Praha zahajuje sezónní svoz bioodpadu

|

Hlavní město Praha ve spolupráci se svozovou společností Pražské služby zveřejnilo na webu harmonogramy svozu bioodpadu pro sezónu 2024 se zahrnutím celého území hl. m. Prahy.

První sezónní svoz pro některé lokality u četnosti jedenkrát za 14 dní se uskuteční již v posledním týdnu měsíce března, tzn. ve 13. kalendářním týdnu od 25. března 2024. V ostatních lokalitách bude zahájen svoz v prvním dubnovém týdnu, tzn. ve 14. kalendářním týdnu.

„Doporučuji všem Pražanům, aby velkoobjemové nádoby na bioodpad využívali. Bylo by velkou škodou, kdyby bio materiál končil ve spalovně místo v naší kompostárně ve Slivenci. Je to hodnotný materiál, který může posloužit jako hnojivo, které mohou Pražané využít na svých záhonech a zahradách,“ říká Jana Komrsková, náměstkyně primátora pro oblast životního prostředí a klimatického plánu.

Ten, kdo chce svoz využít, by si měl zkontrolovat termín prvního svozového dne pro lokalitu, kde má nádobu na bioodpad uloženou. Sezónní harmonogram platí v době sezony i pro zákazníky s celoročním svozem.

Rozpis svozu bioodpadu s četností jedenkrát za 14 dní je k dispozici na webu Pražských služeb. Harmonogram svozu četnosti svozu jedenkrát týdně naleznete zde.

Hlavní město společně s Pražskými službami by rádo povzbudilo Pražany k třídění bioodpadu a jeho správnému nakládání. Díky tomu je možné přispět k ochraně životního prostředí a vytvářet udržitelnější budoucnost.

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Praha otestuje pilotní projekt individuální regulace topení v městské budově

Rada hl. m. Prahy schválila vypsání veřejné zakázky na dodávku a instalaci měření a regulace topného systému a měření spotřeby energií v městské multifunkční budově v Blanické ulici na Vinohradech. Součástí zakázky v hodnotě téměř 4,5 milionu korun s DPH je také provoz a správa systému po dobu jednoho roku.

Praha

Praha uspořádala seminář zaměřený na poskytování krizové pomoci, který ukázal šíři potřeb v oblasti psychosociální podpory dětí a mladistvých

Na Nové radnici na Mariánském náměstí se v úterý 19. března uskutečnil celodenní vzdělávací seminář s názvem Krize – náhlé nepříznivé události a jejich důsledky. Akci zorganizovala městská organizace Metropolitní zdravotnický servis (MZS) pod záštitou náměstkyně primátora hl. m. Prahy Alexandry Udženije a byla určena především pro pedagogické pracovníky.

Praha

Nad Vltavou v Praze se uskuteční dronová show

V centru metropole bude v úterý 26. března od 19:00 hodin k vidění dronová show. Akci, která se bude konat jen za příznivého počasí a bude pro veřejnost zdarma, připravili tvůrci nového českého filmu Gump – jsme dvojka ve spolupráci s hlavním městem. Praha tím získává zkušenosti a informace o pořádání podobných akcí, neboť myšlenku udržitelné, bezpečné a zároveň atraktivní show pro Pražany a návštěvníky metropole podporuje.