Odbor restrukturalizace v sekci bankovních obchodů a restrukturalizace povede Tomáš Kahoun

|

Náměstkem ředitele sekce pověřeným řízením odboru restrukturalizace v sekci bankovních obchodů a restrukturalizace České národní banky je od 15. srpna 2023 Tomáš Kahoun. Rozhodla o tom 10. srpna 2023 bankovní rada ČNB.

Tomáš Kahoun vystudoval Fakultu financí a účetnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze. V roce 2018 získal titul MSc. na University of London v rámci mezinárodního vzdělávacího programu v oboru účetnictví. Je také členem komory ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants).

Po studiích zahájil profesní dráhu v ČNB jako inspektor bankovního dohledu na dálku se zaměřením na velké domácí systémově významné bankovní skupiny. V letech 2005 – 2015 pracoval v soukromém sektoru na významných pozicích v interním auditu a řízení rizik. V roce 2015 nastoupil zpět do ČNB do samostatného odboru restrukturalizace jako vedoucí referátu.

Ve své nové pozici bude Tomáš Kahoun odpovídat za metodické vedení odboru, financování a přípravu plánů pro řešení krize pro banky a pojišťovny.

Petra Krmelová
ředitelka odboru komunikace

Zdroj: www.cnb.cz

ČNB

Stále více Čechů je terčem podvodníků. ČNB radí, jak se bránit

Česká národní banka varuje před zvyšujícím se počtem podvodů v platebním styku. Informace o nich jsou nově dostupné na vzdělávacím webu. ČNB také připravila stručný video návod, jak rozpoznat podvodná volání, při kterých se útočníci snaží z lidí vylákat peníze. Podvodníci se představují i jménem členů bankovní rady nebo zaměstnanců ČNB. ČNB přitom tímto způsobem veřejnost nikdy nekontaktuje.

ČNB

Zátěžové testy opět prokázaly vysokou odolnost domácích bank a pojišťoven

České banky a pojišťovny jsou i nadále schopné odolávat zhoršeným ekonomickým podmínkám. Bankovní sektor disponuje odpovídajícím kapitálovým polštářem, který umožňuje čelit i silným negativním šokům. Také pojišťovny jsou dostatečně kapitálově vybavené a dokážou absorbovat relativně významné změny rizikových faktorů. Vyplývá to z výsledků dohledových zátěžových testů České národní banky.