Nástupiště v Semilech nabízejí pohodlný nástup do vlaků

|

Stanice Semily získala po opravené nádražní budově také moderní nástupiště a nový podchod. Stavbu, která probíhala od loňského prosince, dnes slavnostně ukončila Správa železnic. Celkové investiční náklady dosahují výše téměř 218 milionů korun.

Nástupiště v Semilech nabízejí pohodlný nástup do vlaků

Cestující v Semilech mají k dispozici dvě nová nástupiště, která díky své výšce umožňují pohodlný nástup do vlaku. Bezbariérový přístup k nim zajišťují šikmé chodníky. Stavbaři také odstranili už nevyhovující starý podchod a místo něj postavili kompletně nový.

Na stavbu Správy železnic naváže investice města v podobě výstavby autobusového terminálu. Po jeho vybudování bude možný přestup z vlaku na autobus přímo na prvním nástupišti. Následně bude možné vybudovat průtah městem a bytovou zástavbu v blízkosti nádraží.

Celkové investiční náklady stavby Rekonstrukce nástupišť ŽST Semily dosáhly 217 752 029 Kč. Jejím zhotovitelem byla společnost Swietelsky Rail CZ. Projekt byl spolufinancován Evropskou unií z prostředků Nástroje pro oživení a odolnost (Recovery and Resilience Facility; RRF).

Zdroj: www.mdcr.cz

Ministerstvo dopravy

ŘSD vypíše architektonickou soutěž na most přes Drahanské údolí

ŘSD vypíše architektonickou soutěž na most přes Drahanské údolí. Na setkání s veřejností k dostavbě Pražského okruhu v Dolních Chabrech to řekl ministr dopravy Martin Kupka. Most je součástí chybějícího úseku Suchdol- Březiněves. Architektonická soutěž se již připravuje na most přes Vltavu, který bude součástí stejného úseku Pražského okruhu.

Ministerstvo dopravy

Prahu, Vratislav a Trojměstí na baltském pobřeží spojí od prosince 2024 nová železniční linka

Ministerstvo dopravy ČR a České dráhy s ročním předstihem uzavřely desetiletou smlouvu na zajištění veřejných služeb v přepravě cestujících veřejnou drážní dopravou na lince Ex 32 Praha – Pardubice – Lichkov státní hranice (– Polsko) pro období jízdního řádu 2025 až 2034. Tato dohoda představuje významný krok směrem k posílení mezistátního spojení a umožní spojit českou metropoli Prahu a východní Čechy s polskými městy Vratislav, Poznaň, Bydhošť, Gdaňsk a Gdynia.

Ministerstvo dopravy

Až 225 tisíc řidičů a řidiček by si do konce roku mělo vyměnit svůj řidičský průkaz

Během 10 měsíců letošního roku si o výměnu končícího řidičského průkazu požádalo téměř 650 tisíc zájemců, kterých se povinná výměna týkala. Pro nový řidičský průkaz si tak přišlo 77 % řidičů z celkových 875 tisíc, kterým letos platnost průkazu končí. Do konce roku zbývá vyměnit ještě 225 tisíc průkazů, nejvíce v Praze a ve Středočeském kraji. O nový řidičský průkaz si mohou žadatelé požádat on-line přes Portál dopravy.