Praha poskytne Prague City Tourism 22 milionů korun na podporu cestovního ruchu pomocí marketingových kampaní

|

Rada hl. m. Prahy schválila poskytnutí 22 milionů korun na zajištění marketingových kampaní na podporu příjezdového cestovního ruchu. Za tyto finance zajistí organizace Prague City Tourism různé kampaně a další navazující propagaci, která si klade za cíl přilákat do metropole turisty nejen ze zahraničí, ale i různých částí České republiky. Dva miliony korun jsou určeny přímo na připomenutí 100. výročí úmrtí Franze Kafky a výročí 200 let od narození Bedřicha Smetany.

Hlavní město i nadále pokračuje v podpoře cestovního ruchu. Pražští radní na pondělním zasedání schválili 22 milionů korun pro Prague City Tourism na marketingové kampaně a propagaci výročí Franze Kafky a Roku české hudby.

„Praha za rok 2023 vybrala téměř 800 milionů korun na poplatcích za přenocování. Z této částky se memorandem s Asociací hotelů a restaurací zavázala investovat zpět do rozvoje cestovního ruchu v Praze až 130 milionů korun. Jsem moc rád, že jsme dnes schválili část této investice ve výši 22 milionů korun na zajištění marketingových kampaní na podporu příjezdového cestovního ruchu. Jedná se o dlouhodobé a úspěšné kampaně, které mají smysl, jako například V Praze jako doma, Enjoy Respect Prague, Stay in Prague, Kafka a Rok české hudby a také na přípravu kampaní na rok 2025,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast kultury Jiří Pospíšil.

Celkově budou finance sloužit na kampaně, které se úspěšně uskutečnily již v minulých letech, ale i kampaně, které reagují na aktuální dění v oblasti kulturního cestovního ruchu. Konkrétně se jedná například o kampaň „V Praze jako doma“, která je zaměřena na podporu domácího cestovního ruchu a jejím cílem je dlouhodobá podpora domácího cestovního ruchu a navýšení počtu domácích návštěvníků a turistů v Praze. Dále budou finance sloužit na kampaň „Enjoy Respect Prague“, jež je zaměřena na edukaci přijíždějících turistů v souladu s kampaní Travel Enjoy Respect, nebo například kampaň „Prague“, která prezentuje novou image Prahy jako kultivované destinace.

Zároveň budou vyčleněny dva miliony korun na marketingovou kampaň zacílenou na domácí i zahraniční návštěvníky u příležitosti připomenutí 100. výročí úmrtí Franze Kafky a na akci Rok české hudby 2024, jež bude propagovat výročí 200 let od narození Bedřicha Smetany.

Hlavní město mimo jiné pokračuje v podpoře kongresového a eventového turismu v metropoli. V plánu má Praha vypsat zakázku na podporu kongresového turismu v době od července 2024 do června 2027. Vítězná společnost zajistí služby související s podporou a rozvojem kongresového turismu v Praze, zejména zajištění kampaní kandidatur, získání nových zájemců o kongresy a další podobné akce v metropoli a také shromáždí data a jejich analýzy na podporu tohoto typu turismu v Praze.

Zdroj: www.praha.eu

Praha

Memorandum projektu Staroměstská brána je příležitostí k dokončení Pařížské ulice a náměstí Miloše Formana

Rada hlavního města Prahy schválila Memorandum o rozvoji území v projektu Staroměstská brána. Memorandum zakládá dlouhodobé partnerství mezi pražským magistrátem, Městskou částí Praha 1 a soukromým investorem. Cílem je zajistit, aby dosud zanedbaná zóna na konci Pařížské třídy mohla fungovat jako plnohodnotný veřejný prostor. Schválené memorandum stanovuje limity pro stavební úpravy a pravidla pro budoucí fungování veřejného prostoru na soukromém pozemku investora. Projekt bude předmětem standardního povolovacího procesu dotčenými orgány.

Praha

Praha dnešní blokádu magistrály zvládla jen díky zodpovědným řidičům osobních aut

Prahu opustily poslední traktory, které od brzkého rána blokovaly jízdní pruhy na magistrále. Velké poděkování za dnešní klidnou dopravní situaci patří řidičům, kteří se do hlavního města vůbec nevydali. Ráno díky tomu nenastala ani klasická každodenní dopravní špička a obecně byl v metropoli provoz jako o víkendovou sobotu. I díky těmto zodpovědným řidičům se podařilo situaci zvládnout, což ocenili i hasiči a záchranáři, kteří mohli bezproblémově vyjíždět k zásahům.

Praha

Hlavní město poskytne více jak 11 milionů korun na podporu Domu národnostních menšin a Integračního centra Praha

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním zasedání souhlasila s poskytnutím více jak 11 milionů korun na zajištění provozu Domu národnostních menšin o.p.s. a Integračního centra Praha o.p.s. Finance budou sloužit k zabezpečení základních provozních nákladů v roce 2024. Zároveň hlavní město plánuje transformovat Dům národnostních menšin na svou příspěvkovou organizaci. Poskytnutí těchto účelových individuálních neinvestičních dotací musí ještě projednat Zastupitelstvo hl. m. Prahy.