Zbraslavi a Velké Chuchle podíval do školy a debatoval o dopravních problémech

|

Primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí a ve středu 8. listopadu zavítal na Zbraslav a do Velké Chuchle. Podobně jako při uplynulých návštěvách se zajímal především o potřeby těchto lokalit a možnosti, jak může hlavní město pomoci při řešení jejich problémů.

Návštěva započala jako obvykle na radnici, kde pražského primátora přivítala starostka Zbraslavi Kateřina Pavlíková s dalšími zástupci úřadu. Poté následovala návštěva nedaleké Základní umělecké školy, objektu dobrovolných hasičů a záchranné služby.

„Návštěva pana primátora na Zbraslavi se uskutečnila ve velice milé a příjemné atmosféře, a to i díky lidskému přístupu pana primátora. Vážíme si toho, že si pan primátor při své pracovní vytíženosti našel čas a přijel nás navštívit a seznámit se s naší městskou částí,“ komentovala primátorovu návštěvu zbraslavská starostka Kateřina Pavlíková a dodala: „Jeho podpora a pozornost nám dodaly naději a elán k dalším aktivitám pro naši městskou část. Děkujeme!“

Bohuslav Svoboda poté přejel do Velké Chuchle, kde se vedla debata především o dopravních problémech, které tuto městskou část a její obyvatele trápí. Zde ho přivítal starosta Jan Křen společně s dalšími představiteli úřadu. „Jsem rád, že jsem obě městské části navštívil. Jsou to lokality, které mají velkou perspektivu, ale také problémy, se kterými může hlavní město pomoci,“ uvedl pražský primátor.

Návštěva Zbraslavi a Velké Chuchle se uskutečnila v rámci slibu, který Bohuslav Svoboda učinil před svým znovuzvolením primátorem hlavního města. Další zastávkou by měla být Praha 2.

Fotografie z aktuální návštěvy primátora hl. m. Prahy Bohuslava Svobody jsou k dispozici na: Návštěva Zbraslav Velká Chuchle

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Praha poskytne dotaci hasičům na úpravu velitelských vozidel

Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy získal deset nových osobních aut Škoda Kodiaq. Na jejich přestavbu na požární vozidla hlavní město přispěje dotací ve výši 1 443 700 Kč. Vozidla sbor obdržel v civilním provedení, zapotřebí je jejich barevná úprava a doplnění o světelné a zvukové výstražné zařízení.

Praha

Dvorecký most budou zdobit neokubistické sochy

Podobu Dvoreckého mostu, který se aktuálně staví, doplní neokubistické sochy s vodními prvky a speciálním osvětlením. Jejich pořízení v pondělí schválili pražští radní. Dokončení spojení mezi Podolím a Zlíchovem pro MHD, cyklisty a chodce se očekává v listopadu 2025.